ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
29 квітня 2020 року м. Київ № 756/16651/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Чудак О.М., за участю секретаря судового засідання Лисун А.А., у відсутність учасників справи, розглянувши у відкритому судовому засіданні без фіксування його за допомогою звукозаписувального технічного засобу, клопотання представника Київської митниці Держмитслужби про заміну третьої особи правонаступником в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Оболонського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Черкаська митниця ДФС, про визнання протиправною та скасування постанови,
установив:
20 грудня 2019 року ОСОБА_1 звернувся до Оболонського районного суду міста Києва з позовом до Оболонського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві про:
- визнання протиправною та скасування постанови державного виконавця відділу державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції у місті Києві Гаркавенко А.В. про відкриття виконавчого провадження №60448797.
Ухвалою Оболонського районного суду міста Києва від 23 грудня 2019 року, з урахуванням ухвали суду про виправлення описки, справу №756/16651/19 передано за підсудністю до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 березня 2020 року позовну заяву ОСОБА_1 прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та залучено до участі у справі третю особу, яка заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Черкаську митницю ДФС.
23 квітня 2020 року представником Київської митниці Держмитслужби подано пояснення по суті заявлених позивачем вимог та у ньому заявлено клопотання про заміну третьої особи її правонаступником.
Отже, визначаючись щодо поданого клопотання, суд виходить з того, що постановою Кабінету міністрів України від 02 жовтня 2019 року №858 «Про утворення територіальних органів Державної митної служби» вирішено реорганізувати Черкаську митницю ДФС шляхом її приєднання до Київської митниці Держмитслужби.
Відповідно до розпорядження Кабінету міністрів України від 04 грудня 2019 року №217-р «Питання Державної митної служби», реалізація функцій і повноважень Державної фіскальної служби України, що припиняється, з реалізації державної митної політики, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань державної митної справи, з 08 грудня 2019 року покладені на Державну митну службу України.
За таких обставин, з 08 грудня 2019 року саме на Київську митницю Держмитслужби, як правонаступника Черкаської митниці ДФС, покладено виконання функцій і повноважень територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику.
Згідно з частиною першою статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
На підставі викладеного, керуючись статтями 52, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Клопотання представника Київської митниці Держмитслужби, - задовольнити.
Замінити третю особу в адміністративній справі №756/16651/19, а саме, Черкаську митницю ДФС її правонаступником Київською митницею Держмитслужби (03124, м. Київ, Солом'янський район, бульвар Вацлава Гавела, буд. 8-А, код ЄДРПОУ 43337359).
Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 292-297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням пункту 3 розділу VI «Прикінцеві положення» цього ж Кодексу.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VІІ «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя О.М. Чудак