Ухвала від 14.06.2007 по справі 7076-2007А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 211

УХВАЛА

14.06.2007

Справа №2-8/7076-2007А

За позовом - Кримського управління капітального будівництва Міністерства оборони України, м. Сімферополь

До відповідача - Севастопольської міської ради, м. Севастополь

Про визнання недійсним рішення та спонукання до виконання певних дій.

Суддя С.А. Чумаченко

Від позивача - Депутатов В.А. по дов

Від відповідачів - не з'явилися.

Сутність спору: До Господарського суду звернувся позивач - Кримське управління капітального будівництва Міністерства оборони України із адміністративним позовом до відповідача Севастопольської міської ради, просить суд визнати недійсним рішення 15 сесії Севастопольської міської ради 24 скликання №2434 від 20 жовтня 2004 року, та спонукати відповідача на найближчий сесії прийняти рішення про надання Кримському управлінню капітального будівництва Міністерства оборони України в оренду земельної ділянки, загальною площею 2,4504га, розташованої в 6 мікрорайоні Камишової бухти м. Севастополь.

Відповідно до ст.3 Кодексу Адміністративного судочинства України, справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України визначена компетенція адміністративних судів, до якої віднесені спори фізичних чи юридичних осію із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень ((нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Згідно до п.2 ст.4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Судом, встановлено, що спірні правовідносини виникли в зв'язку з прийняттям Севастопольською міською радою рішення №2434 від 20 жовтня 2004 року про надання в оренду спірної земельної ділянки - ВЧ А3370 для завершення будівництва житлових будинків.

Справою адміністративної юрисдикції може бути переданий на вирішення адміністративного суду спір, який виник між двома (кількома) конкретними суб'єктами суспільства стосовно їхніх прав та обов'язків у конкретних правових відносинах, у яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти відповідно зобов'язані виконувати вимоги та приписи такого владного суб'єкта.

У випадку, якщо суб'єкт (у тому числі орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа) у спірних правовідносинах не здійснює вказані владні управлінські функції щодо іншого суб'єкта, який є учасником спору, такий спір не має встановлених нормами КАС

України ознак справи адміністративної юрисдикції, і, відповідно, не повинен вирішуватись адміністративним судом.

Так, відповідачем у даній позовній заяві дійсно зазначений суб'єкт владних повноважень, але даний спір не має публічно-правового характеру , оскільки предметом спору у даній справі є спір про право користування земельною ділянкою.

Тобто, між сторонами існує спір про право, що в свою чергу виключає її розгляд в порядку адміністративного судочинства.

Аналогічну позицію, щодо неможливості розгляду спорів, про право, в порядку адміністративного судочинства, виклав Верховний суд України в Постанові від 27 березня 2007 року по справі №21-1074-06 про скасування рішення Київської міської ради.

З огляду на те, що предмет спору у даній справі пов'язаний із реалізацією права на користування земельною ділянкою на праве власності, тобто спірні правовідносини мають цивільно-правовий характер, даний спір не є публічно-правовим на який поширюється компетенція адміністративних судів, а підлягає розгляду у порядку господарського судочинства.

За викладених обставин, суд вважає, що позовна заява за позовом - Кримського управління капітального будівництва Міністерства оборони України до відповідача - Севастопольської міської ради про визнання недійсним рішення та спонукання до виконання певних дій, підлягає вирішенню в порядку господарського судочинства.

Згідно до п.1 ст.157 Кодексу Адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи на вищевикладене, керуючись п.1 ст.157, 165 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Провадження по справі №2-8\7076-2007А закрити.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим Чумаченко С.А.