Ухвала від 12.01.2010 по справі 170/10/2070

Справа № 2-а- 170/10/2070

Україна

ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про відмову у відкритті провадження

12 січня 2010 р. м . Харків

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Присяжнюк О.В.,

розглянувши позовну заяву Відкритого акціонерного товариства комерційного банку «Надра»(в подальшому -ВАТ КБ «Надра»), 3-тя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача ОСОБА_1, до Дзержинського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції (в подальшому -Дзержинський ВДВС), 3-тя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю «Альянс», про скасування звіту, зобов'язання вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

ВАТ КБ «НАДРА»звернулося до суду з адміністративним позовом до Дзержинського ВДВС, в якому просить скасувати звіт про оцінку майна № 1265 від 29 вересня 2009 р. та зобов'язати Дзержинський ВДВС провести повторну оцінку майна. Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що 20 травня 2009 р. на виконання виконавчого напису № 532 від 31 жовтня 2008 р. Дзержинським ВДВС було проведено опис заставного майна, про що було складено відповідний акт. При проведенні зазначених виконавчих дій був присутній експерт Бондаренко Д.В., який проводив фотозйомку об'єкта оцінки. 02 грудня 2009 р. до банку надійшло повідомлення Дзержинського ВДВС про проведену оцінку та надано копія звіту про оцінку майна № 1265 від 29 вересня 2009 р. (експерт Щербаненко С.А. -ТОВ «Альянс»), згідно якого вартість оцінки майна (квартири, що розташована за адресою: АДРЕСА_1) склала 217055 гривень, що за офіційним кусом НБУ (8,01 гривень за 1 долар США) станом на дату складання висновку становило 27098 доларів США, а позивач вважає, що ця вартість оцінки майна занижена та повинна становити 71390 доларів США.

Згідно зі ст. 104 КАС України, до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

У пункті 1 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення, що є справою адміністративної юрисдикції, а саме, це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України визначено поняття суб'єкту владних повноважень, відповідно до якого це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Статтями 3, 4, 5 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав, та професійну оціночну діяльність в Україні», визначено, що: оцінка майна, майнових прав (далі - оцінка майна) - це процес визначення їх вартості на дату оцінки за процедурою, встановленою нормативно-правовими актами, зазначеними в статті 9 цього Закону (далі - нормативно-правові акти з оцінки майна), і є результатом практичної діяльності суб'єкта оціночної діяльності; Професійна оціночна діяльність (далі - оціночна діяльність) - діяльність оцінювачів та суб'єктів оціночної діяльності, визнаних такими відповідно до положень цього Закону, яка полягає в організаційному, методичному та практичному забезпеченні проведення оцінки майна, розгляді та підготовці висновків щодо вартості майна; суб'єктом оціночної діяльності є: суб'єкти господарювання - зареєстровані в установленому законодавством порядку фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, а також юридичні особи незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, які здійснюють господарську діяльність, у складі яких працює хоча б один оцінювач, та які отримали сертифікат суб'єкта оціночної діяльності відповідно до цього Закону.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви позивачем фактично оскаржується висновок № 1265 по встановленню вартості трьохкімнатної квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, що належить ОСОБА_1, складеного 29 вересня 2009 р. ТОВ «Альянс», який є суб'єктом господарювання, а не суб'єктом владних повноважень. Крім того, позивач обґрунтовує свій позов тим, що в оскаржуваному висновку неправильно визначена вартість майна, що належить ОСОБА_1, що свідчить про наявність майнового спору. Тобто у позові позивачем не охоплюються питання порушення з боку Дзержинського ВДВС вимог Закону України «Про виконавче провадження»при оцінці майна.

Таким чином, із врахуванням вищевикладеного, відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, оскільки зазначену заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

З урахуванням вищенаведеного, керуючись ст. ст. 2, 3, 104, 109, 165, 185, 186 КАС України, ст. ст. 3, 4, 5 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав, та професійну оціночну діяльність в Україні», суд -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Відкритого акціонерного товариства комерційного банку «Надра», 3-тя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача ОСОБА_1, до Дзержинського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції, 3-тя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю «Альянс», про скасування звіту, зобов'язання вчинення дій.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в п'ятиденний строк з дня винесення ухвали, особою без виклику якої було постановлено ухвалу в той же строк з дня отримання нею копії ухвали, і поданням після цього протягом десяти днів апеляційної скарги, з одночасною подачею її копії до суду апеляційної інстанції, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.

Суддя О.В. Присяжнюк