Справа № 164/617/20
п/с 3/164/189/2020
27 квітня 2020 року Смт. Маневичі
Суддя Маневицького районного суду Волинської області Токарська І.С., розглянувши матеріали, які надійшли від Маневицького ВП ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого,
за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До суду з Маневицького ВП ГУНП у Волинській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно вимог, передбачених ст.ст. 213, 217, 221, 245, 246, 255, 256, 276, 278-279 КУпАП на розгляд уповноважених на те органів і посадових осіб, зокрема до суду, повинні надходити належно оформлені справи про адміністративні правопорушення, за правильність та їх повноту оформлення, відповідає орган, що надсилає справу до суду.
Відповідно до п. 2, 4 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
За вимогами ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Із протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 053777 від 20 квітня 2020 року вбачається, що ОСОБА_1 18 квітня 2020 року близько 6 години, будучи особою, яка здійснила перетин державного кордону через КПП «Тиса-Ужгород», відмовився від обов'язкової обсервації (ізоляції), чим порушив п. 5 постанови Кабінету міністрів України № 211 від 11 березня 2020 року, за що передбачена відповідальність за ст. 44-3 КУпАП.
Згідно ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Проте, у протоколі про адміністративне правопорушення не вказано точного місця (адреси) вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, що суперечить вимогам вищевказаної статті.
Зважаючи на вказані норми Закону, приходжу висновку про необхідність повернення Маневицькому ВП ГУНП у Волинській області матеріалів даної адміністративної справи для доопрацювання, а саме - необхідності зазначення точних даних щодо місця вчинення адміністративного правопорушення, що є визначальним для визначення підсудності даної категорії справ.
Керуючись ст. 278 КУпАП, -
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Маневицького ВП ГУНП у Волинській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Маневицького районного І.С. Токарська