Постанова від 28.04.2020 по справі 719/151/20

Єдиний унікальний номер 719/151/20

Номер провадження 3/719/70/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 квітня 2020 року м. Новодністровськ

Суддя Новодністровського міського суду Чернівецької області Цицак В.Л., розглянувши матеріали про адміністративні правопорушення, які надійшли з Новодністровського відділення поліції Кельменецького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Новодністровськ Чернівецької області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, непрацюючого, розлученого, за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 14.04.2020 року о 01 год. 45 хв., будучи під адміністративним наглядом, повторно, протягом року, під час перевірки був відсутній за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , без поважних причин, чим порушив п. 1 постанови Кельменецького районного суду Чернівецької області від 10.10.2019р.

Окрім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення № АПР 18 № 259019/638 від 06.04.2020р. ОСОБА_1 06.04.2020 року о 03 год. 15 хв., будучи особою адмінпіднаглядною, повторно, протягом року, під час перевірки був відсутній за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив п. 1 постанови Кельменецького районного суду Чернівецької області від 10.10.2019р.

В судовому засіданні ОСОБА_1 повідомив, що знає про обмеження, встановлені постановою Кельменецького районного суду Чернівецької області від 10.10.2019р., зокрема, щодо заборони виходу із будинку із 24 год. вечора до 05 год. ранку наступного дня. Зазначив, що повністю визнає вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, яке вчинив 14 квітня 2020 року, оскільки дійсно в цей день не ночував вдома, знаходився в квартирі свого знайомого, про що поліцію не повідомив. Разом з тим, вказав, що не визнає вину у вчиненні аналогічного правопорушення 06 квітня 2020 року, оскільки на той час знаходився за місцем свого проживання АДРЕСА_1 , та о 03 год. 15 хв. працівники поліції до нього не приходили.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні 14 квітня 2020 року адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, окрім його повного визнання, підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 259908/711 від 14.04.2020 року; рапортом дільничого офіцера поліції НВП КВП ГУНП в Чернівецькій області Габора П.П. від 14.04.2020р., копією постанови Кельменецького районного суду Чернівецької області від 10.04.2019р., якою встановлено адміністративний нагляд щодо ОСОБА_1 , зокрема, із забороною виходити з будинку (квартири) за місцем проживання з 24 год. вечора до 05 год. ранку наступного дня; копією постанови Новодністровського міського суду Чернівецької області від 28.01.2020р., згідно якої останнього притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП та яка набрала законної сили 10.02.2020р.; письмовим поясненням ОСОБА_1 від 14.04.2020р.

Таким чином, в діях ОСОБА_1 , вчинених 14 квітня 2020 року, є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, та останній повинен нести відповідальність за вчинене.

Згідно характеристики № 55 від 10.03.2020р. на ОСОБА_1 , виданої Виконавчим комітетом Новодністровської міської ради Чернівецької області, по місцю проживання на нього до адміністративної комісії скарги та заяви надходили.

Обставиною, яка пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, є щире розкаяння винного. Обставин, які обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, не встановлено. Майнова шкода, вчиненими ОСОБА_1 адміністративним правопорушенням, не заподіяна.

Враховуючи вищенаведене, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, його поведінку до та після вчинення адміністративного правопорушення, ступінь його вини, майновий стан, наявність обставин, що пом'якшують відповідальність, та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до ОСОБА_1 за протоколом серії АПР18 № 259908/711 від 14.04.2020р. необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 2 ст. 187 КУпАП, оскільки такий вид адміністративного стягнення буде достатнім для виправлення та попередження вчинення ним нових правопорушень.

Разом з тим, відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Проаналізувавши зміст ст.ст. 7, 254, 268, 279 КУпАП приходжу до висновку, що розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності. Протокол про адміністративне правопорушення, як підстава для притягнення особи до відповідальності та один із засобів доказування, повинен відповідати вимогам ст. 256 КУпАП.

Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

За змістом ст.ст. 279, 280 КУпАП справа про адміністративне правопорушення має розглядатись суддею у межах тих обставин, які зазначенні у протоколі про таке порушення.

Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Так, до протоколу про адміністративне правопорушення № АПР 18 № 259019/638 від 06 квітня 2020р. додано наступні матеріали: рапорт дільничого офіцера поліції НВП КВП ГУНП в Чернівецькій області Габора П.П. від 06.04.2020р.; копії постанови Кельменецького районного суду Чернівецької області від 10.04.2019р., якою встановлено адміністративний нагляд щодо ОСОБА_1 , та постанови Новодністровського міського суду Чернівецької області від 28.01.2020р., згідно якої останнього притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП та яка набрала законної сили 10.02.2020р.; характеризуючи дані щодо ОСОБА_1 .

При цьому, ні в даному протоколі, ні в доданих матеріалах немає відомостей про свідків вчинення правопорушення або будь-яких інших доказів, які б підтверджували відсутність ОСОБА_1 за місцем проживання 06 квітня 2020 року.

Слід врахувати, що постанова про притягнення особи до адміністративної відповідальності не може бути беззаперечним доказом вчинення цією особою адміністративного проступку, оскільки по своїй правовій природі є рішенням суб'єкта владних повноважень щодо наслідків розгляду зафіксованого правопорушення, якому передує фіксування цього правопорушення, а покази лише працівників поліції як свідків щодо підтвердження факту вчинення правопорушення слід оцінювати критично.

Беручи до уваги ч. 2 ст. 251 КУпАП, згідно якої обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, зібрати інші докази по даній справі не являється можливим.

За таких обставин, враховуючи невизнання вини ОСОБА_1 , відсутність доказів зворотного, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 за 06 квітня 2020 року недоведеним є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 187 КУпАП.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутністі події і складу адміністративного правопорушення.

Враховуючи вище наведене, провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП згідно протоколу серії АПР18 №259019/638 від 06.04.2020р. слід закрити.

На підставі ч. 2 ст. 187 КУпАП та керуючись ст.ст. 7, 27, 33-36, 38, 40-1, 221, 245, 247, 251, 256, 276-277, 279, 280, 283-285, 287, 294, 298-300, 303, 307-308 КУпАП України, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Сокирянським РС УДМС України в Чернівецькій області 30.12.2014р.), винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №259908/711 від 14.04.2020р., та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 10 (десяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 170,00 грн. (сто сімдесят гривень 00 копійок), на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1 , ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Сокирянським РС УДМС України в Чернівецькій області 30.12.2014р.) судовий збір у розмірі 0, 2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 420,40 грн. (чотириста двадцять гривень 40 копійок), на користь держави.

Провадження у справі за ч. 2 ст. 187 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №259019/638 від 06.04.2020р. щодо ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Сокирянським РС УДМС України в Чернівецькій області 30.12.2014р.) закрити.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП.

Апеляційна скарга подається до Чернівецького апеляційного суду через Новодністровський міський суд Чернівецької області.

Строк звернення постанови про накладення адміністративного стягнення до виконання - протягом трьох місяців з дня винесення такої постанови. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги. У разі відстрочки виконання постанови відповідно до ст. 301 КУпАП перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.

Суддя: