Постанова від 17.04.2020 по справі 160/5529/19

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 квітня 2020 року м. Дніпросправа № 160/5529/19

Третій апеляційний адміністративний суд

у складі колегії суддів:

судді-доповідача Чумака С.Ю.,

суддів: Чабаненко С.В., Юрко І.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в місті Дніпрі апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпрорегіонгаз»

на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 вересня 2019 року у справі № 160/5529/19 (суддя І інстанції - Юхно І.В.)

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпрорегіонгаз» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання незаконною та скасування вимоги про сплату боргу,

ВСТАНОВИВ:

ЗМІСТ ПОЗОВНИХ ВИМОГ, РІШЕННЯ СУДУ ПЕРШОЇ ІНСТАНЦІЇ, ВИМОГ АПЕЛЯЦІЙНОЇ СКАРГИ ТА УЗАГАЛЬНЕНІ ДОВОДИ УЧАСНИКІВ СПРАВИ

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Дніпропетровській області від 21 лютого 2019 року № 0005151410.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 вересня 2019 року в задоволенні позову відмовлено.

Не погодившись з таким судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить рішення суду скасувати та прийняти нове судове рішення, яким позов задовольнити.

Апеляційна скарга фактично обґрунтована доводами позову. Вказує, що за приписами абзацу 4 пункту 39 розділу IV Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України(далі - НБУ) від 29.12.2017 № 148 (далі - Положення № 148), та відповідно до роз'яснень НБУ, викладених у листі від 07.03.2018 № 50-0007/13560, готівкова виручка відокремлених підрозділів, які не ведуть касової книги, що здається ними до кас банку через інкасаторів-збирачів, зараховується на рахунок підприємства - юридичної особи у безготівковому порядку та не потребує оприбуткування в касовій книзі підприємства - юридичної особи. У зв'язку з цим вважає, що відповідачем здійснено передчасні висновки стосовно неоприбуткування позивачем готівки у касовій книзі. (а.с. 197-205)

У відзиві на апеляційну скаргу відповідач просить у задоволенні останньої відмовити, а рішення суду - залишити без змін. (а.с. 224-225)

Суд апеляційної інстанції розглянув справу відповідно до приписів статті 311 КАС України в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ ТА ВИЗНАЧЕНІ ВІДПОВІДНО ДО НИХ СПІРНІ ПРАВОВІДНОСИНИ

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю «ДНІПРОРЕГІОНГАЗ» є юридичною особою (код ЄДРПОУ 38873258), зареєстровано 22.08.2013 року, перебуває на обліку в ГУ ДФС у Дніпропетровській області відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Основним видом діяльності підприємства є роздрібна торгівля пальним, а саме - скрапленим газом через автозаправні комплекси. Товариство має відокремлені підрозділи, в тому числі і в Миколаївській області, що відповідає п. 1.8 його Статуту.(а.с. 44-47).

18.01.2019 року ГУ ДФС у Миколаївській на підставі наказу № 31 від 09.01.2019 року та направлень № 48/14-29-03-01-28, № 49/14-29-03-01-28, № 50/14-29-03-01-28 від 09.01.2019 року області проведено фактичну перевірку щодо дотримання порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, виробництва та обігу підакцизних товарів автозаправки, розташованої за адресою Миколаївська область, м. Миколаїв, пр-т Героїв України суб'єкта господарської діяльності ТОВ «Дніпрорегіонгаз».

За результатами фактичної перевірки складено акт від 18.01.2019 року № 0014/14/29/14/38873258, у висновках якого встановлено порушення ТОВ «Дніпрорегіонгаз», зокрема, пункту 11 розділу ІІ Положення № 148.

В додатку 1 до акту зазначено, що ТОВ «Дніпрорегіонгаз» порушено пункт 11 розділу ІІ розділу 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою правління Національного банку України від 29.12.2017 року № 148, в редакції від 29.12.2017 року, яка діяла з 05.01.2018 року по 31.05.2018 року. ТОВ «Дніпрорегіонгаз» не оприбутковано готівку у касовій книзі підприємства за період з 05.01.2018 року по 31.05.2018 року на загальну суму 1 831 287,17 грн.

Крім того, встановлено неоприбуткування шляхом відсутності формування та друку фіскальних звітних чеків за наступні дати: 26.06.2018 на суму 17406,83 грн, фіскальний звітний чек роздруковано 27.06.2018; 18.08.2018 на суму 25811, 54 грн, фіскальний звітний чек роздруковано 19.08.2018; 26.09.2018 на суму 23846,71 грн, фіскальний звітний чек роздруковано 27.09.2019, отже, на загальну суму 74884,22 грн. (а.с. 14-19)

Не погодившись з висновками, викладеними в акті перевірки від 18.01.2019 року № 0014/14/29/14/38873258, позивач надав до ГУ ДФС у Миколаївській області заперечення. (а.с. 20-23)

За наслідками розгляду заперечень ГУ ДФС у Миколаївській області листом від 19.02.2019 року № 1109/10/14-29-14-06-09 повідомлено позивача, що взяти до уваги заперечення ТОВ «Дніпрорегіонгаз» на акт перевірки від 18.01.2019 року № 0014/14/29/14/38873258 не є можливим, оскільки не надано до розгляду заперечень жодних об'єктивних доказів, які б спростовували висновки стосовно порушень, вказаних в акті перевірки, зауваження, викладені у запереченні за вх. від 12.02.2019 № 462/10п є безпідставними та необґрунтованими, а отже, не спричиняють змін за результатами проведеної перевірки.

21.02.2019 року ГУ ДФС у Дніпропетровській області винесено податкове повідомлення-рішення № 0005151410, яким до ТОВ «Дніпрорегіонгаз» застосовано штрафні санкції на підставі підпункту 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України і абзацу 3 пункту 1 Указу Президента України № 436/95 від 12.06.1995 року «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм регулювання обігу готівки» у розмірі 95308556,95 грн (1 831 287,17 грн + 74884,22 грн) х 5 = 9530856,95 грн. (а.с. 11-12)

Не погодившись з таким податковим повідомленням-рішенням, позивач подав скаргу до Державної фіскальної служби України, проте рішенням про результати розгляду скарги від 27.05.2019 року № 24203/6/99-99-11-06-01-25 податкове повідомлення-рішення від 21.02.2019 року № 0005141410 залишено без змін, а скаргу - без задоволення.

Вважаючи податкове повідомлення-рішення форми «С» від 21.02.2019 року № 0005151410 протиправним, ТОВ «Дніпрорегіонгаз» звернулось до суду з адміністративним позовом.

Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що приписами пункту 11 розділу ІІ Положення №148, які діяли до 01.06.2018 року, передбачено, що оприбуткуванням готівки в касах установ/підприємств/відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги/застосуванням РРО та КОРО (у разі застосування КОРО без застосування РРО), є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів/фіскальних звітних чеків (або даних розрахункових квитанцій).

НОРМИ ПРАВА, ЯКІ РЕГУЛЮЮТЬ СПІРНІ ПРАВОВІДНОСИНИ, ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ СУДОМ

Стосовно неоприбуткування готівки в касовій книзі.

Порядок ведення касових операцій у національній валюті України юридичними особами (крім банків) та їх відокремленими підрозділами незалежно від організаційно-правової форми та форми власності (далі - підприємства), органами державної влади та органами місцевого самоврядування під час здійснення ними діяльності з виробництва, реалізації, придбання товарів чи іншої господарської діяльності (далі - установи), фізичними особами, які здійснюють підприємницьку діяльність (далі - фізичні особи-підприємці) (далі разом у тексті - суб'єкти господарювання), фізичними особами, визначено Положенням № 148 в редакцій чинній з 05.01.2018 року по 31.05.2018 року).

Відповідно до підпункту 2 пункту 3 розділу І Положення № 148 відокремлені підрозділи - філії, представництва, відділення та інші структурні підрозділи, що наділяються частиною майна господарських організацій, здійснюючи щодо цього майна право оперативного використання чи інше речове право, передбачене законодавством України.

Згідно з п. 11 Положення № 148 готівка, що надходить до кас, оприбутковується в день одержання готівки в повній сумі.

Оприбуткуванням готівки в касах установ / підприємств / відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги / застосуванням РРО та КОРО (у разі застосування КОРО без застосування РРО), є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів / фіскальних звітних чеків (або даних розрахункових квитанцій).

За приписами пункту 12 розділу ІІ Положення № 148 (в редакції що діяла до 31.05.2018 року) установа/підприємство на підставі цього Положення зобов'язане розробити та затвердити внутрішнім документом порядок оприбуткування готівки в касі установи/підприємства, у якому максимально врахувати особливості роботи як установи/підприємства, так і його відокремлених підрозділів (внутрішній трудовий розпорядок, режим роботи, графіки змінності, порядок та особливості здавання готівкової виручки (готівки) до банку). Для відокремлених підрозділів установи/підприємства порядок оприбуткування готівки в касі встановлюється та доводиться внутрішніми документами установи/підприємства. Розроблений порядок повинен відповідати вимогам цього Положення та не суперечити законодавству України.

Згідно з пунктом 24 розділу III Положення № 148 розрахункові операції, що проводяться відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", оформляються згідно з вимогами цього Закону.

Відповідно до абзацу четвертого пункту 39 розділу IV Положення № 148 відокремлені підрозділи установ/підприємств, які здійснюють готівкові розрахунки із застосуванням РРО або РК та веденням КОРО, але не проводять операцій з приймання (видачі) готівки за касовими ордерами, а також фізичні особи - підприємці касової книги не ведуть.

Згідно з пунктом 16 розділу II Положення № 148 готівкова виручка (готівка) здається суб'єктами господарювання самостійно (у тому числі із застосуванням платіжних пристроїв та через пункти приймання готівки) або через відповідні служби, яким згідно із законодавством надано право на перевезення валютних цінностей та інкасацію коштів, або через підприємства; які отримали ліцензію Національного банку України на надання банкам послуг з інкасації.

Відповідно до пункту 29 розділу III Положення № 148 вилучення готівки з місця здійснення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або РК для здавання її до банку оформляється відповідними чеками РРО із виконанням операції "службова видача".

Документом, що свідчить про здавання виручки до банку, є:

1) квитанція до прибуткового документа банку на внесення готівки, підписана відповідальними особами банку та засвідчена відбитком печатки банку;

2) квитанція/чек банкомата чи програмно-технічного комплексу самообслуговування;

3) копія супровідної відомості до сумки з готівковою виручкою (готівкою), засвідчена підписом та відбитком печатки інкасатора-збирача;

4) чек платіжного термінала в разі проведення інкасації коштів у режимі реального часу з використанням платіжних терміналів.

Отже, готівкова виручка відокремлених підрозділів, які не ведуть касової книги, що здається ними до кас банку через інкасаторів-збирачів, зараховується на рахунок підприємства - юридичної особи у безготівковому порядку та не потребує оприбуткування в касовій книзі підприємства - юридичної особи.

У зв'язку з цим для відокремлених підрозділів, які здійснюють готівкові розрахунки із застосуванням РРО та веденням КОРО у випадках, передбачених вище, про оприбуткування буде свідчити наявність роздрукованих фіскальних звітних чеків, підклеєних у КОРО.

Аналогічні за змістом роз'яснення з урахуванням положень абзацу 4 пункту 39 Порядку № 148 надані Національним Банком України в листі від 7 березня 2018 року № 50-0007/13560.

Автозаправка (АГЗС), розташована за адресою Миколаївська область, м. Миколаїв, проспект Героїв України (до 2016 року - проспект Героїв Сталінграду), та стосовно діяльності якої проводилась фактична перевірка, обладнана касовими апаратами (РРО), через які оприбутковуються грошові кошти.

Позивачем до ГУ ДФС Миколаївській області надано інформацію, що розрахунки по всіх операціях на АГЗС проводяться виключно у безготівковому вигляді, обороти у готівковому вигляді відсутні, у зв'язку з чим касова книга не ведеться. (а.с. 238).

На АГЗС ведуться книги КОРО і видача готівкових коштів проводиться тільки для інкасації виручки в установу банку, що відповідачем не заперечувалось, доводи на спростування цієї обставини не надавались.

Згідно з витягом зі штатного розкладу ТОВ «ДНІПРОРЕГІОНГАЗ» по Миколаївському управлінню скрапленого газу, на АГЗС № 3, яка розташована в м. Миколаїв по проспекту Героїв України (раніше до 2016 року - Сталінграду) працюють лише оператори заправних станцій 5 розряду. Штатний розклад не містить посади бухгалтера. (а.с. 146-148).

З урахуванням зазначених вище обставин та виконання пункту 12 розділу ІІ Положення № 148 ТОВ «ДНІПРОРЕГІОНГАЗ» наказом № 6 від 05.01.2018 року затверджено Порядок про оприбуткування готівки, відповідно до п. 2.3 у зв'язку із специфікою роботи підприємства, оприбуткування готівки в касах відокремлених підрозділів проводиться із застосуванням РРО та книги обліку розрахункових операцій в повній сумі її фактичного надходження на підставі даних розрахункових документів шляхом формування та друку фіскальних звітних чеків і їх підклеювання до відповідних сторінок КОРО.

Згідно з п. 3.1 цього Порядку готівка, яка надійшла до каси АЗГС (відокремленого підрозділу) ТОВ «Дніпрорегіонгаз», оприбутковується повністю у день її одержання з роздрукуванням фіскальних чеків, вклеюванням їх у КОРО та проведенням відповідних записів у КОРО.

6 травня 2014 року позивачем укладений договір про інкасацію коштів з ПАТ «КБ «ПриватБанк», відповідно до якого Банк здійснює інкасацію коштів з АЗГС позивача, в тому числі й з АЗГС № 3, із подальшим їх зарахуванням на поточний рахунок ТОВ «Дніпрорегіонгаз». Зазначене підтверджується також копіями чеків інкасації. (а.с. 149-160).

Відокремленим підрозділом позивача (АЗГС), який проводить готівкові розрахунки із застосуванням РРО та КОРО, здійснюється облік готівки в повній сумі її фактичних надходжень на підставі фіскальних звітних чеків, які підклеюються у КОРО, а готівка у повному обсязі здається на інкасацію відповідно до договору з ПАТ «КБ «ПриватБанк».

З таких обставин апеляційний суд вважає, що позивачем в повному обсязі виконуються вимоги Положення № 148 стосовно оприбуткування готівки, а тому висновки відповідача викладені в акті перевірки щодо порушень законодавства, допущених платником податків, зокрема щодо не забезпечення оприбуткування готівки в касовій книзі підприємства за період з 5 січня по 31 травня 2018 року в сумі 1831287,17 є безпідставними.

Посилання податкового органу на приписи п. 11 Положення № 148, з якими погодився й суд першої інстанції, колегія суддів вважає помилковими з огляду на таке.

Як зазначалось вище, відповідно до цього пункту оприбуткуванням готівки в касах установ/підприємств/відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги/застосуванням РРО та КОРО (у разі застосування КОРО без застосування РРО), є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів/фіскальних звітних чеків (або даних розрахункових квитанцій).

Податковий орган, зазначаючи про порушення позивачем вказаного пункту, виходить з того, що всі зазначені у вказаній нормі умови повинні відбуватися одночасно.

Проте, правова конструкція вказаної норми свідчить про те, що через риску визначені альтернативні визначення алгоритму здійснення оприбуткування готівки установами, підприємствами та відокремленими підрозділами, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги або проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО та КОРО (у разі застосування КОРО без застосування РРО).

При цьому, оприбуткуванням готівки в касах вказаних вище установ, підприємств та відокремлених підрозділів є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів або здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень на підставі фіскальних звітних чеків (або даних розрахункових квитанцій).

Тобто, оприбуткуванням готівки в касах установ, підприємств чи відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.

А оприбуткуванням готівки в касах установ, підприємств та відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО та КОРО (у разі застосування КОРО без застосування РРО), є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень на підставі фіскальних звітних чеків (або даних розрахункових квитанцій).

Стосовно неоприбуткування готівки шляхом несвоєчасного друкування фіскальних чеків.

Застосовуючи штрафні санкції в цій частині, відповідач також зазначив про порушення позивачем п. 11 розділу ІІ Положення № 148, яке полягає в тому, що перевіркою встановлені випадки неоприбуткування готівки шляхом відсутності формування та друку фіскальних звітних чеків за наступні дні:

- 26.06.2018 на суму 17406,83 грн, фіскальний звітний чек роздрукований 27.06.2018;

- 18.08.2018 на суму 25811, 54 грн, фіскальний звітний чек роздрукований 19.08.2018;

- 26.09.2018 на суму 23846,71 грн, фіскальний звітний чек роздрукований 27.09.2019, а всього на загальну суму 74884,22 грн.

Санкції застосовані на підставі абзацу 3 пункту 1 Указу Президента України від 12.06.1995 року № 436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки», відповідно до якого за неоприбуткування, (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки передбачений штраф у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.

Відповідно до п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Згідно з п. 4 розділу ІІІ Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547, суб'єкти господарювання, які використовують РРО для здійснення розрахункових операцій у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані у кінці робочого дня (зміни) друкувати на РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій;

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій» № 199 від 18 лютого 2002 року, усі режими роботи реєстратора розрахункових операцій повинні блокуватися, зокрема, у разі перевищення максимальної тривалості зміни.

Разом з тим, відповідно до Примітки 1 Додатку до Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, підсумок розрахунків обчислюється за зміну, максимальна тривалість якої не повинна перевищувати 24 години.

Зміною є період роботи реєстратора від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z-звіту до виконання наступного Z-звіту; Z-звіт - це денний звіт з обнулінням інформації в оперативній пам'яті та занесенням її до фіскальної пам'яті реєстратора (пункт 2 зазначених Вимог).

Таким чином, при цілодобовій роботі підприємства Z звіт необхідно виконувати не пізніше 24 години з моменту реєстрації першої розрахункової операції, виконаної після попереднього Z звіту. Відлік тривалості зміни РРО починається з моменту реєстрації першої розрахункової операції після виконання попереднього Z звіту.

Колегія суддів вважає за необхідне зазначити, що оскільки календарний день (доба) налічує 24 години, тобто день триває з 00 годин 00 хвилин до 24 годин 00 хвилин, при щоденній роботі з РРО Z-звіт необхідно виконувати щодня по закінченні робочої зміни, але не пізніше 24 години цього дня.

У зв'язку з чим суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, мають своєчасно та в повній мірі оприбутковувати всю готівку, що надходить до кас, та щоденно, тобто кожного робочого дня по закінченні зміни, але не пізніше 24 години цього ж дня, друкувати на РРО фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в КОРО.

Аналогічна правова позиція міститься в постанові Верховного Суду від 20 лютого 2018 року у справі № 804/5317/17.

З огляду на вказане, у зв'язку із цілодобовою роботою АЗГС, яка перевірялась, та роздрукуванням фіскальних звітних чеків не пізніше 24 години дня закінчення відповідної зміни, колегія суддів приходить до висновку про протиправність оскарженого податкового повідомлення-рішення і в цій частині.

Крім того, в діях позивача також відсутній такий склад правопорушення як «неоприбуткування готівки», оскільки безпосередньо в акті перевірки зазначено, що фіскальні звітні чеки були роздруковані, але, на думку осіб, які здійснювали перевірку, фактично роздруковані несвоєчасно, тобто на наступний день. Проте за диспозицією абзацу 3 пункту 1 Указу Президента України від 12.06.1995 року № 436/95 неоприбуткування та несвоєчасне оприбуткування готівки є різними правопорушеннями.

ВИСНОВОК АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ

У зв'язку з викладеним вище колегія суддів вважає, що судом першої інстанції помилково відмовлено в задоволенні позову.

За таких обставин, з огляду на неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права та порушення норм процесуального права, апеляційний суд дійшов висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а рішення суду - скасуванню з прийняттям нового рішення про задоволення позову.

На підставі викладеного, керуючись ст. 243, 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпрорегіонгаз» задовольнити.

Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 вересня 2019 року у справі № 160/5529/19 скасувати.

Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпрорегіонгаз» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення задовольнити.

Визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення-рішення від 21 лютого 2019 року № 0005151410, прийняте Головним управлінням ДФСу Дніпропетровській області, яким до ТОВ «Дніпрорегіонгаз» застосовано штрафні санкції в розмірі 95308556,95 грн.

Стягнути на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпрорегіонгаз» (код ЄДРПОУ 38873258) судовий збір за подання адміністративного позову та апеляційної скарги у розмірі 49946 (сорок дев'ять тисяч дев'ятсот сорок шість) гривень за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 43145015).

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом 30 днів з тієї ж дати.

Суддя-доповідач С.Ю. Чумак

суддя С.В. Чабаненко

суддя І.В. Юрко