Ухвала від 21.04.2020 по справі 539/1110/20

Справа № 539/1110/20

Провадження № 2-а/539/47/2020

ОКРЕМАУХВАЛА

21 квітня 2020 року м. Лубни

Суддя Лубенського міськрайонного суду Полтавської області Даценко В.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до інспектора СРПП №3 Лубенського ВП ГУНП в Полтавській області Гребенніка Артура Олександровича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -

ВСТАНОВИВ:

13.04.2020 року до Лубенського міськрайонного суду Полтавської області простим листом надійшла позовна заява ОСОБА_1 жителя с. Ісківці Лубенського району Полтавської області до інспектора СРПП №3 Лубенського ВП ГУНП в Полтавській області Гребенніка Артура Олександровича про скасування постанови від 29.12.2019 про накладення адміністративного стягнення, датована 06.01.2020 року.

Відповідно до ч.1 ст. 289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Відповідно до ч.1 ст.122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до ч.9 ст.119 КАС України, строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення позовна заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здано на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв'язку.

Відповідно до умов пункту 2.3. Статуту АТ «Укрпошта», затвердженого наказом Міністерства інфраструктури України від 14 грудня 2018 року № 611 (далі - Статут), АТ «Укрпошта» у своїй діяльності керується Конституцією України, законодавством України, у тому числі законодавством щодо запобігання корупції, актами Всесвітнього поштового союзу, Статутом, а також внутрішніми документами АТ «Укрпошта», прийнятими відповідно до Статуту.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 10 січня 2002 року № 10-р «Про національного оператора поштового зв'язку» АТ «Укрпошта» є національним оператором поштового зв'язку.

Закон України від 04 жовтня 2001 року «Про поштовий зв'язок» (далі - Закон про поштовий зв'язок) згідно його преамбули визначає правові, соціально-економічні та організаційні основи діяльності у сфері надання послуг поштового зв'язку, а також регулює відносини між органами державної влади та органами місцевого самоврядування, операторами поштового зв'язку і користувачами їх послуг.

Відносини у сфері надання послуг поштового зв'язку регулюються Конституцією України, цим та іншими законами України і прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами (частина перша статті 2 Закону про поштовий зв'язок).

Абзац 2 та 8 частини 1 статті 3 Закону про поштовий зв'язок основними засадами діяльності у сфері надання послуг поштового зв'язку зазначають захист інтересів користувачів у сфері надання послуг поштового зв'язку та єдність правил, стандартів і норм у сфері надання послуг поштового зв'язку.

Згідно з абзацами 16 та 19 частини 1 статті 1 Закону про поштовий зв'язок пересилання поштових відправлень - сукупність операцій з приймання, обробки, перевезення та доставки (вручення) поштових відправлень. Послуги поштового зв'язку - продукт діяльності оператора поштового зв'язку з приймання, обробки, перевезення та доставки (вручення) поштових відправлень, виконання доручень користувачів щодо поштових переказів, банківських операцій, спрямований на задоволення потреб користувачів.

Оператори поштового зв'язку надають послуги з пересилання внутрішніх поштових відправлень, до яких, зокрема, належать прості листи (абзац 4 пункту 8 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05 березня 2009 року № 270. Простим поштовим відправленням є, зокрема, поштове відправлення, яке приймається для пересилання без видачі розрахункового документа та доставляється/вручається без розписок(абзац двадцять четвертий пункту 2 Правил). Під час приймання для пересилання письмової кореспонденції на адресному боці кожного поштового відправлення проставляється відбиток календарного штемпеля. Дата відбитку календарного штемпеля маркувальної машини повинна відповідати даті подання письмової кореспонденції для пересилання (пункт 73 Правил).

Строки пересилання поштових відправлень визначені нормативами пересилання поштових відправлень затвердженими наказом Міністерства інфраструктури України від 28 листопада 2013 року N 958 «Про затвердження Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень».

Так, нормативні строки пересилання простої письмової кореспонденції операторами поштового зв'язку (без урахування вихідних днів об'єктів поштового зв'язку): місцевої - Д+2, пріоритетної - Д+1; у межах області та між обласними центрами України (у тому числі для міст Києва) - Д+3, пріоритетної - Д+2; між районними центрами різних областей України (у тому числі для міст обласного підпорядкування) - Д+4, пріоритетної - Д+3; між іншими населеними пунктами різних областей України - Д+5, пріоритетної - Д+4, де Д - день подання поштового відправлення до пересилання в об'єкті поштового зв'язку або опускання простого листа чи поштової картки до поштової скриньки до початку останнього виймання 1, 2, 3, 4, 5 - кількість днів, протягом яких пересилається поштове відправлення. ОСОБА_2 день подання поштового відправлення до пересилання в об'єкті поштового зв'язку або опускання простого листа до поштової скриньки до початку останнього виймання;

1,2,3,4,5 - кількість днів, протягом яких пересилається поштове відправлення.

Як вбачається з вищевикладеного, позовна заява датована 06.01.2020 надійшла до суду лише 13.04.2020, тобто більш ніж через чотири місяці з дня відправлення, оскільки на конверті мається відбиток календарного штемпеля 06.01.2020 ЦЕХ ОП Лубни 1.

Аналогічна ситуація склалася і в іншій адміністративній справі за позовом ОСОБА_3 жителя с. В.Булатець Лубенського району Полтавської області до поліцейського роти №4 батальйону управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції Сергеєва Р.С. про скасування постанови від 08.02.2020 про накладення адміністративного стягнення.

Дана позовна заява датована 17.02.2020 надійшла до суду лише 07.04.2020, тобто майже через два місяці з дня відправлення. При цьому на конверті мається відбиток календарного штемпеля 17.02.2020 ЦЕХ ОП Лубни 1.

Вказані обставини можуть свідчити про неналежне виконання працівниками АТ "Укрпошта" обов'язків щодо пересилання поштових відправлень, що в свою чергу може призвести до порушення права громадян на судовий захист.

Враховуючи викладене, вважаю за необхідне постановити окрему ухвалу та направити її Полтавській дирекції АТ "Укрпошта" для з'ясування причин порушення строків пересилання поштових відправлень та вжиття відповідних заходів щодо усунення вказаних порушень.

Керуючись ст. 249 КАС України,

УХВАЛИВ:

Направити Полтавській дирекції АТ "Укрпошта" окрему ухвалу у цій справі №539/1110/20 з метою усунення порушень пересилання поштових відправлень.

Про вжиті заходи повідомити Лубенський міськрайонний суд Полтавської області у місячний термін з дня отримання цієї ухвали.

Окрема ухвала може бути оскаржена особами, яких вона стосується до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15-ти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на подання апеляційної скарги з клопотанням про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Лубенського

міськрайонного суду В.М.Даценко