Постанова від 06.05.2020 по справі 273/948/20

Справа № 273/948/20

Провадження № 3/273/840/20

ПОСТАНОВА

іменем України

06 травня 2020 року суддя Баранівського районного суду Житомирської області

Васильчук О. В. , розглянувши матеріал, який надійшов від Головного управління ДПС у Житомирській області Державної податкової служби України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , працюючого директором ТОВ «Будівельна компанія «Случ» ,

за ч. 1 ст. 163 Кодексу України про адміністративні правопорушення ,-

ВСТАНОВИЛА:

06.05.2020 року на розгляд Баранівського районного суду Житомирської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 142 від 21.04.2020 року відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163 КУпАП.

Вивчивши матеріали справи, суддя дійшла до наступних висновків.

Згідно вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 278 КУпАП, суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.

Частиною 1 ст. 256 КУпАП визначені вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення, а саме в ньому зазначається: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

В порушення вимог ст. 256 КУпАП в змісті протоколу не вказані особисті дані особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, а саме: число, місяць , рік народження, місце народження, місце проживання, паспортні дані, тощо, що унеможливлює встановити особу, яка притягується до адміністративної відповідальності та належним чином сповістити таку особу про час і місце розгляду справи. До протоколу також не додано відомостей на підтвердження даних про те, що ОСОБА_1 є посадовою особою.

Крім того, протокол складено за ч. 1 ст. 163 КУпАПдиспозиція якої- це розміщення цінних паперів без реєстрації їх випуску в установленому законом порядку або порушення порядку здійснення емісії цінних паперів, вчинене уповноваженою особою, тоді як в змісті протоколу зазначена суть вчиненого правопорушення, яка не передбачена диспозицією ч. 1 ст. 163 КУпАП.

З метою дотримання передбачених ст. 268 КУпАП та прав і охоронюваних законом інтересів особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, повного та всебічного з'ясування обставин у справі, а також встановлення об'єктивної істини, матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163 КУпАП слід повернути до Головного управління ДПС у Житомирській області ДПС України для належного оформлення.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 256, 276, 278 КУпАП , суддя, -

ПОСТАНОВИЛА:

Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163 КУпАП повернути до Головного управління ДПС у Житомирській області Державної податкової служби України для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя : О.В.Васильчук