Постанова від 30.07.2007 по справі А38/239-07

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

12.06.07р.

Справа № А38/239-07

За позовом Відкритого товариства по газопостачанню та газифікації "Криворіжгаз", м.Кривий Ріг Дніпропетровської області

до Південної міжрайонної державної податкової інспекції м.Кривого Рогу, м.Кривий Ріг Дніпропетровської області

про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій

Суддя Бишевська Н. А.

Представники сторін:

від позивача: Калинчук В.В., дов.№20/40 від 9.07.07р.;

від відповідача: Колпакова Т.В., довіреність №10332/10/100 від 14.05.07р., Кравцова Т.М., довір. в справі.

СУТЬ СПОРУ:

Заявлено позов Відкритого товариства по газопостачанню та газифікації "Криворіжгаз" про скасування рішення Південної міжрайонної державної податкової інспекції м.Кривого Рогу №0000242306 від 23.03.07р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 41 002,80 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані твердженням про невірність здійсненого податковим органом висновку, щодо непідтвердженості господарських операцій, здійснених позивачем, відповідними накладними, виданими контрагентом, державна реєстрація якого скасована в установленому законодавством порядку.

Відповідач проти задоволення позову заперечує, посилаючись на те що прибуткові касові ордери, видані контрагентом позивача та державна реєстрація якого скасована в установленому законодавством порядку є недійсними.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників Позивача та Відповідача, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

Співробітниками податкового органу Південної МДПІ у м.Кривому Розі проведено планову документальну перевірку Відкритого товариства по газопостачанню та газифікації "Криворіжгаз" по адресу: м.Кривий Ріг, пр.Металургів, 1, з питань дотримання вимог податкового валютного та іншого законодавства за період з 01.04.05р. по 31.12.06р.

За результатами перевірки складено акт №55/230/03341397 від 19.03.07р. Перевіркою встановлено факти видачі під звіт готівки не підтверджені розрахунковими та платіжними документами у липні та серпні 2005 року на загальну суму 41002,80 грн. У зв'язку з зазначеним порушено п.2.11, 2.12, 2.13 «Положення про ведення касових операцій в національній валюті України»від 15.12.04р. №637. Згідно обставин, викладених в акті перевірки, вказані авансові звіти підтверджені квитанціями до прибуткових касових ордерів Приватного підприємства «Вікторія»(код 25526312), що згідно рішення господарського суду Дніпропетровської області від 29.03.02р. №А2/2358 та довідки про зняття з обліку за формою №12-УПП від 10.04.02р. №1, знято з обліку в ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська в зв'язку з неподанням звітності.

Сума 41002,80 грн. віднесена за рахунок прибутку підприємства.

Станом на 20.03.07р. згідно листа ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська №7951/7/23-51 від 13.03.07р. ПП «Вікторія»знято з обліку 10.04.02р. згідно Рішення господарського суду від 29.03.02р. №А2/2358.

В акті перевірки зазначено факт укладання та виконання господарських операцій між позивачем та ПП«Вікторія», що підтверджується договором, актами прийому виконаних підрядних робіт перелік яких викладено в акті. Також зазначено, що за виконані роботи підприємство -позивач розрахувалося готівковими коштами згідно авансових звітів по квитанціям до прибуткових касових ордерів ПП «Вікторія»та відображено у бухгалтерському обліку.

На підставі акту, порушення п.2.11, 2.12, 2.13 Постанови Правління Національного банку України Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, згідно ст.1 Указу Президента України Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки, винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 23.03.07р. №0000242306

Суд задовольняє позовні вимоги виходячи з наступного.

Відповідно до п.2.11, 2.13 Постанови Правління Національного банку України Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні від 15 грудня 2004 року N 637 (надалі - Положення), видача готівкових коштів під звіт на закупівлю сільськогосподарської продукції та заготівлю вторинної сировини, крім металобрухту, дозволяється на строк не більше 10 робочих днів від дня видачі готівкових коштів під звіт, а на всі інші виробничі (господарські) потреби на строк не більше двох робочих днів, уключаючи день отримання готівкових коштів під звіт. Підприємства (підприємці) під час здійснення розрахунків із споживачами за готівку зобов'язані приймати у сплату за продукцію (товари, роботи, послуги) без обмежень банкноти і монети усіх номіналів, які випускає Національний банк України в обіг, що є дійсним платіжним засобом і не викликають сумніву в їх справжності та платіжності.

П.1 Указу Президента України Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки від 12 червня 1995 року N 436/95, установлено, що Установити, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу:

за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах - у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день;

за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми;

за витрачання готівки з виручки від реалізації продукції (робіт, послуг) та інших касових надходжень (крім коштів, отриманих із кас установ банків) на виплати, що пов'язані з оплатою праці (за винятком екстрених (невідкладних) обставин - соціальних виплат громадянам на поховання, допомоги при народженні дитини, одиноким та багатодітним матерям, на лікування в разі хвороби, компенсацій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи), за наявності податкової заборгованості - в розмірі здійснених виплат;

за перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки, а також за видачу готівкових коштів під звіт без повного звітування щодо раніше виданих коштів - у розмірі 25 відсотків виданих під звіт сум;

за проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа (товарного або касового чека, квитанції до прибуткового ордера, іншого письмового документа), який би підтверджував сплату покупцем готівкових коштів, - у розмірі сплачених коштів;

за використання одержаних в установі банку готівкових коштів не за цільовим призначенням - у розмірі витраченої готівки.

Суд вважає неправомірною позицію податкового органу щодо непідтвердженості та неправомочності документів (прибуткові касові ордери, договір, акт прийому виконаних робіт), виданих чи підписаних контрагентом відповідача, оскільки матеріали справи підтверджують сам факт здійснення, проведення господарської операції та виконання зобов'язання сторін.

Судом не вбачається в діях позивача порушення вимог вищезазначених пунктів Закону, оскільки позивачем підтверджено факт наявності документів бухгалтерської звітності, заповнених належним чином, які містять передбачену законом інформацію на підтвердження фактів здійснення господарських операцій.

Щодо факту скасування державної реєстрації Приватного підприємства «Вікторія»(код 25526312), то відповідачем не надано документів на підтвердження факту скасування державної реєстрації цих підприємств та несплати сум податку до відповідного бюджету, а також законодавчо встановлених наслідків для позивача стосовно скасування реєстрації його контрагенту, відносно подальшої господарської дяльності.

Окрім того Законодавство України не містить вимог до платника податку щодо перевірки наявності контрагента в реєстрі платників податку на додану вартість або легітимності його свідоцтва на підтвердження факту легітимності виданих ним господарських документів. Більш того, норми законодавства передбачають саме індивідуальну відповідальність особи, яка склала таку податкову накладну та ухилилася від сплати податку до бюджету.

В зв'язку з вищевикладеним, вимоги позивача є такими, що підлягають задоволенню, а позиція податкового органу необґрунтованою, та такою що не відповідає зазначеному в оскаржуваному рішенні Закону.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 71, 158-163 КАС України, господарський суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Скасувати рішення Південної міжрайонної державної податкової інспекції м.Кривого Рогу №0000242306 від 23.03.07р. про застосування до Відкритого товариства по газопостачанню та газифікації "Криворіжгаз" штрафних (фінансових) санкцій в сумі 41 002,80 грн.

Стягнути з Держаного бюджету на користь Відкритого товариства по газопостачанню та газифікації "Криворіжгаз" 3,40 грн. держаного мита.

Постанова набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена у порядку та строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.А.Бишевська

Постанова підписана у повному обсязі 25.07.2006р.