Ухвала від 18.06.2007 по справі 6973-2007А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 315

УХВАЛА

18.06.2007

Справа №2-5/6973-2007А

За позовом - Колективного сільськогосподарського підприємства «Агрофірма «Південнобережна», м. Ялта.

До відповідача - Лівадійської селищної ради, смт. Лівадія.

Третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю «Сертифікат «Люкс», м. Ялта.

Про визнання недійсним рішення та стягнення 2001488,16грн.

Суддя М.П. Гаврилюк

ПРЕДСТАВНИКИ:

Від позивача - Робено Л.Ф., представник.

Від відповідача - не з'явився.

Від третьої особи - Пікін О.В., представник, дов. № 16 від 02.04.2007р.

Сутність спору:

Позивач - Колективне сільськогосподарське підприємство «Агрофірма Південнобережна» звернувся до Господарського суду АР Крим з позовною заявою до відповідача - Лівадійської селищної ради та просить суд визнати недійсним рішення Лівадійської селищної ради № 56 від 26.01.2006р. «Про приватизацію шляхом продажу земельної ділянки ТОВ «Сертифікат Люкс» в смт Ореанда»

Також, позивач просить суд стягнути з Лівадійської селищної ради збитки у розмірі 2001488,16грн.

Суд вважає, що провадження по справі підлягає закриттю, з огляду на наступне:

Відповідно до ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б одна із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.

У відповідності з п. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Згідно до п. 2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Судом встановлено, що спірні правовідносини виникли у зв'язку з прийняттям Лівадійською селищною радою Рішення № 56 від 26.01.2006р. «Про приватизацію шляхом продажу земельної ділянки ТОВ «Сертифікат Люкс» в смт. Ореанда».

Справою адміністративної юрисдикції може бути переданий на вирішення адміністративного суду спір, який виник між двома (кількома) конкретними суб'єктами суспільства стосовно їхніх прав та обов'язків у конкретних правовідносинах, у яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти відповідно зобов'язані виконувати вимоги та приписи такого владного суб'єкта.

У випадку, якщо суб'єкт (у тому числі орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа) у спірних правовідносинах не здійснює вказані владні управлінські функції щодо іншого суб'єкта, який є учасником спору, такий спір не встановлених нормами Кодексу адміністративного судочинства України, ознак справи адміністративної юрисдикції, і, відповідно, не повинен вирішуватися адміністративним судом.

Так, відповідачем у даному позові дійсно зазначений суб'єкт владних повноважень, але даний спор не має публічно-правового характеру, оскільки предметом спору у даній справі є право користування спірною земельною ділянкою, відновлення права зі сторони третьої особи, яка як і позивач, на підставі рішень владних органів претендує на користування землею.

Тобто, між сторонами існує спір про приватне право, що в свою чергу виключає її розгляд в порядку адміністративного судочинства.

Аналогічна позиція, щодо неможливості розгляду спорів, про право, в порядку адміністративного судочинства, викладена Верховним судом України в Постанові від 27 березня 2007 року у справі № 2-1074-06, про скасування рішення Київської міської ради.

Тим, самим суд дійшов висновку, про те, що позов Колективного сільськогосподарського підприємства Агрофірма «Південнобережна» до Лівадійської селищної ради, третя особа - ТОВ «Сертифікат Люкс» про визнання недійсним рішення та стягнення збитків підлягає розгляду у порядку господарського судочинства.

У відповідності з п. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі вищевикладеного та керуючись п. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Закрити провадження по справі.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим Гаврилюк М.П.