Ухвала від 23.04.2020 по справі 140/2906/19

УХВАЛА

Київ

23 квітня 2020 року

справа №140/2906/19

адміністративне провадження №К/9901/11210/20

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Ханової Р. Ф.,

суддів - Гончарової І. А, Олендера І. Я.,

перевіривши касаційну скаргу Головного управління ДПС у Волинській області

на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 19.11.2019

та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 17.03.2020

у справі №140/2906/19

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ОЛЛ КАР»

до Головного управління ДПС у Волинській області

про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

До Верховного Суду надійшла касаційна скарга Головного управління ДПС у Волинській області на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 19.11.2019 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 17.03.2020 у справі №140/2906/19, предметом спору у якій є визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень № 0006611408 від 12.06.2019 про збільшення суми грошового зобов'язання з мита на товари, що ввозяться суб'єктами підприємницької діяльності, в загальному розмірі 12239,82 грн, в тому числі 8159,88 грн за податковим зобов'язанням, 4079,94 грн за штрафними (фінансовими) санкціями, № 0006621408 від 12.06.2019 про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість в загальному розмірі 26927,59 грн, в тому числі 17951,73 грн за податковим зобов'язанням, 8975,86 грн за штрафними (фінансовими) санкціями, № 0007681408 від 15.07.2019 про збільшення суми грошового зобов'язання з ПДВ в загальному розмірі 9319,77 грн, в тому числі 6213,18 грн за податковим зобов'язанням, 3106,59 грн за штрафними (фінансовими) санкціями, №0007691408 від 15.07.2019 про збільшення суми грошового зобов'язання з мита на товари, що ввозяться суб'єктами підприємницької діяльності, в загальному розмірі 4236,26 грн, в тому числі 2824,17 грн за податковим зобов'язанням, 1412,09 грн за штрафними (фінансовими) санкціями, № 0010821408 від 28.09.2018 про збільшення суми грошового зобов'язання з мита на товари, що ввозяться суб'єктами підприємницької діяльності, в загальному розмірі 10926,65 грн, в тому числі 8741,32 грн за податковим зобов'язанням, 2185,33 грн за штрафними (фінансовими) санкціями, № 0010811408 від 28.09.2018 про збільшення суми грошового зобов'язання з ПДВ в загальному розмірі 24038,72 грн, в тому числі 19230,98 грн за податковим зобов'язанням, 4807,74 грн за штрафними (фінансовими) санкціями.

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 19.11.2019, залишеним без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 17.03.2020, позов задоволено.

У касаційній скарзі скаржник, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення Волинського окружного адміністративного суду від 19.11.2019 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 17.03.2020 у справі №140/2906/19, прийняти нове рішення, яким в задоволенні позову відмовити повністю.

При вирішенні питання про відкриття касаційного провадження за зазначеною касаційною скаргою Суд виходить з наступного.

Відповідно до частини третьої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Згідно з частиною першою статті 13 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.

Відповідно до частини першої статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених цим Кодексом.

Аналіз наведених норм дає підстави для висновку про те, що особи, які беруть участь у справі, у разі, якщо не погоджуються із ухваленими судовими рішеннями після їх перегляду в апеляційному порядку, можуть скористатися правом їх оскарження у касаційному порядку лише у визначених законом випадках.

В свою чергу, відповідно до пункту другого частини п'ятої статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності та інших справах розглянутих за правилами спрощеного позовного провадження (крім справ, які відповідно до цього Кодексу розглядаються за правилами загального позовного провадження), крім випадків, якщо: а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовної практики; б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до цього Кодексу позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи; в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу; г) суд першої інстанції відніс справу до категорії справ незначної складності помилково.

Згідно з пунктом 6 частини шостої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей цього Кодексу справи щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб віднесено до категорії справ незначної складності.

Згідно з пунктом 24 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб - розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.

На час звернення позивача з адміністративним позовом - 2019 рік, відповідно до норм Закону України "Про державний бюджет України на 2019 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб у місячному розмірі з 01 січня 2019 року встановлено 1921,00 гривень.

Предметом позову у цій справі є вимога про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень № 0006611408 від 12.06.2019 про збільшення суми грошового зобов'язання з мита на товари, що ввозяться суб'єктами підприємницької діяльності, в загальному розмірі 12239,82 грн, № 0006621408 від 12.06.2019 про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість в загальному розмірі 26927,59 грн, № 0007681408 від 15.07.2019 про збільшення суми грошового зобов'язання з ПДВ в загальному розмірі 9319,77 грн, №0007691408 від 15.07.2019 про збільшення суми грошового зобов'язання з мита на товари, що ввозяться суб'єктами підприємницької діяльності, в загальному розмірі 4236,26 грн, №0010821408 від 28.09.2018 про збільшення суми грошового зобов'язання з мита на товари, що ввозяться суб'єктами підприємницької діяльності, в загальному розмірі 10926,65 грн, № 0010811408 від 28.09.2018 про збільшення суми грошового зобов'язання з ПДВ в загальному розмірі 24038,72 грн, що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Ця справа за критерієм, встановленим пунктом 6 частини шостої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України, є справою незначної складності.

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 333 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.

Таким чином, оскільки оскаржуване судове рішення прийнято у справі незначної складності, передбачені пунктом 2 частини п'ятої статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України виняткові обставини відсутні, тому у відкритті касаційного провадження у даній справі слід відмовити.

Керуючись статтями 328, 333, 359 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Головного управління ДПС у Волинській області на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 19.11.2019 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 17.03.2020 у справі №140/2906/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ОЛЛ КАР» до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.

Копію ухвали разом з касаційною скаргою та доданими до неї матеріалами направити заявникові.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач Р. Ф. Ханова

Судді І. А. Гончарова

І. Я. Олендер