Справа № 572/596/20
2-а/572/65/20
06 травня 2020 року м. Сарни
Сарненський районний суд Рівненської області -
в складі головуючого судді Березня Ю.В.,
за участю секретаря судових засідань Тарасюк О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про скасування постанови, -
Позивач звернувся до Сарненського районного суду Рівненської області з адміністративним позовом до відповідача, в якому на підставі ст.ст. 287, 288, 293 КУпАП просив визнати протиправною та скасувати постанову серії ЕАК №2144882 від 22 лютого 2020 року про накладення адміністративного стягнення за ч. 1 ст. 122 КУпАП, справу просив закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення. В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що він не допускав порушень правил руху за обставин, зазначених у постанові інспектора.
Відповідач надіслав відзив, відповідно до якого позовні вимоги не визнав, пояснив, що позивачем не були виконані вимоги горизонтальної дорожньої розмітки 1.12 «Стоп-лінія», ОСОБА_1 здійснив проїзд автомобілем без зупинки, чим порушив п.8.4.б Правил дорожнього руху України, за що був притягнутий за ч.1 ст. 122 КУпАП.
На підставі ч. 4 ст. 229 КАС України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.
Відносно позивача відповідачем в межах повноважень винесена постанова серія ЕАК №2144882 від 22 лютого 2020 року по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.122 КУпАП, якою до позивача застосоване адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 255 грн.
Згідно оскаржуваної постанови ОСОБА_1 15 березня 2019 року о 12 годині 26 хвилин на автодорозі М07 Київ-Ковель-Ягодин 382км 400м керував транспортним засобом - автомобілем марки «HYUNDAI SANTA FE», що має номерний знак НОМЕР_1 , не виконав вимоги дорожнього знаку 2.2 «Проїзд без зупинок заборонено», здійснив рух без зупинки, чим порушив п.8.4.б Правил дорожнього України та вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.122 КУпАП.
Оскаржувана постанова суб'єкта владних повноважень перевірялась судом чи прийнята вона на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України , обґрунтовано, безсторонньо, добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, пропорційно , з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення.
У відповідності до вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст.9 КУпАП адміністративним правопорушення (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частиною 1 статті 122 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за, зокрема, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Доводи позивача, якими він заперечував правомірність складеної постанови, відповідачем не спростовані, матеріали відзиву не містять доказів винуватості особи у вчиненні адміністративного правопорушення, доданий до відзиву диск із відеозаписом містить механічні пошкодження, що унеможливлює його дослідження.
Відповідно до ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
За вказаних обставин постанова про адміністративне правопорушення у зв'язку з недотриманням суб'єктом владних повноважень при її винесенні принципів прийняття рішень та вчинення дій підлягає скасуванню.
Оскільки визначений ст. 38 КУпАП строк накладення адміністративного стягнення закінчився, справа про адміністративне правопорушення не може бути направлена на новий розгляд та підлягає закриттю на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
На підставі наведеного, ст. ст. 38, 247, 251, 280 КУпАП, керуючись ст. ст. 77, 246, 286 КАС України, -
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) до Департаменту патрульної поліції Національної поліції України (03048, вул. Федора Ернста, 3/2 м. Київ, ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 40108646) про скасування постанови задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати постанову серії ЕАК №2144882 від 22 лютого 2020 рокупро накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 225 гривень за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.122 КУпАП, провадження в справі закрити в зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строку накладення адміністративного стягнення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Сарненський районний суд протягом десяти днів з дня його складення.
Повне судове рішення складене 6 травня 2020 року.
Суддя: Ю. В. Березень