Справа № 749/244/20
Номер провадження 3/749/134/20
"29" квітня 2020 р. м. Сновськ
Щорський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого судді Шаповал З.О.
за участю секретаря Мирошниченко А.М.
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Сновську матеріали, які надійшли від Сновського ВП Менського відділу ГУНП в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 , місце роботи ФОП « ОСОБА_2 » громадянки України, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась,-
за ст. 44-3 КУпАП
20 березня 2020 року о 18 год. 45 хв. ОСОБА_1 в АДРЕСА_2 порушила правила, щодо карантину людей, а саме здійснювала торговельну діяльність без засобів індивідуального захисту в порушення пп.3 п.2 Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 , за що передбачена відповідальність за ст. 44-3 КУпАП.
ОСОБА_1 свою вину не визнала з підстав викладених у запереченні наданих суду та пояснила, що вона здійснює підприємницьку діяльність у кафе «Десяточка». 20.03.3020 року приблизно о 19 год вона сама без продавців та без жодного покупця знаходилась в кафе та займалась бухгалтерськими справами. Засіб захисту- маску зняла, бо знаходилась в кафе одна. В цей час забігли працівники поліції та в грубій формі не роз'яснивши її процесуальні права та ст..63 Конституції України та за відсутності свідків склали на неї протокол про адміністративне правопорушення. Відеозапис наявний в матеріалах справи не може бути належним доказом, оскільки в протоколі відсутнє посилання на технічний запис. На даний час кафе закрито на час дії карантину.
Суд, вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи прийшов до наступного висновку.
Згідно з вимогами ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення,поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами,показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-кінозйомки, відеозапису чи засобів фото та кіно зйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до положеньст.252 КУпАП- орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.
Із змісту положеньст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб'вбачається, що карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України. Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації. Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності.
Відповідно до пп. 3 п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» в редакції Постанови КМ України№ 215 від 16.03.2020 року , заборонено з 00 год. 01 хв. 17 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р. роботу суб'єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв'язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.
Стаття 44-3 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбаченихЗаконом України"Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 , вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП, оскільки порушила правила щодо карантину людей і норми, передбачені Законом України"Про захист населення від інфекційних хвороб",іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядуванняз питаньборотьби з інфекційними хворобами, а саме п.3п.2 Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 Прозапобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»в редакції Постанови КМ України № 215 від 16.03.2020 року.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ГП 094642 від 20.03.2020 року, рапортом начальника СРПП №4 Сновського ВП Лисенка Д.С., рапортом поліцейського Кривенко О, рапортом інспектора Комісаренко А, рапортом інспектора Фомського О , рапортом Апецько Ю. рапортом Асламова К, рапортом ОСОБА_3 О, рапортом Смоловика О. та відеозаписом виконаним працівниками поліції про виявлення факту правопорушення в кафе з якого вбачається, що правопорушник знаходилась в кафе без засобів індивідуального захисту- маски.
Перевіривши матеріали справи в їх сукупності, враховуючи особу правопорушника, враховуючи обставини вчиненого правопорушення, відсутність обтяжуючих вину обставин та наявність пом'якшуючих вину обставин до яких суд відніс вік правопорушника та відсутність шкідливих наслідків від скоєного правопорушення, та звертаючи увагу на те, що покарання є формою реалізації адміністративної відповідальності, де карі відведена тільки другорядна роль, суд вважає можливим застосувати ст. 22 КУпАП і звільнити ОСОБА_1 , від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 22, ст. 44-3, 221, 245-249, 276-295 КУпАП, суд -
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП і на підставі ст. 22 КУпАП звільнити її від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням. Провадження по справі закрити.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Щорський районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя З.О.Шаповал