06.05.2020
ЄУН № 331/1759/20
Провадження № 3/331/767/2020
06 травня 2020 року м. Запоріжжя
Суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Клименко Л.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з ДУ «Запорізький слідчий ізолятор» у відношенні
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Запоріжжя, громадянки України, інн: НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 188 КУпАП,
05 травня 2020 року в провадження Жовтневого районного суду м. Запоріжжя надійшла справа про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 .
Із протоколу про адміністративне правопорушення № 1 від 24.04.2020 року слідує, що 24 квітня 2020 року, о 14 годині 10 хвилин, під час огляду продуктової передачі, яка надійшла від гр. ОСОБА_1 , 1990 р.н. на ув. ОСОБА_2 , 1980 р.н. у вівсяних хлоп'ях загальною вагою 505 гр були виявлені сухі дріжджі, як відповідно до…
Такі дії ОСОБА_1 за вищевказаним протоколом кваліфіковані за ст. 188 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 278 КУпАП, при підготовці до розгляду даної справи, судом встановлено, що при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, були допущені порушення вимог КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Статтею 188 КУпАП, що ставиться у вину ОСОБА_1 , передбачена відповідальність як за приховану від огляду передачу, так і за спробу передачі будь-яким способом особам, яких тримають у слідчих ізоляторах, установах виконання покарань, алкогольних напоїв, лікарських та інших засобів, що викликають одурманювання, а так само інших заборонених для передачі предметів.
Диспозиція цієї статті Кодексу України про адміністративні правопорушення має бланкетний характер, тобто для з'ясування суті порушення необхідно звернутися до нормативно-правового акту, який закріплює перелік засобів, що викликають одурманювання та інших заборонених для передачі предметів, посилання на які в протоколі відсутні.
Протокол про адміністративне правопорушення є одним із джерел доказів у справі про адміністративне правопорушення, а тому дотримання правил щодо його складання є обов'язковим.
Таким чином, оскільки протокол про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 не відповідає вимогам КУпАП, суд не має можливості провести повне й об'єктивне з'ясування обставин справи з дотриманням процесуальної форми його розгляду, тому з метою дотримання передбачених ст. 268 КУпАП прав та охоронюваних законом інтересів особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд вважає за необхідне повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 до ДУ «Запорізький слідчий ізолятор» для оформлення протоколу у відповідність до вимог КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 254, 256, 268, 278, 280 КУпАП,
Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 про притягнення її до адміністративної відповідальності за ст. 188 КУпАП повернути до ДУ «Запорізький слідчий ізолятор» для приведення протоколу про адміністративне правопорушення у відповідність до вимог КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Л.В. Клименко