Постанова від 23.04.2020 по справі 641/2758/20

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Провадження № 3/641/1201/2020Справа №: 641/2758/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 квітня 2020 року

Суддя Комінтернівського районного суду м. Харкова Чайка І.В.

За участю представника особи яка притягується до адміністративної відповідальності - адвоката Дьоміної М.В.

розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, пенсіонерка , офіційно не працює , що мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за -

ст. 44-3 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

В провадження судді Комінтернівського районного суду м. Харкова Чайка І.В. надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП.

Із протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 290368 від 05.04.2020 року вбачається, що 05 квітня 2020 року, ОСОБА_1 за адресою : м. Харків пр-т Героїв Сталінграда 134/3 під час дії на усій території України карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19» здійснювала продаж тютюнових виробів із рук, чим порушила правила, щодо карантину людей, чим вчинила адміністративне правопорушення.

В судовому засіданні представник Дьоміна М.В. просила адміністративну справу про притягнення ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП закрити , посилалась на те , що в діях ОСОБА_1 , відсутній склад та подія адміністративного правопорушення передбаченого ст. 44-3 КУпАП , що протокол не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП , та інструкції з оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення в органах поліції , затвердженою Наказом Міністерства внутрішнії справ України від 06.11.2015 року за № 1376, також протокол не містить належних та допустимих доказів щодо особи правопорушника.

Перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку про неможливість розгляду даної справи у суді та необхідність повернення вказаного адміністративного матеріалу для усунення виявлених недоліків, виходячи з наступного.

Згідно з ч. 1ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання, зокрема: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Відповідно до статті 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Санкцією статті 44-3 КУпАП передбачено відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, у виді накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вказана норма закону є бланкетною, тому серед ознак, які мають бути відображені при викладенні суті адміністративного правопорушення, обов'язковим є наведення конкретного нормативно-правового акту, яким встановлюються відповідні правила та яких така особа, яка притягається до адміністративної відповідальності не дотрималася, порушивши тим самим законодавчі приписи.

Протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст.256 КУпАП, оскільки в ньому:

- не зазначено який саме пункт Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19» порушила громадянка ОСОБА_1 ;

- відсутні копія паспорту або інший документ, який засвідчує особу, що притягається до адміністративної відповідальності;

- відсутні дані проте, чи є особа, суб'єктом господарювання , роботу якого заборонено відповідно до положень Постанови КМУ від 11.03.2020 року № 211;

- відсутній підпис особи, яка притягується до адміністративної відповідальності в графі «Підпис особи, яка притягується до адміністративної відповідальності»;

- в протоколі не зазначено наіменування органу , що видав пенсійне посвідчення» ;

- не вказано час вчинення адміністративного правопорушення , також не конкретизовано місце вчинення адміністративного правопорушення . Зазначено адресу : по просп. Героїв Сталінграду 134/3 , але не вказано де саме вчинено адміністративне правопорушення : без посередньо в будинку чи біля нього , якщо біля нього , то з якого боку;

Згідно абз. 2 п. 12 постанови Пленуму ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ № 11 від 17 жовтня 2014 року «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» визначено, що норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

З огляду на викладене, вищезазначені порушення свідчать про неповноту складеного протоколу про адміністративне правопорушення, що унеможливлює повний, всебічний та об'єктивний розгляд справи і прийняття законного рішення, оскільки вказані недоліки обмежують права особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та перешкоджають об'єктивному розгляду і встановленню істини у справі, а тому вважаю за необхідне повернути вищезазначений адміністративний матеріал на доопрацювання для усунення вказаних недоліків

На підставі наведеного, керуючись статтями 221, 245, 251, 256, 278, 283 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП повернути до Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у Харківській області для доопрацювання.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя - І. В. Чайка