Постанова від 21.04.2020 по справі 367/2052/20

Справа № 367/2052/20

Провадження №3/367/842/2020

ПОСТАНОВА

Іменем України

21 квітня 2020 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Линник В.Я. розглянувши матеріали, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_2 , працюючої продавцем в магазині «Квіти Афродіти»,

за ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 21.03.2020 р., о 09-40 год, в смт. Гостомель, Київської області, по вулиці Бучанське Шосе, 20, здійснювала торгівлю квітами в магазині «Квіти Афродіти» в той час коли законодавством така торгівля була заборонена. Дані обставини підтверджуються:

письмовими поясненнями ОСОБА_1 , з яких вбачається, що 21.03.2020 р. близько 09 год 40 хв вона здійснювала торгівлю квітами в магазині «Квіти Афродіти»;

письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , з яких вбачається, що 21.03.2020 р. в магазині, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , продавець здійснювала продаж квітів, за що покупець передавав їй кошти;

- відеозаписом, що міститься на оптичному диску DVD+R «Axent», з якого вбачається, що ОСОБА_1 здійснювала передачу квітів покупцю.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вище вказаному правопорушенні не визнала, вказала що не здійснювала торгівлю 21.03.2020 р., а лише перебувала в магазині «Квіти Афродіти» для догляду за рослинами, які залишились в магазині. Також зазначила, що під час перевірки працівниками поліції магазину, віддавала покупцю замовлений раніше до карантину букет квітів. При цьому додала, що покупець оплатила частково букет квітів раніше і в магазині віддала іншу частину коштів. Вказала, що не знала, що не можна здійснювати торгівлю під час карантину.

Відповідно до ст. 44-3 КУпАП до адміністративної відповідальності притягуються особи за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Згідно з ст. 29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України. Питання про встановлення карантину порушує перед Кабінетом Міністрів України центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, за поданням головного державного санітарного лікаря України. Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації. У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов'язки, що покладаються на них, підстави та порядок обов'язкової самоізоляції, перебування особи в обсерваторі (обсервації), госпіталізації до тимчасових закладів охорони здоров'я (спеціалізованих шпиталів). Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності. До відміни карантину його територію можуть залишити особи, які пред'явили довідку, що дає право на виїзд за межі території карантину. Організація та контроль за дотриманням встановленого на території карантину правового режиму, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів покладаються на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Відповідно до ст.32 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" обмежувальні протиепідемічні заходи встановлюються місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування за поданням відповідного головного державного санітарного лікаря у разі, коли в окремому населеному пункті, у дитячому виховному, навчальному чи оздоровчому закладі виник спалах інфекційної хвороби або склалася неблагополучна епідемічна ситуація, що загрожує поширенням інфекційних хвороб. Обмеженням підлягають ті види господарської та іншої діяльності, що можуть сприяти поширенню інфекційних хвороб. Види і тривалість обмежувальних протиепідемічних заходів встановлюються залежно від особливостей перебігу інфекційної хвороби, стану епідемічної ситуації та обставин, що на неї впливають.

Підпунктом 3 п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03. 20 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (в редакції станом на 21.03.2020 р.) встановлено, що на всій території України установлено карантин з 00 год. 01 хв. 17.03.2020 р. до 03.04.2020 р., у зв'язку із чим заборонено роботу суб'єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв'язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.

Оскільки, ОСОБА_1 , здійснювала торгівлю квітами в магазині «Квіти Афродіти», коли це було заборонено, суд визнає її винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.

Суд не приймає до уваги заперечення ОСОБА_1 на те, що вона не здійснювала торгівлю, оскільки таке твердження спростовується показаннями свідків, які підтвердили продаж квітів та передачу їй коштів за отриманий товар.

Суд розцінює посилання ОСОБА_1 на те, що вона не знала про заборону здійснення торгівлі під час карантину, як спосіб уникнути відповідальності. Постанову Кабінету Міністрів України, в якій було зазначено таку заборону, було оприлюднено в засобах масової інформації, про що повинна була знати ОСОБА_1 ..

Суд не приймає до уваги посилання в протоколі про адміністративне правопорушення на те, що ОСОБА_1 є адміністратором в магазині «Квіти Афродіти», оскільки в матеріалах справи відсутні докази перебування ОСОБА_1 на посаді адміністратора, а ОСОБА_1 в судовому засіданні вказала, що вона є продавцем у цьому в магазині.

Керуючись ст. 44-3 КУпАП, п.п. 3 п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 20 № 211, Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб"-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, за що накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподаткованих мінімумів громадян, що становить 17000,00 грн. (Сімнадцять тисяч гривень 00 коп.).

Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 420,40 грн (чотириста двадцять гривень 40 коп.).

Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Ірпінський міський суд.

Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення. У разі несплати штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень.

Суддя: В.Я. Линник