04 травня 2020 року м. ПолтаваСправа № 816/237/18
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Алєксєєва Н.Ю., розглянувши у письмовому провадженні заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду у справі №816/237/18 за адміністративним позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Київської районної у м. Полтаві ради про визнання рішень незаконними та зобов'язання вчинити певні дії, -
23 січня 2018 року ОСОБА_1 , ОСОБА_2 в особі представника Павленка Б.С. звернулися до Полтавського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Київської районної у м. Полтаві ради (надалі - відповідач), де просили:
- визнати незаконними рішення тридцятої позачергової сесії сьомого скликання Київської районної в м. Полтаві ради від 22.12.2017;
- зобов'язати Київську районну в м. Полтаві раду ухвалити рішення, яким надати ОСОБА_1 , ОСОБА_2 дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,10 га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, а як учасникам АТО першочергово надати такий дозвіл відповідно до п. 14 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 10.04.2018 адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ) до Київської районної у м. Полтаві ради (вул. М.Бірюзова, 1/2,Полтава,Полтавська область,36014, код ЄДРПОУ 34204415) про визнання рішень незаконними та зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано пункт 4 рішення Київської районної у м. Полтаві ради від 22 грудня 2017 року, яким відмовлено у наданні ОСОБА_1 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки орієнтовною площею 0,1 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд. Визнано протиправним та скасовано пункт 5 рішення Київської районної у м. Полтаві ради від 22 грудня 2017 року, яким відмовлено у наданні ОСОБА_2 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки орієнтовною площею 0,1 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд. Зобов'язано Київську районну у м. Полтаві раду повторно розглянути відповідно до норм Земельного кодексу України заяву ОСОБА_1 від 28.11.2017 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки орієнтовною площею 0,1 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд з урахуванням висновків суду у даній справі. Зобов'язано Київську районну у м. Полтаві раду повторно розглянути відповідно до норм Земельного кодексу України заяву ОСОБА_2 від 28.11.2017 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки орієнтовною площею 0,1 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд з урахуванням висновків суду у даній справі. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено. Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Київської районної у м. Полтаві ради (вул. М.Бірюзова, 1/2,Полтава,Полтавська область,36014, код ЄДРПОУ 34204415) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) витрати зі сплати судового збору в розмірі 704,80 грн (сімсот чотири гривні вісімдесят копійок). Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Київської районної у м. Полтаві ради (вул. М.Бірюзова, 1/2,Полтава,Полтавська область,36014, код ЄДРПОУ 34204415) на користь ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ) витрати зі сплати судового збору в розмірі 704,80 грн (сімсот чотири гривні вісімдесят копійок).
Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 09.07.2018 рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 10.04.2018 залишено без змін.
30.04.2020 до Полтавського окружного адміністративного суду надійшла заява ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду у справі №816/237/18.
Вирішуючи подану заяву, суд зазначає про наступне.
Згідно частини першої статті 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
При цьому, пунктом 1 частини шостої статті 246 КАС України встановлено, що у разі необхідності у резолютивній частині також вказується про порядок і строк виконання рішення.
Аналіз вказаної норми свідчить про те, що зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом суду, яке має застосовуватися у виключних випадках.
Встановлювати судовий контроль за виконанням рішення суду суб'єктом владних повноважень - відповідачем у справі суд може під час прийняття рішення у справі. Такий контроль здійснюється судом шляхом зобов'язання надати звіт про виконання судового рішення, розгляду поданого звіту на виконання рішення, а в разі неподання такого звіту - встановленням нового строку для подання звіту та накладенням штрафу.
Однак, клопотання про встановлення судового контролю під час розгляду справи позивачами не заявлялося, питання щодо подання звіту судом не вирішувалось при прийнятті рішення по суті.
За наведених обставин та враховуючи, що заяву про встановлення звіту подано на стадії фактичного виконання судового рішення, а також те, що питання про встановлення судового контролю вирішується при прийнятті рішення, підстави для зобов'язання суб'єкта владних повноважень подавати звіт про виконання судового рішення, - відсутні, а отже заява не підлягає задоволенню.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 382, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -
В задоволенні заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду у справі №816/237/18 - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складання повного судового рішення, з урахуванням положень пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Н.Ю. Алєксєєва