Постанова від 30.04.2020 по справі 462/1778/20

Справа № 462/1778/20

ПОСТАНОВА

іменем України

30 квітня 2020 року

суддя Залізничного районного суду м.Львова Іванюк І.Д., розглянувши у судовому засіданні матеріали, які надійшли з УПП у м. Львові ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого водієм у ТзОВ «ЮК «Альфа Статус», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1

за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 15 березня 2020 року о 00.20 хв. у м. Львові на вул. Широкій, 96 керував автомобілем марки «BMW 5351», державний реєстраційний номер НОМЕР_1 з ознаками сп'яніння: звужені зіниці очей, блідість шкіри обличчя, від проходження відповідно до встановленого порядку медичного огляду на стан наркотичного сп'яніння відмовився, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10.10.2001 року.

ОСОБА_1 в судовому засіданні визнав себе винним у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення, пояснив, що 15.03.2020 р. був зупинений працівниками ДПП і йому було запропоновано проїхати в медичний заклад для проходження огляду на можливий стан наркотичного сп?яніння, однак він відмовився їхати у лікарню у зв?язку із початком епідемії коронавірусної хвороби (COVID-19) та через страх заразитись у медичному закладі. На теперішній час усвідомлює, що відмова від проходження відповідно до встановленого порядку медичного огляду на стан сп'яніння створює самостійний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, однак у скоєному щиро розкаюється, зробив для себе відповідний висновок. Зазначив, що працює водієм у ТзОВ «ЮК «Альфа Статус», за місцем праці зарекомендував себе з позитивної сторони, позбавлення його права керування транспортним засобом призведе до втрати ним заробітку за основним місцем праці, а тому на зборах трудового колективу було прийнято рішення звернутись до суду про передачу матеріалів відносно нього трудовому колективу для застосування заходів громадського впливу. Просив дане клопотання задоволити, звільнити його від адміністративної відповідальності та передати матеріали на розгляд трудового колективу для застосування заходів громадського впливу.

У судовому засіданні директор ТзОВ «ЮК «Альфа Статус» - ОСОБА_2 клопотання підтримав, пояснив, що зборами трудового колективу від 20.04.2020 р. він був уповноважений звернутись до суду із клопотанням про передачу матеріалів про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення трудовому колективу для застосування заходів громадського впливу на нього, а тому таке підтримує у повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, вирішуючи питання по суті клопотання про звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, оцінивши надані докази за внутрішнім переконанням в сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд виходить з такого.

За ч. 1 ст. 130 КУпАП настає відповідальність у разі керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до п. 2.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10.10.2001 року, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до ст.1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Згідно ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами. Проте покарання не є самоціллю, воно виступає необхідним засобом виховання правопорушника і запобігання правопорушенням.

Згідно до роз'яснень п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2003 року №14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» із змінами і доповненнями, внесенимипостановою Пленуму Верховного Суду України від 19 грудня 2008 року №18, судам при розгляді справ необхідно з'ясовувати всі обставини, перелічені у ст.ст. 247 і 280 КУпАП.

Так, згідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 21 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, звільняється від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації або трудового колективу, якщо з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника до нього доцільно застосувати захід громадського впливу.

Отже, частиною 1 статті 21 КУпАП передбачена можливість звільнення особи від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд трудового колективу. Це питання вирішується судом з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника та є правом суду.

Відповідно до п. 3 ч. 1, ч. 2 ст. 284 КУпАП, по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов про закриття справи; постанова про закриття справи виноситься при передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу.

З клопотання директора ТзОВ «ЮК «Альфа Статус» - ОСОБА_2 та з протоколу №1 зборів трудового колективу від 20.04.2020 р. вбачається, що трудовий колектив прийняв рішення про уповноваженн директора товариства звернутись від імені трудового колективу з клопотанням про звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів даної справи про адміністративне правопорушення на розгляд трудового колективу в порядку ст. 21 КУпАП, мотивують позитивною характеристикою ОСОБА_1 за місцем праці, його щирим каяттям, а також тим, що робота ОСОБА_1 пов'язана із керуванням транспортом, а позбавлення його права керування транспортним засобом призведе до втрати ним заробітку за основним місцем праці.

З виписки із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб -підприємців та громадських формувань вбачається, що ТзОВ «ЮК «Альфа Статус» зареєстрована 12.01.2018 р., її керівником є ОСОБА_2 .

Відповідно до наказу № 1 від 01.03.2020 р. ОСОБА_1 прийнятий на посаду водія ТзОВ «Альфа Статус» з посадовим окладом згідно штатного розпису.

Враховуючи викладені вище обставини, дані про особу правопорушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягався, характер вчиненого правопорушення, те, що робота ОСОБА_1 пов'язана із керуванням транспортом, а позбавлення його права керування транспортним засобом призведе до втрати ним заробітку за основним місцем праці, вважаю за можливе на підставі ч. 1 ст. 21 КУпАП передати матеріали відносно нього на розгляд трудового колективу ТзОВ «ЮК «Альфа Статус» для застосування заходів громадського впливу та звільнити його від адміністративної відповідальності.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 21 КУпАП про заходи громадського впливу, застосовані до осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею 51, частиною першою статті 129, частинами першою і другою статті 130, статтями 156, 173, 176, 177, 178, 180 цього Кодексу, власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган або громадська організація повинні не пізніше як у десятиденний строк з дня одержання матеріалів повідомити орган (посадову особу), який надіслав матеріали.

Враховуючи викладене, вважаю за доцільне клопотання задоволити та передати матеріали справи щодо ОСОБА_1 про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, на розгляд трудового колективу для застосування заходів громадського впливу, а провадження у справі про адміністративне правопорушення відповідно до вимог ч. 2 ст. 284 КУпАП - закрити.

Керуючись ст. 21, ч.1 ст. 130, 248-249, 251, 268, 283, 284 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП на підставі ст. 21 КУпАП України, передавши матеріали справи на розгляд трудового колективу ТзОВ «ЮК «Альфа Статус», що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Ярослава Мудрого, 10 а, для застосування щодо ОСОБА_1 заходів громадського впливу.

Зобов'язати директора ТЗОВ «ЮК «Альфа Статус» повідомити суд про застосовані до ОСОБА_1 заходи громадського впливу не пізніш як у десятиденний строк з дня отримання матеріалів.

Провадження по справі відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП - закрити.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Залізничний районний суд м.Львова протягом десяти днів з моменту її винесення.

Суддя: Іванюк І.Д.