Справа № 149/810/20
Провадження №2-а/149/22/20
Номер рядка звіту 140
27.04.2020 м. Хмільник
Суддя Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області Войнаревич М.Г., ознайомившись з матеріалами адміністративного позову ОСОБА_1 до поліцейського СРПП № 4 Хмільницького відділу поліції Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області Сороки Назара Степановича про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення серія БАА № 613137 від 08.03.2020 року,-
24.04.2020 року до Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області надійшов вищевказаний адміністративний позов.
Відповідно до ч. 2 ст. 286 КАС України позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідно рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
Як вбачається із оскаржуваної постанови, остання була ухвалена 08.03.2020 року та 10.03.2020 року направлена позивачу рекомендованим повідомленням.
В позовній заяві позивач не ставить питання про поновлення пропущеного строку на оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення серія БАА № 613137 від 08.03.2020 року. Також, не зазначено коли саме позивач отримав копію вказаної постанови та не надано доказів про її отримання у строк, при якому можливо звернутися із вказаною заявою до суду у відповідності до ч. 2 ст. 286 КАС України..
За змістом ч. 1, ч. 2 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Разом із тим, суд вказує, що відповідно до ч. 2 ст. 222 КУпАП від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання відповідно до покладених на них повноважень. Отже, працівники органів і підрозділів Національної поліції при розгляді справ про адміністративні правопорушення діють від імені органів Національної поліції, а тому вони не наділені самостійною процесуальною правоздатністю в рамках розгляду даної категорії справ.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЗУ «Про Національну поліцію» систему поліції складають: - центральний орган управління поліцією; - територіальні органи поліції. Відповідно до ч. 1, 2 ст. 15 ЗУ «Про національну поліцію» територіальні органи поліції як юридичні особи публічного права … Територіальні органи поліції утворює Кабінет Міністрів України…
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 16.09.2015 року № 730 «Про утворення територіальних органів Національної поліції та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ» створено Департамент патрульної поліції як міжрегіональний територіальний орган Національної поліції.
Відповідно до п. 3 розд. І, п. 9 розд. V «Положення про Департамент патрульної поліції» затвердженого Наказом НП України № 73 від 06.11.2015 року (розміщеного на сайті patrol.police.gov.ua) Департамент патрульної поліції складається із структурних підрозділів апарату Департаменту патрульної поліції і територіальних (відокремлених) підрозділів Департаменту патрульної поліції. Департамент патрульної поліції є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, рахунки…, печатку…
Таким чином, суд вказує, що окрім відповідача - поліцейського СРПП № 4 Хмільницького відділу поліції Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області Сороки Назара Степановича який є працівником органу Національної поліції, однак не залучено в якості відповідача (співвідповідача) ГУНП у Вінницькій област.
Отже, враховуючи викладене суд вважає, що адміністративний позов ОСОБА_1 слід залишити без руху та роз'яснити позивачу, що він має право протягом десяти днів з дня вручення йому ухвали звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде ним подано в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд позовну заяву поверне.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 123, 161, 286 КАС України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до поліцейського СРПП № 4 Хмільницького відділу поліції Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області Сороки Назара Степановича про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення серія БАА № 613137 від 08.03.2020 року - залишити без руху та надати позивачу строк протягом десяти днів з дня вручення ухвали звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Роз'яснити позивачу, якщо заяву не буде подано ним в зазначений строк або вказані ним підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд позовну заяву поверне.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Войнаревич М. Г.