Провадження № 2-а/359/99/2020
Справа № 359/2689/20
Іменем України
16 квітня 2020 року суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Яковлєва Л.В., розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора Управління патрульної поліції в м. Києві молодшого лейтенанта Рабощук Максима Івановича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,-
02 квітня 2020 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, яким просить визнати дії відповідача протиправними та скасувати постанову серія ЕАК №2310369 про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі.
Ухвалою Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 03 квітня 2020 року позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху.
На виконання вимог вищевказаної ухвали суду, 15 квітня 2020 року до канцелярії суду позивачем подано заяву про усунення недоліків, до якої долучено копію паспорта позивача, з якої вбачається, що ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно ч. 1 ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно ч. 2 ст. 26 КАС України позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 . Зважаючи на вказане, вищевказаний позов не підсудний Бориспільському міськрайонному суду київської області, як адміністративному суду.
Одним із засад (принципів) адміністративного судочинства є верховенство права (ст.2 ч.3 п.1 КАС України.
Частиною 5 ст. 171 КАС України, яка регулює питання відкриття провадження у справі, передбачено, що в разі встановлення судом того, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому ст. 29 КАС України.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно ч. 8 ст. 29 КАС України, передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Згідно Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року, Закону України «Про виконання рішень, застосування практики Європейського суду з прав людини», інститут підсудності безпосередньо пов'язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п.1 ст. 6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.
Крім того, недотримання правил юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуаль-ного закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю (ч.1 ст. 318 КАС України).
З матеріалів позовної заяви вбачається, що позивач оскаржує постанову інспектора Управління патрульної поліції в м. Києві, молодшого лейтенанта Рабощук Максима Івановича.
Водночас, юридична адреса відповідача: 03680, м. Київ, вул. Народного ополчення, 9, що відноситься до юрисдикції Солом'янського районного суду м. Києва (02000, м. Київ, вул. Максима Кривоноса, 25).
Виходячи з наведеного вище, беручи до уваги, що інститут територіальної юрисдикції розмежовує підсудність справ, суд дійшов висновку, що матеріали адміністративного позову слід передати на розгляд за підсудністю до належного суду, а саме до Солом'янського районного суду м. Києва, у зв'язку з непідсудністю даного позову Бориспільському міськрайонному суду Київської області, як адміністративному суду.
На підставі наведеного вище та керуючись ст.ст. ч.1 25, п.2 ч.1 29, ч.5 171 КАС України, п. 15.5 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України, суд -
Справу № 359/2689/20 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора Управління патрульної поліції в м. Києві молодшого лейтенанта Рабощук Максима Івановича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення направити для розгляду за підсудністю до Солом'янського районного суду м. Києва (02000, м. Київ, вул. Максима Кривоноса, 25).
Здійснити передачу адміністративної справи з Бориспільського міськрайонного суду Київської області до Солом'янського районного суду м. Києва не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Ухвала про передачу справи на розгляд іншого суду може бути оскаржена безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 299 цього Кодексу.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку встановленому ч. 2 ст. 256 КАС України.
Суддя Яковлєва Л.В.