Справа № 366/622-623/20 Пр.№3/366/437/19
Іменем України
30 квітня 2020 року суддя Іванківського районного суду Київської області Тетервак Н.А., розглянувши в смт. Іванків адміністративну справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований та проживає в АДРЕСА_1 ,гр. України, не працює, у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.2 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
20.03.2020 року до Іванківського районного суду від Іванківського ВП Вишгородського відділу ГУ НП в Київській області надійшли матеріали з протоколами про притягнення до адміністративної відповідальності гр.. ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення Серії АПР18№200172 слідує,що 09.12. 2020 року о 18 год.00 хв., ОСОБА_2 ,за місцем свого проживання, в АДРЕСА_2 вчинив насильство в сім'ї відносно своєї матері, ОСОБА_3 ,1959 р.н., а саме:виражався у її адресу брутальною лайкою,чим скоїв адміністративне правопорушення за ч.2 ст.173-2 КУпАП.
Аналогічний протокол,- Серії АПР18№200173,-складено щодо ОСОБА_2 ,з якого слідує,що 09.12. 2020 року о 18 год.40 хв., ОСОБА_2 ,за місцем свого проживання,в саме: АДРЕСА_2 вчинив насильство в сім'ї відносно своєї матері, ОСОБА_3 ,1959 р.н., а саме:виражався у її адресу брутальною лайкою,чим скоїв адміністративне правопорушення за ч.2 ст.173-2 КУпАП.
Отже, щодо ОСОБА_2 складено два аналогічні протоколи, події в яких відбулися в різні проміжки часу,щодо однієї і тієї ж особи.
Справу призначено до розгляду на 30 квітня 2020 року о 08 год. 30 хв.
ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився. Від отримання повісток відмовився,що підтверджується рекомендованим повідомленням.
Отже, вважаю,що особа повідомлена про місце розгляду справи (Іванківський районний суд)належним чином. Щодо часу розгляду,-інформація мається на офіційному веб-сайті суду.
Дослідивши протоколи та додані докази, вважаю,що відповідно до вимог ст.36- КУпАП вказані провадження слід об'єднати та накласти одне стягнення,з урахуванням обох правопорушень, доказів та характеризуючи даних, оскільки,відповідно до ст.36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
З протоколів про адміністративне правопорушення слідує,що ОСОБА_2 скоїв два правопорушення:09.03.2020 р.о18 год. та о 18:40.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Отже, про вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення свідчить протокол про адміністративне правопорушення Серії АПР18№200172 слідує,що 09.12. 2020 року та протокол про адміністративне правопорушення Серії АПР18№200172 слідує,що 09.12. 2020 року.
З пояснень ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 слідує, що 09.03.2020 р.,її син, ОСОБА_2 ,1988 р.н. близько 18 год. прийшов додому в стані алкогольного сп'яніння,обзивав її брутальною лайкою,хотів вдарити ОСОБА_4 (брат),розсік йому брову. Потім розбив собі голову,після чого вона викликала «швидку допомогу».
З пояснень ОСОБА_5 ,1992 р.н. слідує,що 09.03.2020 р. о 18 год.,його брат ОСОБА_6 прийшов додому у стані алкогольного сп'яніння,обзивав його та матір брутальною лайкою, а потім вчинив бійку(вдарив його своєю головою,розбив свою голову об його,внаслідок чого мати викликала швидку допомогу). Крім того, в будинку знаходилося троє малолітніх дітей.
Відповідно до ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, та за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису). Особливості накладення стягнення при розгляді справ без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, та за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), встановлюються статтями 279-1-279-4 цього Кодексу.
З матеріалів справи слідує,що ОСОБА_2 регулярно скоює адміністративні правопорушення, пов'язані з насиллям в сім'ї( 29.05.2019р.09.03.2020р.), мав такі ж стягнення в 2018р. (справа № 366/736/18 № пр. 3-в/366/103/18 ),тобто в скоєному не кається,що обтяжує його відповідальність тим,що ОСОБА_2 вчиняє правопорушення в стані сп'яніння, щодо жінок (мати, сестра) та в присутності малолітніх дітей.
Санкція ч.2 ст. 272-1 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність у виді штрафу в розмірі від 20до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або адміністративний арешт на строк до 15 діб.
Оскільки ОСОБА_2 не працює, від відбування громадських робіт ОСОБА_2 ухиляється (постанова від 08.09.18 у справі № 366/736/18), до нього слід застосувати адміністративний арешт. Перешкод для призначення ОСОБА_2 даного стягнення немає( ст.32 КУпАП).
Крім того,відповідно доч.5 ст.4 ЗУ »Про судовий збір», стягнути з ОСОБА_2 судовий сбір в сум 420грн. 40 коп.
Керуючись ст.ст. 24, 33, 34, 251,252, 268, 283-285, 172-2 ч.2 КУпАП, суд -
Адміністративні матеріали № 366/622/20 та №366/623/20 (протокол Серії АПР18№200172 від 09.12. 2020 року о 18 год.00 хв., та протокол Серії АПР18№200173 від 09.12. 2020 року о 18 год.40 хв.)про притягнення ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.173-2 КУпАП,об'єднати ,присвоїти спільний №366/ 622/20.
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,уродженця та жителя АДРЕСА_2 , не працює, визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.173-2 КУпАП(протокол Серії АПР18№200172 від 09.12. 2020 року о 18 год.00 хв., та протокол Серії АПР18№200173 від 09.12. 2020 року о 18 год.40 хв.) та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді 15(п'ятнадцяти)діб адміністративного арешту.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 цього Кодексу, а також постанов, прийнятих за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 цього Кодексу.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено. Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Строк пред'явлення до виконання три місяці.
Суддя: Н.А.Тетервак