45008, м. Ковель, вул. Незалежності, 15, тел.: (03352) 5-90-66,
e-mail:inbox@kv.vl.court.gov.ua, веб-адреса: http://court.gov.ua/sud0306/
28 квітня 2020 рокум. КовельСправа № 159/6091/19
Провадження № 2-а/159/1/20
Ковельський міськрайонний суд Волинської області під головуванням судді Бойчука П.Ю.,
розглянувши у м. Ковелі в спрощеному позовному провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до заступника начальника Волинської митниці ДФС Германа Василя Миколайовича (Волинська область, с. Римачі вул. Призалізнична, 13) про скасування постанови у справі про порушення митних правил №2558/20500/19 від 16.10.2019 року та закриття провадження у справі, -
ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до заступника начальника Волинської митниці ДФС Германа Василя Миколайовича про скасування постанови у справі про порушення митних правил № 2558/20500/19 від 16.10.2019 року та закриття провадження у справі.
Свої позові вимоги позивач обґрунтував тим, що постановою у справі про порушення митних правил № 2558/20500/19 від 16.10.2019 року позивача визнано винним у порушенні митних правил, передбаченого ст. 485 Митного Кодексу України, та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 300 (трьохсот) відсотків несплаченої суми митних платежів, що становить 285809 (двісті вісімдесят п'ять тисяч вісімсот дев'ять) гривень 13 копійок.
Зі змісту оскаржуваної постанови вбачається, що позивачем, як декларантом, під час митного оформлення товарів за митними деклараціями від 06.10.2017 року № UА205040/2017/016041, від 20.10.2017 року № UА205040/2017/017157, від 18.11.2017 року № UА205040/2017/019359, від 26.12.2017 року № UА205040/2017/021964 та від 13.04.2018 року № UА205040/2018/009434 вчинено протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, зокрема - неправомірно застосовано умовне повне звільнення від оподаткування при поміщенні у митний режим «тимчасове ввезення товарів: «Мішки паперові для упакування деревного вугілля», що спричинило несплату ТОВ «КАРБОНІС» до державного бюджету України митних платежів в сумі 95269,71 грн., чим вчинено правопорушення, передбачене ст. 485 Митного кодексу України.
Позивач вважає постанову в справі про порушення митних правил № 2558/20500/19 від 16.10.2019 року протиправною та такою, що підлягає скасуванню, а провадження у справі підлягає закриттю.
Позивач вказує, що за період з 01.04.2016 року по 31.03.2019 року в зоні діяльності Волинської митниці ДФС ТОВ «КАРБОНІС» здійснено митне оформлення товарів в митному режимі «тимчасове ввезення» за п'ятьма митними деклараціями типу ІМ31ДЕ, зокрема: від 06.10.2017 року № UА205040/2017/016041, від 20.10.2017 року № UА05040/2017/017157, від 18.11.2017 року № UА205040/2017/019359, від 26.12.2017 року № UА205040/2017/021964 та від 13.04.2018 року № UА205040/2018/009434, загальною фактурною вартістю 2619476,39 грн. за кодом згідно УКТ ЗЕД: 4819 40 00 00 - мішки пусті паперові для упакування деревного вугілля.
З матеріалів справи вбачається, що позивач притягується до адміністративної відповідальності за вчинення 06.10.2017 року, 20.10.2017 року, 18.11.2017 року, 26.12.2017 року та 13.04.2018 року порушення митних правил, передбаченого ст. 485 МК України.
Позивач покликається на те, що відповідно до ч. 2 ст. 467 МК України, якщо справи про порушення митних правил відповідно до статті 522 цього Кодексу розглядаються судами (суддями), адміністративне стягнення за порушення митних правил може бути накладено не пізніше, ніж через шість місяців з дня вчинення правопорушення, а в разі розгляду судами (суддями) справ про триваючі порушення митних правил, у тому числі передбачені статтями 469, 477-485 цього Кодексу, - не пізніше, ніж через шість місяців з дня виявлення цих правопорушень.
Зазначене порушення митних правил, на думку позивача, не можна вважати триваючим, оскільки надання митному органу документів здійснюється в певний час, зокрема під час митного оформлення товарів, коли такий проступок може бути виявлений контролюючим органом, який згідно з метою митного оформлення, засвідчує відомості, одержані під час митного контролю товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України та оформляє результати такого контролю. Воно припиняється із поданням декларації митному органу, а відтак - адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через шість місяців з дня його вчинення, у відповідності до закону, який діяв на час вчинення правопорушення.
За таких обставин, строки накладення адміністративного стягнення у даній справі закінчилися.
Таким чином, положення ст. 467 МК України в редакції, яка діяла станом на 17.09.2019 року, тобто на момент складання протоколу, не можуть та не повинні застосовуватись, адже згідно положення ст. 58 Конституції України Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Крім цього, позивач вказує, що в протоколі про порушення митних правил № 2558/20500/19 від 17.09.2019 року зазначено, що ним вчинено правопорушення, передбачене ст. 485 МК України, яка встановлює відповідальність за заявлення в митній декларації з метою неправомірного звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру неправдивих відомостей щодо істотних умов зовнішньоекономічного договору (контракту), ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача товару, неправдивих відомостей, необхідних для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості, та/або надання з цією ж метою органу доходів і зборів документів, що містять такі відомості, або несплата митних платежів у строк, встановлений законом, або інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, а так само використання товарів, стосовно яких надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв'язку з якими було надано такі пільги.
Так, зокрема зазначено, що ТОВ «Карбоніс» було поміщено товари за митними деклараціями від 06.10.2017 року № UA205040/2017/016041, від 20.10.2017 року № UA 05040/2017/017157, від 18.11.2017 року № UA205040/2017/019359, від 26.12.2017 року № UA205040/2017/021964 та від 13.04.2018 року № UA205040/2018/009434 у митний режим «тимчасового ввезення», в той час як до такого товару мав бути застосований інший митний режим, який не передбачає звільнення від оподаткування митними платежами.
Статтею 248 МК України встановлено, що митне оформлення розпочинається з моменту подання органу доходів і зборів декларантом або уповноваженою ним особою митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та документів, необхідних для митного оформлення, а в разі електронного декларування - з моменту отримання органом доходів і зборів від декларанта або уповноваженої ним особи електронної митної декларації або електронного документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію. Відповідно до ч. 5 ст. 255 МК України митне оформлення вважається завершеним після виконання всіх митних формальностей, визначених цим Кодексом відповідно до заявленого митного режиму, що засвідчується органом доходів і зборів шляхом проставлення відповідних митних забезпечень (у тому числі за допомогою інформаційних технологій), інших відміток на митній декларації або документі, який відповідно до законодавства її замінює, а також на товаросупровідних та товарно-транспортних документах у разі їх подання і на паперовому носії. Таким чином, митне оформлення за вказаними вище митними деклараціями було розпочато з моменту їх подання митному органу та завершене було по митній декларації № UA205040/2017/016041 - 06.10.2017 року, по митній декларації № UA205040/2017/017157 - 20.10.2017 року, по митній декларації № UA205040/2017/019359 - 18.11.2017 року, по митній декларації № UA205040/2017/021964 - 26.12.2017 року, по митній декларації № UA205040/2018/009434 - 13.04.2018 року. Отже, з моменту завершення митного оформлення в розпорядженні Волинської митниці ДФС в повному обсязі були наявні всі необхідні документи, що були подані ТОВ «Карбоніс» для митного оформлення товару, зі змісту яких можна було встановити, що товариством помилково було обрано митний режим «тимчасового ввезення».
Так, в розділі 31 «Вантажні місця та опис товарів» зазначено «мішки паперові, розраховані на вагу 4 кг для упакування деревного вугілля», а в пункті 1.1. Контракту № 1/09-2017 від 18.09.2017 року та в пункті 1.1. Контракту № 18/12-2017 від 18.12.2017 року зазначено, що за такими контрактами покупець (ТОВ «Карбоніс») зобов'язується прийняти упаковочну тару (паперові мішки) для подальшого упакування їх деревним вугіллям і обов'язковою відправкою цих паперових мішків на адресу постачальника тари (паперових мішків). Стаття 458 Митного кодексу України передбачає, що порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, умисні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
В даному випадку позивач вважає, що в його діях відсутній прямий умисел, адже вся необхідна інформація для встановлення того, який саме товар заявлено до митного оформлення було достовірно та в повному обсязі вказано у зазначених вище митних деклараціях та жоден з документів, що подавалися митному органу при митному оформлені товару, як підстави для переміщення товарів, підробленими або одержаними незаконним шляхом, або такими, що містять неправдиві відомості, не визнавалися.
Таким чином, позивач вказує на відсутності в його діях склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 485 МК України.
Враховуючи, що оскаржувана постанова виносилася відповідачем з порушенням вимог митного законодавства, оцінка доказів не проводилась, позивач просив скасувати постанову Волинської митниці ДФС України у справі про порушення митних правил № 2558/20500/19 від 16.10.2019 року, а провадження у справі закрити.
Ухвалою судді Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 25.10.2019 року відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін. Крім цього, відповідачу визначено строк для подання відзиву на позовну заяву.
Представником відповідача подано відзив на пред'явлений позов, з якого вбачається, що відповідач позовні вимоги не визнає та просить відмовити в задоволенні позову.
Зокрема представник відповідача вказує, що 21.06.2019 року Волинською митницею ДФС від ГУ ДФС у Рівненській області отримано матеріали документальної планової виїзної перевірки дотримання Товариством з обмеженою відповідальністю «КАРБОНІС» вимог законодавства України з питань державної митної справи за період з 01.04.2016 року по 31.03.2019 року.
З даних матеріалів встановлено, що за період з 01.04.2016 року по 31.03.2019 року ТОВ «КАРБОНІС» здійснено митне оформлення товарів в митному режимі «тимчасове ввезення» за вісьмома митними деклараціями типу ІМ31ДЕ, з них - в зоні діяльності Волинської митниці ДФС - п'ять митних декларацій типу ІМ31ДЕ, а саме: від 06.10.2017 року №UA205040/2017/016041, від 20.10.2017 року №UA205040/2017/017157, від 18.11.2017 року №UA205040/2017/019359, від 26.12.2017 року №UA205040/2017/021964 та від 13.04.2018 року №UA205040/2018/009434 загальною фактурною вартістю 2 619 476, 39 грн. за кодом згідно УКТ ЗЕД: 4819 40 00 00 - мішки пусті паперові для упакування деревного вугілля.
Відповідно до граф 14, 54 митних декларацій: від 06.10.2017 року №UA205040/2017/016041, від 20.10.2017 року №UA205040/2017/017157, від 18.11.2017 року №UA205040/2017/019359, від 26.12.2017 року №UA205040/2017/021964 та від 13.04.2018 року №UA205040/2018/009434 декларування вищевказаного товару здійснював декларант ОСОБА_1 . Ввезення упаковочної тари (мішки паперові), для подальшого упакування їх деревним вугіллям і обов'язковою відправкою даних паперових мішків з деревним вугіллям на адресу постачальника тари (паперових мішків) за перевірений період здійснено ТОВ «КАРБОНІС» на підставі 4-х зовнішньоекономічних контрактів.
За результатами проведеного аналізу поміщення товарів у режим тимчасового ввезення виявлено випадки неправомірного застосування умовного повного звільнення від оподаткування при поміщенні у режим тимчасового ввезення товарів «Мішки паперові для пакування деревного вугілля», які ввозяться на митну територію України з метою пакування деревного вугілля з наступним вивезенням за межі митної території України, з огляду на положення національного законодавства України та міжнародного права, паперові мішки для деревного вугілля, призначеного для використання в якості палива, не можуть бути віднесені до зворотної тари, оскільки не є тарою багаторазового використання та не підлягають повторному використанню.
Відповідно до акту від 05.06.2019 року № 1153/17-00-14-07-05/ НОМЕР_1 «Про результати документальної планової виїзної перевірки дотримання Товариством з обмеженою відповідальністю «КАРБОНІС», вимог законодавства України з питань державної митної справи за період з 01.04.2016 року по 31.03.2019 року» встановлено, що відповідальним за фінансово-господарську діяльність ТОВ «КАРБОНІС» є директор Лаврук Сергій Миколайович по день підписання акту перевірки. Таким чином, декларант ОСОБА_1 під час митного оформлення товарів за митними деклараціями: від 06.10.2017 року №UA205040/2017/016041, від 20.10.2017 року №UA205040/2017/017157, від 18.11.2017 року №UA205040/2017/019359, від 26.12.2017 року №UA205040/2017/021964 та від 13.04.2018 року №UA205040/2018/009434 вчинив протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, зокрема неправомірно застосував умовне повне звільнення від оподаткування при поміщенні у митний режим «тимчасове ввезення» товарів: «Мішки паперові для упакування деревного вугілля», що спричинило несплату ТОВ «КАРБОНІС» до державного бюджету України митних платежів в сумі 95 269,71 грн., чим вчинено правопорушення, передбачене ст. 485 МК України.
17.09.2019 року посадовою особою Волинської митниці ДФС складено протокол про порушення митних правил №2558/20500/19 за ст.485 МК України та розгляд справи призначено на 16.10.2019 року. Під час розгляду справи 16.10.2019 року винесено постанову №2558/20500/19 у відповідності до якої ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні порушення митних правил передбачених ст. 485 МК України та накладене стягнення у вигляді штрафу у розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів.
Враховуючи викладені обставини, представник відповідача просив у задоволенні даного адміністративного позову відмовити повністю.
В подальшому, позивачем подано відповідь на відзив відповідача, в якому позивач виклав свої спростування обставин, викладених у відзиві. Зокрема зазначив, що відповідачем не надано суду належних та допустимих доказів, правових підстав накладення адміністративного стягнення за закінченням строків накладення адміністративного стягнення, що пере6дбачені с. 467 МК України та відсутності умислу в діях позивача складу правопорушення, передбаченого ст. 485 МК України. Враховуючи викладене, позивач просив позов задовольнити повністю.
Згідно вимог ч. 4 ст. 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Таким чином справа розглядається, у відповідності до ч. 5 ст. 262 КАС України, за наявними у справі матеріалами.
Суд, дослідивши письмові докази у справі, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 16.10.2019 року заступником начальника Волинської митниці ДФС Герман В.М. винесено постанову в справі про порушення митних правил №2558/20500/19, згідно якої позивач був притягнутий до відповідальності за ст. 485 Митного кодексу України, за те, що декларант ОСОБА_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) під час митного оформлення товарів за митними деклараціями: від 06.10.2017 року №UA205040/2017/016041, від 20.10.2017 року №UA205040/2017/017157, від 18.11.2017 року №UA205040/2017/019359, від 26.12.2017 року №UA205040/2017/021964 та від 13.04.2018 року №UA205040/2018/009434 вчинив протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, а саме - неправомірно застосував умовне повне звільнення від оподаткування при поміщенні у митний режим «тимчасове ввезення» товарів: «Мішки паперові для упакування деревного вугілля», що спричинило несплату ТОВ «КАРБОНІС» до державного бюджету України митних платежів в сумі 95 269,71 грн., чим вчинено правопорушення, передбачене ст. 485 Митного кодексу України.
Стаття 485 Митного кодексу України передбачає відповідальність, зокрема за заявлення в митній декларації з метою неправомірного звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру неправдивих відомостей щодо істотних умов зовнішньоекономічного договору (контракту), ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача товару, неправдивих відомостей, необхідних для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості, та/або надання з цією ж метою митному органу документів, що містять такі відомості, або несплата митних платежів у строк, встановлений законом, або інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, а так само використання товарів, стосовно яких надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв'язку з якими було надано такі пільги.
Статтею 248 Митного кодексу України встановлено, що митне оформлення розпочинається з моменту подання органу доходів і зборів декларантом або уповноваженою ним особою митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та документів, необхідних для митного оформлення, а в разі електронного декларування - з моменту отримання органом доходів і зборів від декларанта або уповноваженої ним особи електронної митної декларації або електронного документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію. А відповідно до ч.5 ст. 255 Митного кодексу України митне оформлення вважається завершеним після виконання всіх митних формальностей, визначених цим Кодексом відповідно до заявленого митного режиму, що засвідчується органом доходів і зборів шляхом проставлення відповідних митних забезпечень (у тому числі за допомогою інформаційних технологій), інших відміток на митній декларації або документі, який відповідно до законодавства її замінює, а також на товаросупровідних та товарно-транспортних документах у разі їх подання на паперовому носії.
Таким чином, митне оформлення за вищевказаними митними деклараціями було розпочато з моменту їх подання митному органу, а завершене воно було: по митній декларації №UA205040/2017/016041 - 06.10.2017 року, по митній декларації №UA205040/2017/017157 - 20.10.2017 року, по митній декларації №UA205040/2017/019359 - 18.11.2017 року, по митній декларації №UA205040/2017/021964 - 26.12.2017 року та по митній декларації №UA205040/2018/009434 - 13.04.2018 року.
Таким чином, у відповідача з вищевказаних дат в повному обсязі були наявні усі необхідні йому документи, що були подані декларантом ОСОБА_1 для митного оформлення товару, зі змісту яких він міг встановити те, що декларантом помилково було обрано митний режим «тимчасового ввезення».
Стаття 458 Митного кодексу України передбачає, що порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Диспозиція ст. 485 Митного кодексу України передбачає спеціальну протиправну мету дій декларанта щодо заявлення неправдивих відомостей - неправомірне звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру. Наявність спеціальної протиправної мети вказує на те, що правопорушення може бути вчинене виключно з умисною формою вини та лише декларантом або уповноваженою ним особою, оскільки на момент подачі декларації декларант (уповноважена ним особа) повинен усвідомлювати факт заявлення неправдивих відомостей та умисно бажати, щоб заявлені ним неправдиві відомості вплинули на розмір митних платежів, які необхідно сплатити за митне оформлення задекларованого ним товару. Конкретизація диспозицією зазначеної статті спеціальної мети впливає й на конкретизацію спеціального суб'єкта вказаного адміністративного правопорушення, яким в даному випадку, з урахуванням вимог п. 8 ч. 1 ст. 4 та ч. 8 ст. 264 Митного кодексу України, може бути лише декларант або уповноважена ним особа.
Відповідно до частини першої, другої статті 486 Митного кодексу України завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.
В даному випадку необхідна інформація для встановлення того, який саме товар заявлено до митного оформлення було достовірно та в повному обсязі вказано у вищевказаних митних деклараціях. Жоден з документів, що подавалися митному органу при митному оформлені товару, як підстави для переміщення товарів, підробленими або одержаними незаконним шляхом, або такими, що містять неправдиві відомості, не визнавалися.
Відповідно до ч. 1 ст. 467 Митного кодексу України, якщо справи про порушення митних правил відповідно до статті 522 цього Кодексу розглядаються органами доходів і зборів, адміністративне стягнення за порушення митних правил може бути накладено не пізніше, ніж через шість місяців з дня вчинення правопорушення, а у разі розгляду органами доходів і зборів справ про триваючі порушення митних правил, у тому числі передбачені статтями 469, 477-481, 485 цього Кодексу, - не пізніше, ніж через шість місяців з дня виявлення цих правопорушень.
Митні декларації декларантом ОСОБА_1 були подані відповідачу у 2017-2018 році, а тому на час винесення оскаржуваної постанови вже закінчилися встановлені законодавством строки накладення адміністративних стягнень у справах про порушення митних правил, зокрема: по митній декларації № UA205040/2017/016041 від 06.10.2017 року строк закінчився 07.04.2018 року, по митній декларації № UA205040/2017/017157 від 20.10.2017 року строк закінчився 21.04.2018 року, по митній декларації № UA205040/2017/019359 від 18.11.2017 року строк закінчився 19.05.2018 року, по митній декларації № UA205040/2017/021964 від 26.12.2017 року строк закінчився 27.06.2018 року, по митній декларації № UA205040/2018/009434 від 13.04.2018 року строк закінчився 14.10.2018 року.
В рішенні Європейського Суду з прав людини від 20.10.2011 року у справі «Рисовський проти України» суд зазначав, що принцип «належного урядування», зокрема передбачає, що державні органи повинні діяти в належний і якомога послідовніший спосіб. При цьому, на них покладено обов'язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок і сприятимуть юридичній визначеності у правовідносинах. Державні органи, які не впроваджують або не дотримуються своїх власних процедур, не повинні мати можливість уникати виконання своїх обов'язків.
Враховуючи, що постанову в справі про порушення митних правил №2558/20500/19 прийнято лише 16.10.2019 року, строк на адміністративне стягнення за порушення митних правил сплинув, що свідчить про невідповідність винесеної постанови положенням Митного кодексу України.
Відповідно до ст. 61 Конституції України юридична відповідальність особи має індивідуальний характер, що унеможливлює притягнення до відповідальності іншої особи, окрім тієї, яка безпосередньо вчинила правопорушення.
Відповідно до положень, визначених ст. 531 МК України, підставами для скасування постанови про накладення адміністративного стягнення за порушення митних правил або про припинення провадження у справі про порушення митних правил є: відсутність у діях особи, яка притягується до відповідальності, ознак порушення митних правил; необ'єктивність або неповнота провадження у справі або необ'єктивність її розгляду; невідповідність викладених у постанові висновків фактичним обставинам справи; винесення постанови неправомочною особою, безпідставне недопущення до участі в розгляді справи особи, притягнутої до відповідальності, або її представника, а також інше обмеження прав учасників провадження у справі про порушення митних правил та її розгляду; неправильна або неповна кваліфікація вчиненого правопорушення; накладення стягнення, не передбаченого цим Кодексом.
Підставами для скасування чи зміни постанови про накладення адміністративного стягнення за порушення митних правил або про припинення провадження у справі про порушення митних правил можуть бути визнані й інші визначені законами обставини.
Оскільки винесена постанова не відповідає положенням Митного кодексу України, винесена з пропущенням строків притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченої диспозицією статті 485 Митного кодексу України, постанова Волинської митниці ДФС в справі про порушення митних правил № №2558/20500/19 від 16.10.2019 року є протиправною та підлягає скасуванню із закриттям провадження у справі.
Керуючись ст.ст. 5, 6, 7, 8, 9, 19, 25, 77, 194, 211, 241, 242, 245, 246, 250, 286 КАС України, на підставі ст.ст. 458, 467, 485, 486, 531 МК України, суд, -
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до заступника начальника Волинської митниці ДФС Германа Василя Миколайовича (Волинська область с. Римачі вул. Призалізнична, 13) про скасування постанови у справі про порушення митних правил №2558/20500/19 від 16.10.2019 року та закриття провадження у справі - задовольнити повністю.
Скасувати постанову Волинської митниці Державної фіскальної служби України в справі про порушення митних правил №2558/20500/19 від 16.10.2019 року, якою ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні порушення митних правил, передбаченого ст. 485 Митного Кодексу України та накладено адміністративне стягнення у розмірі триста відсотків несплаченої суми митних платежів.
Провадження у справі про порушення митних правил відносно ОСОБА_1 за ст. 485 Митного Кодексу України - закрити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Ковельський міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня його складення.
Відповідно до п. 3 розділу ХІІ "Прикінцеві положення" ЦПК України, на час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню корона вірусної хвороби (COVID-19), строк апеляційного оскарження рішення суду продовжується на строк дії такого карантину.
Головуючий:П. Ю. Бойчук