Справа № 555/637/20
Номер провадження 2-с/555/1/20
"06" травня 2020 р. Суддя Березнівського районного суду Рівненської області Старовецька Ю.В., розглянувши в м.Березне заяву Орлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Березнівської районної ради Рівненської області про скасування судового наказу, виданого за заявою ОСОБА_1 про стягнення з Орлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Березнівської районної ради Рівненської області нарахованої, але не виплаченої заробітної плати, -
Орлівська загальноосвітня школи І-ІІІ ступенів Березнівської районної ради Рівненської області звернулась із заявою про скасування судового наказу, виданого 16.04.2020 року Березнівським районним судом Рівненської області за заявою ОСОБА_1 про стягнення з Орлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Березнівської районної ради Рівненської областінарахованої, але не виплаченої заробітної плати в розмірі 11 156,92 грн.
В обгрунтування заяви покликається на те, що заробітна плата ОСОБА_1 була нарахована та випачаена у вказаний нею період у повному обсязі, виплата була здійснена через банківську установу і будь-якої заборгованості перед стягувачем у навчального закладу немає. Посилання ОСОБА_1 на документи ПФУ є безпідставними. Крім того, стягувач при обрахунку середньої заробітньої плати включив у її розмір кампенсацію за невикористану відпустку та вихідну допомогу, в тому час, як відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100, вказані одноразові виплати при обчисленні середньої заробітної плати не враховуються.
З урахуванням наведеного, заявник просить судовий наказ скасувати.
Суддя, дослідивши надані докази, приходить до наступних висновків.
Згідно судового наказу Березнівського районного суду Рівненської області, виданого 16 квітня 2020 року у справі №555/637/20, з Орлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Березнівської районної ради Рівненської області на користь ОСОБА_1 стягнуто нараховану, але не виплачену заробтну плату в сумі 11 156,92 грн.
Згідно ч.1 ст.170 ЦПК України боржник має право протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4, 5 частини першої статті 161 цього Кодексу.
Відповідно до ч.3 ст.171 ЦПК України, у разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу, суддя не пізніше двох днів після її подання постановляє ухвалу про скасування судового наказу, в якій роз'яснює заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження.
Приписами ч.6 ст.170 та ч.2 ст.171 ЦПК України встановлено, що підставами для повернення заяви про скасування судового наказу є пропуск строку звернення із заявою про скасування судового наказу та її не відповідність щодо форми та змісту встановленими ст.170 ЦПК України.
З матеріалів справи вбачається, що заява подана в межах строку встановленого ч.1 ст.170 ЦПК України, інші підстави для повернення заяви відсутні.
Враховуючи, те, що в порядку наказного провадження підлягають розгляду безспірні вимоги та як зазначено у п. 7 ч. 1 ст. 168 ЦПК України, обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті судом не розглядається, приймаючи до уваги наявність заперечень боржника є підстави для скасування судового наказу.
Керуючись, ст.ст.170,171,260,261,353 ЦПК України, -
Заяву Орлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Березнівської районної ради Рівненської області про скасування судового наказу, виданого за заявою ОСОБА_1 про стягнення з Орлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Березнівської районної ради Рівненської області невиплаченої заробітної плати - задовольнити.
Скасувати судовий наказ Березнівського районного суду Рівненської області від 16 квітня 2020 року у справі №555/637/20, виданий за заявою ОСОБА_1 про стягнення з Орлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Березнівської районної ради Рівненської області нарахованої, але не невиплаченої заробітної плати.
Суд роз'яснює, що заявник (стягувач) має право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання її суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя: Старовецька Ю. В.