Постанова від 29.04.2020 по справі 161/4716/20

Справа № 161/4716/20

Провадження № 3/161/1626/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м.Луцьк 29 квітня 2020 року

Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Кихтюк Р.М., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, -

- за ст. 130 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

До Луцького міськрайонного суду з УПП у Волинській області надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що 19.03.2020 року о 20.45 год., ОСОБА_1 в м. Луцьку по вул. Ковельській, 68а , керував автомобілем «Ford Mondeo», реєстраційний номер НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння, чим порушив вимоги, передбачені п. 2.9.а ПДР України. При цьому огляд проводився із застосуванням приладу «Драгер».

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні інкримінованого правопорушення не визнав та пояснив, що 19.03.2020 року дійсно керував транспортним засобом та на вимогу працівника поліції пройшов огляд на стан сп'яніння із застосуванням приладу «Драгер», який показав 0,43%, з яким не погодився та просив пройти медосвідування у медичному закладі, однак працівник поліції йому відмовив. В подальшому, звернувся в КП «Волинський медичний центр терапії залежностей» Волинської обласної ради, де був оглянутий лікарем наркологом та отримав консультативний висновок спеціаліста, у якому зазначено, що він тверезий. У зв'язку з чим, просив провадження у справі відносно нього закрити.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та його захисника, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що складання працівником поліції протоколу про вчинення адміністративного правопорушення на даного водія за порушення вимог п.2.9.а ПДР є такими, що не відповідають фактичним обставинам справи та з грубим порушенням процесуальних норм.

Як встановлено судом, згідно акту медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 19.03.2020 року, огляд ОСОБА_1 проводився за допомогою технічного засобу «Драгер» алкостестер 6820, результат якого 0,43 проміле (а.с. 3), з яким останній не погодився і просив пройти обстеження в медичному закладі.

Відповідно Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС та МОЗ від 09.11.2015 ( далі - Інструкція ) гранична норма алкоголю допустима у крові становить 0,2 ‰.

Згідно п. 7 Загальних положень Інструкції, у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

І як слідує із консультаційного висновку спеціаліста №607 КП «Волинський медичний центр терапії залежностей» Волинської обласної ради, який був проведений о 23.15 год. 19.03.2020 року, ОСОБА_1 є тверезим (а.с. ).

Крім того, як вбачається із рапорту командира взводу №1 РПОП ГУНП у Волинській області капітана поліції Савчука Я., о 23.04 год. 19.03.2020 року було освідувано поліцейського ОСОБА_1 у КП «Волинський медичний центр терапії залежностей» Волинської обласної ради, де було встановлено, що останній є тверезим (а.с. ).

У відповідності до вимог ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Згідно вимог ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Поряд з цим, ч. 3 ст. 62 Конституції України визначено, що обвинувачення не може ґрунтуватись на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущенні. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Таким чином, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що будь-які інші належні докази про наявність складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП в діях ОСОБА_1 відсутні та не вказують і не підтверджують беззаперечно факт керування особою транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння.

Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.ст. 247 п.1, 283, 284 п.3 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 130 ч. 1 КУпАП - закрити на підставі ст. 247 п.1 КУпАП у зв'язку з відсутністю в діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Луцького міськрайонного суду Р.М. Кихтюк