Постанова від 16.04.2020 по справі 227/1412/20

16.04.2020 227/1412/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 квітня 2020 року м. Добропілля

Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Кошля А.О., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Добропільського ВП Покровського ВП ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого у міському відділі освіти, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ст. ст. 122-4, 124 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

13 квітня 2020 року до Добропільського міськрайонного суду Донецької області з Добропільського ВП Покровського ВП ГУНП в Донецькій області надійшли адміністративні матеріали для вирішення питання про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. ст. 122-4, 124 КУпАП.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 096442 від 06.04.2020 року, 02.03.2020 року о 08 годині 05 хвилин в м. Добропілля по вул. Саратовська, навпроти ЗОШ № 7, водій ОСОБА_1 , керуючи т/з ВАЗ21063, н.з. НОМЕР_1 , не обрав безпечну швидкість та не оцінив дорожню обстановку, так як в нього була перешкода в попутному напрямку «пішохід», що призвело до ДТП, чим порушив вимоги п.п. 12.3, 13.1 Правил дорожнього руху. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.

Відповідно до протоколу ДПР18 № 096452 від 06.04.2020 року, 02.03.2020 року о 08 годині 05 хвилин в м. Добропілля по вул. Саратівська, навпроти ЗОШ № 7, водій ОСОБА_1 , керуючи т/з ВАЗ21063, н.з. НОМЕР_1 , водій якого скоїв ДТП за участю пішохода та покинув (залишив) місце дорожньо-транспортної пригоди, чим порушив вимоги п. 2.10 Правил дорожнього руху. Своїми діями ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст. 122-4 КУпАП.

У відповідності до вимог п.26.1 «Інструкції з діловодства у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, апеляційному суді Автономної республіки Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ» затвердженої наказом Державної судової адміністрації та погодженої Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних та адміністративних справ 17 грудня 2013 року у разі об'єднання справ про адміністративні правопорушення в одну справу об'єднаній справі присвоюється номер тієї справи, яка надійшла до суду першою.

Таким чином, оскільки під час розгляду даних справ будуть підлягати з'ясуванню та доказуванню одні й ті ж самі обставини, відносно однієї і тієї ж особи, з метою повного, об'єктивного і всебічного розгляду справи, дотримання встановленого порядку можливого накладення стягнення, вважаю за необхідне об'єднати в одне провадження справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. ст. 122-4, 124 КУпАП.

Суддя, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що матеріали справи про адміністративне правопорушення слід передати прокурору з огляду на наступне.

Передумовою направлення вказаних адміністративних матеріалів до суду, для вирішення питання про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1 стало те, що за результатами перевірки за фактом ДТП, яка мала місце по АДРЕСА_2 , складено довідку від 30 березня 2020 року про обґрунтованість невнесення інформації до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Із змісту вказаної довідки вбачається, що внаслідок даної ДТП заподіяні тілесні ушкодження ОСОБА_2 , ступінь тяжкості яких не передбачене диспозицією ст. 286 КК України, тобто вказана дорожньо-транспортна подія не утворює складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 286 КК України, у зв'язку з чим слідчий не може розпочати провадження та внести відомості до ЄРДР. На підставі викладеного слідчим прийнято рішення про направлення матеріалу до сектору превентивної діяльності для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.ст. 124, 122-4 КУпАП.

Відповідно до ст. 253 КУпАП, якщо при розгляді справи орган (посадова особа) прийде до висновку, що в порушенні є ознаки кримінального правопорушення, він передає матеріали прокурору або органу досудового розслідування.

Згідно з ст.280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення орган, який притягує до адміністративної відповідальності правопорушника, зобов'язаний з'ясувати всі обставини по справі, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з ч. 2 ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст.9 КУпАП адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності. Водночас частиною першою статті 286 КК України передбачено кримінальну відповідальність за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, а частиною другою цієї статті передбачено відповідальність за ті самі діяння, якщо вони спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження.

Отже, для правильної кваліфікації дій особи за ст.124 КУпАП чи за відповідною частиною статті 286 КК України слід, в тому числі, обов'язково визначити ступінь тяжкості тілесних ушкоджень, отриманих потерпілим внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.

Згідно з п. 2 ч. 2 ст.242 КПК України проведення експертизи для визначення ступеня тяжкості та характеру тілесних ушкоджень є обов'язковою.

Проте до протоколу про адміністративне правопорушення не додано належних та допустимих доказів легкого ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, отриманих потерпілою ОСОБА_2 внаслідок дорожньо-транспортної пригоди 02 березня 2020 року.

Окрім того, ст. 38 КУпАП передбачено, що у разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.

В даному випадку рішення про закриття кримінального провадження не приймалось, оскільки відомості до ЄРДР, як того вимагає ст. 214 КПК України з незрозумілих суду підстав не вносились. Довідка про обґрунтованість невнесення відомостей до ЄРДР не передбачена діючим КПК України.

Хоча з матеріалів справи, а саме пояснень учасників ДТП та рапорту слідчого, вбачається, що потерпіла ОСОБА_2 отримала тілесні ушкодження, однак, по даному факту органом досудового слідства не було внесено відомості до ЄРДР та не проведено судово-медичної експертизи для встановлення ступеня тяжкості отриманих внаслідок ДТП тілесних ушкоджень, а тому є всі підстави вважати про можливість наявності в діях ОСОБА_1 ознак кримінального злочину, передбаченого ст. 286 КК України.

Так, виходячи з вищевикладеного, зважаючи на регламент ст. 280 КУпАП, суд вважає за належне направити матеріали справи до Костянтинівської місцевої прокуратури Донецької області, для вирішення питання про внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Відповідно до ст.284 КУпАП при передачі матеріалів справи прокурору виноситься постанова про закриття справи.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 36, 38, 122-4, 124, 253, 268, 280, 283-285 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративні провадження у відношенні ОСОБА_1 , а саме провадження № 3/227/506/2020 та провадження № 3/227/507/2020 - об'єднати в одне провадження та присвоїти єдиний номер провадження № 3/227/506/2020 (єдиний унікальний номер судової справи № 227/1412/20).

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ст.ст. 122-4 та 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити.

Об'єднані матеріали справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 направити до Костянтинівської місцевої прокуратури Донецької області, для вирішення питання про внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Добропільський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя А.О.Кошля