Справа № 555/604/20
Номер провадження 1-в/555/23/20
30 квітня 2020 року Березнівський районний суд Рівненської області в складі:
головуючий суддя - ОСОБА_1
при секретарі - ОСОБА_2
за участю особи, щодо якої внесено подання про встановлення
адміністративного нагляду - ОСОБА_3
інспектора Березнівського ВП Сарненського ВП Головного управління НП
в Рівненські області - ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Березне подання виконуючого обов'язки начальника Березнівського ВП Сарненського ВП Головного управління НП в Рівненські області про можливість встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , засудженого вироком Київського районного суду м.Сімферополь від 14.10.2011року за ч.2 ст.185, ч.3 ст.185, ч.2 ст.121 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк сім років та шість місяців, звільненого з місць позбавлення волі 17.04.2018 року, -
Виконуючий обов'язки начальника Березнівського ВП Сарненського ВП Головного управління НП в Рівненські області звернувся із поданням про можливість встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , в обґрунтування якого посилається на те, що ОСОБА_3 , який був засуджений вироком Київського районного суду м.Сімферополь від 14.10.2011року за ч.2 ст.185, ч.3 ст.185, ч.2 ст.121 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк сім років та шість місяців, після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності. Особі були винесені офіційні попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду, однак належних висновків він не зробив.
На підставі вказаного, просить встановити щодо ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком 1 рік та обмеження, визначені Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Інспектор Березнівського ВП Сарненського ВП Головного управління НП в Рівненські області ОСОБА_4 підтримав подання з підстав, що у ньому наведені.
ОСОБА_3 заперечив щодо встановлення відносно нього адміністративного нагляду, вказуючи, що належні висновки для себе зробив, більше не буде вчиняти адміністративних правопорушень.
Суд, заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши докази, приходить до наступних висновків.
Згідно положень ст.1 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Відповідно до п.в ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 року адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно вироку Київського районного суду м.Сімферополь від 14.10.2011року ОСОБА_3 був засуджений за ч.2 ст.185, ч.3 ст.185, ч.2 ст.121 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк сім років та шість місяців.
Із довідки про звільнення встановлено, що ОСОБА_3 відбував покарання в установах Державної кримінально-виконавчої служби з 29.04.2011 року по 17.04.2018 року, звільнений по відбуттю строку покарання.
Відповідно до постанов у справах про адмінітративне правопорушення від 12.08.2019 року, 27.09.2019 року, 06.12.2019 року, 12.02.2020 року, 19.08.2020 року, 07.03.2020 року, 17.04.2020 року ОСОБА_3 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст.173, ч.1 ст.187 КУпАП, ч.2 ст.187, ч.1 ст.178 . Особі були винесені попереження про можливість встановлення адмінітративного наглдяду, зі змістом яких ОСОБА_3 був ознайомлений.
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_3 був засуджений до позбавлення волі за вчинення тяжкого злочину і після звільнення з місць позбавлення волі, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок та права інших громадян, за що тричі протягом року притягувався до адміністративної відповідальності із застосуванням адміністративних стягнень у виді штрафу.
Статтею 6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" встановлено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
При визначенні обов'язків піднаглядного суд, враховуючи, що ОСОБА_3 пояснив, що постійного доходу він не має, а тому заробляє періодично, виконуючи різного роду господарські роботи, і тому іноді з урахування цього він може не встигнути до 22 години прибути додому, вважає за можливе змінити години, протягом яких засудженому забороняється виходити з житлового будинку на з 23 години до 06 години наступного дня.
З урахуванням наведено, суд приходить до висновку, що подання підлягає до часткового задоволення.
Керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 року, суд,-
Подання задовольнити частково.
Встановити відносно ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком на 1 рік та наступні обмеження :
-- заборонити виходити з будинку з 23 години до 6 години за адресою: АДРЕСА_1 ;
-- заборонити виїзд за межі району без дозволу органів внутрішніх справ;
-- з'являтись для реєстрації до Березнівського ВП Сарненського ВП ГУ НП в Рівненській області кожного 30 числа місяця;
-- заборонити перебування в ресторанах, кафе, барах та інших місцях, де продаються спиртні напої на розлив.
Ухвала може бути оскаржена протягом 15-ти діб з дня проголошення до апеляційного суду Рівненської області.
Суддя