06.05.2020 227/1748/20
06 травня 2020 року м. Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Корнєєва В.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Добропільського відділення поліції Покровського ВП ГУНП України в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого ГРП т/н № НОМЕР_1 на ш-ті «Алмазна», місце проживання: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, -
04 травня 2020 року до Добропільського міськрайонного суду Донецької області з Добропільського відділення поліції Покровського ВП ГУНП в Донецькій області надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП громадянина ОСОБА_1 .
Як вбачається із складу правопорушення, зазначеного в протоколі про адміністративне правопорушення серії ОБ № 088757 від 29.04.2020 року, 29.04.2020 року о 18 годині 20 хвилин в м. Добропілля по вул. Гагаріна гр-н ОСОБА_1 , керуючи автомобілем Volkswagen Transporter, н/з НОМЕР_2 , не вибрав безпечну швидкість руху та на закругленні дороги вліво не впорався з керуванням, виїхав за межі проїжджої частини у праве узбіччя, де скоїв наїзд на перешкоду (стовп ЛЕП), в разі чого автомобіль отримав механічні пошкодження.
Вивчивши протокол та долучені до нього матеріали, вважаю, що адміністративний протокол не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП України і підлягає поверненню для доопрацювання, виходячи з наступного:
1. В протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено свідків вказаного правопорушення та не додано їх письмових пояснень.
2. Із змісту протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що автомобіль під керуванням ОСОБА_1 отримав механічні пошкодження.
-З матеріалів справи вбачається, що пошкоджений автомобіль, яким керував ОСОБА_1 , перебуває у власності гр-на ОСОБА_2 , але в протоколі про адмінправопорушення зазначений громадянин не вказаний в якості особи, яка потерпіла від правопорушення.
- Окрім того, з доданих до протоколу про адміністративне правопорушення матеіралів вбачається, що ОСОБА_1 , керуючи автомобілем, скоїв зіткнення зі стовпом ЛЕП. В той же час,в протоколі не зазначено відомостей про наявність пошкоджень стовпа ЛЕП, з яким зіткнувся автомобіль під керуванням ОСОБА_1 , власника цього стовпа ЛЕП.
3. Також до протоколу про адміністративне правопорушення слід додати відповідний висновок уповноваженої особи про відсутність в діях ОСОБА_1 ознак кримінального правопорушення та невнесення вказаного факту до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Зазначені недоліки перешкоджають суду встановити в діях ОСОБА_1 склад адміністративного правопорушення, відповідно до складеного протоколу.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
При цьому суд, приймаючи рішення про повернення справи для доопрацювання, враховує позицію Верховного Суду України, згідно якої визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року № 14). Позицію ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ, викладену у п.12 Постанови Пленуму від 17.10.2014 р. «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення», згідно якої норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог статті 256 цього Кодексу, вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Суд вважає, що без усунення вказаних недоліків судовий розгляд справи неможливий, оскільки суд не може виходити за межі адміністративного протоколу і самостійно встановлювати ці обставини.
Оскільки вказані недоліки є суттєвими і унеможливлюють розгляд справи по суті, зазначений адміністративний матеріал підлягає поверненню на доопрацювання.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення,суддя,-
Протокол про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, разом із доданими до нього матеріалами повернути до Добропільського відділення поліції Покровського ВП ГУНП України в Донецькій області на доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Корнєєва