Постанова від 19.01.2010 по справі 43607/09/2070

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м.Харків, вул. Мар'їнська,18-Б-3

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м.Харків

19.01.2010 р. №2а- 43607/09/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Зоркіної Ю.В.

при секретарі судового засідання Скріпнік О.М.

за участю представників сторін:

прокурор: Савицький Є.М.

позивача: Індеко М.В.

відповідача: Сюркаєва Г.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Лозівського міжрайонного прокурора Харківської області в інтересах держави в особі Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківської області до Комунального підприємства Краснопавлівське комунально-експлуатаційне господарство про стягнення заборгованості, -

встановив:

Лозівський міжрайонний прокурор Харківської області в інтересах держави в особі Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківської області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства Краснопавлівське комунально-експлуатаційне господарство, в якому просить суд, з урахуванням уточнень позовних вимог, стягнути з відповідача на користь держави в особі Лозівської ОДПІ заборгованість до бюджету в сумі 195548,89 грн. з податку на додану вартість та збору за забруднення навколишнього природного середовища шляхом перерахування вказаної суми на розрахункові рахунки: №31117029700349 - податок на додану вартість в сумі 185748,42 грн., одержувач: Лозівське УДК у Харківській області код - 24134414, Банк: ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011; №33116329700350 - збір за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 9800,47 грн. одержувач: Лозівське УДК у Харківській області код - 24134414, банк: ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011.

Представник прокуратури у судовому засіданні просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Представник Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківської області у судовому засіданні підтримала позов та просила задовольнити повністю.

Представник відповідача в судовому засіданні визнала позовні вимоги в повному обсязі, і зазначила, що заборгованість виникла у зв'язку з тяжким матеріальним становищем підприємства.

Суд, вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, вважає за необхідне позов задовольнити в повному обсязі за таких підстав.

При розгляді справи судом було встановлено, що Комунальне підприємство Краснопавлівське комунально-експлуатаційне господарство, згідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, пройшов державну реєстрацію у Лозівській районній державній адміністрації Харківської області 01.08.2005 року, про що зроблено запис в журналі обліку реєстраційних справ №14661020000000112, та взято на облік до Лозівської ОДПІ - 08.08.2005 року за №357, згідно довідки №359 від 25.03.2009 року (а.с.13). Ідентифікаційний код платника податків за ЄДРПОУ: 32414268, місцезнаходження відповідача -64621, Харківська область, Лозівський район, смт.Краснопавлівка, мікрорайон, б.16, згідно довідки з ЄДРПОУ та витягу з ЄДРПОУ №46/2-6536 від 05.10.2009 року ( а.с. 14-19).

Приписами ст.67 Конституції України, ст.ст. 2, 4, 9 Закону України „Про систему оподаткування" встановлений обов'язок платників податків сплачувати податки і збори до бюджетів та до державних цільових фондів у порядку та на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.

Згідно п.3 ч.1, ч.4 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” від 25.06.1991 року №1251-XII (зі змінами та доповненнями) платники податків, зборів зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни і це зобов'язання припиняється їх сплатою. Платники податків і зборів (обов'язкових платежів) за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть відповідальність відповідно до законів України (ч.1 ст.11 Закону).

Виходячи зі змісту положень Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданням та функцією органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства.

Пунктом 4.1.1 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ, яка визначає, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, відповідач самостійно здійснив розрахунок податку на додану вартість за періоди червень-грудень 2008 року та січень-вересень 2009 року, та подав його до Лозівської ОДПІ (а.с. 22-53), згідно якого сума ПДВ, яка підлягала до сплати в бюджет за наданими деклараціями складає - 175240,51 грн.

Згідно з п.п.5.1, 5.4.1. п.5.4. ст.5 Закону № 2181-ІІІ податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації. Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, вказаного в наданій їм податковій декларації, у визначений чинним законодавством України термін. Узгоджена сума податкового зобов'язання несплачена платником податків у визначені строки вважається сумою податкового боргу платника податків.

Також, актом невиїзної документальної перевірки відповідача №50/15/225 від 25.03.2009 року (а.с.56-57) встановлено порушення п.10.1 (а), п.10.2 ст.10 Закону України "Про податок на додану вартість" № 168/97-ВР від 03.04.1997, та п.п.5.1.3 п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" - платником податку на додану вартість несвоєчасно сплачено податок на додану вартість за наданими деклараціями в 2007-2008 році. (а.с.56-57). На підставі вищезазначеного акту було винесено податкове повідомлення-рішення №0000481502/0 від 02.04.2009 року, згідно якого нараховано штрафні санкції у розмірі - 14745,06 грн. - п.п.17.1.7 п.17.1 ст.7 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" за затримку на 121 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Вищезазначене податкове повідомлення-рішення відповідачем отримане, та не оскаржене, що підтверджується матеріалами справи.

Згідно податкових розрахунків збору за забруднення навколишнього середовища наданими платником податків до Лозівської ОДПІ (а.с. 59-65) податковий борг КП Краснопавлівське комунально-експлуатаційне господарство складає 10113,51 грн.

Відповідно до Закону № 2181 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»відповідачу були надіслані податкові вимоги - № 1/117 від 09.10.2007 року, № 2/153 від 13.11.2007 року.

В ході розгляду справи відповідачем частково сплачений борг, але на теперішній час сума заборгованості становить - 195548,89 грн. (ПДВ -185748,42 грн., збір на забруднення навколишнього середовища - 9800,47 грн.).

В судовому засіданні представник відповідача визнала позовні вимоги та послалася на те, що заборгованість виникла по причині тяжкого фінансового становища підприємства, нестачі коштів.

Згідно з ч. 2 ст. 51, ч.1 ст.136 Кодексу адміністративного судочинства України крім прав та обов'язків, визначених у ст. 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково протягом всього часу судового розгляду.

Відповідно до ч. 4 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення відповідача, суд дійшов висновку про прийняття визнання адміністративного позову, оскільки це не суперечить закону, не порушує чиї-небудь права, свободи чи інтереси.

Відповідно ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.

Враховуючи викладене вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту погашення заборгованості або припинення обов'язку сплачувати податки та збори, суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 71, 94, 112, 136, 160-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

постановив:

Адміністративний позов Лозівського міжрайонного прокурора Харківської області в інтересах держави в особі Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківської області до Комунального підприємства Краснопавлівське комунально-експлуатаційне господарство про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Комунального підприємства Краснопавлівське комунально-експлуатаційне господарство (64621, Харківська область, Лозівський раойн, смт.Краснопавлівка, мікрорайон, буд.16, код ЄДРПОУ 32414268, р/р р/р 35437001004620 в УДК в Харківській області, МФО 851011) на користь держави в особі Лозівської ОДПІ заборгованість до бюджету з податку на додану вартість та збору за забруднення навколишнього природного середовища шляхом перерахування вказаної суми на розрахункові рахунки:

№31117029700349 - податок на додану вартість в сумі 185748,42 грн., одержувач: Лозівське УДК у Харківській області код - 24134414, Банк: ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011;

№33116329700350 - збір за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 9800,47 грн. одержувач: Лозівське УДК у Харківській області код - 24134414, банк: ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011, всього на суму 195548.89 грн. (сто дев'яносто п'ять тисяч п'ятсот сорок вісім гривень 89 копійки).

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви. Апеляційна скарга також може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У paзi подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

У повному обсязі постанова виготовлена 25.01.2010 року.

Суддя Ю.В.Зоркіна