Справа № 727/3495/20
Провадження № 3/727/1615/20
28 квітня 2020 року суддя Шевченківського районного суду м. Чернівці Чебан В.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Шевченківського ВП ЧВП ГУНП в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої в АДРЕСА_1 , -
за ст.173 КпАП України, -
До суду надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення останньої до адміністративної відповідальності за ст.173 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №419782 від 16.02.2020 року (а.с.1), ОСОБА_1 ставиться в вину те, що остання, 16.02.2020 року, приблизно о 21:00 год., перебуваючи в м.Чернівці, вул.Київська, 7, пошкодила навісний замок до підвального приміщення, чим своїми діями вчинила дрібне хуліганство.
В судовому засіданні правопорушниця свою вину не визнала. Ствердила, що їй невідомо хто саме пошкодив цей замок та до подій, які відбувались 16.02.2020 року вона жодного відношення не має. Просила закрити провадження по справі.
Допитаний в судовому засіданні потерпілий ОСОБА_2 суду вказав, що хто саме пошкодив цей навісний замок - він точно не знає та не бачив, однак вважає, що це ОСОБА_1 причетна до цього. Перед цими подіями у нього виник конфлікт з чоловіком, який був поряд з нею.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку про відсутність доказів, які б свідчили про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП України, а тому справу щодо ОСОБА_1 необхідно закрити за відсутністю в її діях складу адмінправопорушення.
Так, відповідно до ст. 256 КпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу правопорушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвище, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення правопорушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Так, статтею 173 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Разом з тим, в судовому засіданні зазначені обставини не знайшли свого підтвердження, оскільки в матеріалах справи відсутні будь-які докази на підтвердження зазначених у протоколі подій.
При цьому, суду не надано достовірних і належних доказів того, що саме ОСОБА_1 пошкодила навісний замок підвалу, вказаний в протоколі.
При цьому, факту пошкодження навісного замку саме ОСОБА_1 також не вбачається з прилучених до матеріалів справи заяви (а.с.4) та письмових пояснень (а.с.5). З прилученої до матеріалів справи заяви вбачається, що ці дії вчинили невідомі особи.
Окрім того, до матеріалів справи не прилучено жодних заяв інших сторонніх осіб, які б могли засвідчити факт вчинення ОСОБА_1 саме пошкодження навісного замку підвального приміщення, а також не прилучений відеозапис з нагрудних бодікамер поліцейських, на якому були б відображені вказані в протоколі події.
З огляду на викладене, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адмінправопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Частина 2 ст.251 КУпАП передбачає, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до ст.62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях, а усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
За змістом п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема, при встановленні відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Практика Європейського суду з прав людини вказує, що оцінюючи докази, суд застосовує критерії доведення «поза розумним сумнівом», яке має випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумпції фактів, достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою.
На підставі викладеного вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення, передбаченого ст.173 КпАП України, а тому справу необхідно закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 .
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 173, 221, 247, 251, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
Закрити провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 173 КпАП України у зв'язку з відсутністю в її діях події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Чернівецького апеляційного суду, через Шевченківський районний суд міста Чернівці, протягом десяти днів з дня винесення постанови.