16 квітня 2020 року
Київ
справа №300/1665/19
адміністративне провадження №К/9901/9455/20
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача Шишова О.О.,
суддів - Дашутіна І.В., Яковенка М.М.,
перевіривши касаційну скаргу Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпеки)
на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28 жовтня 2019 року
та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 24 лютого 2020 року
у справі № 300/1665/19
за позовом ОСОБА_1
до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області
про визнання протиправною та скасування постанови,-
установив:
До Верховного Суду надійшла касаційна скарга Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпеки) у справі про визнання протиправною та скасування постанови №078561 від 18.04.2019 про застосування адміністративно-господарського штрафу щодо ФОП ОСОБА_1 .
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28 жовтня 2019 року, яке залишено без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 24 лютого 2020 року, позов задоволено.
За правилами частини першої статті 334 Кодексу адміністративного судочинства України, за відсутності підстав для залишення касаційної скарги без руху, повернення касаційної скарги чи відмови у відкритті касаційного провадження суд касаційної інстанції постановляє ухвалу про відкриття касаційного провадження у справі.
Проаналізувавши доводи касаційної скарги та додані до неї матеріали, колегія суддів дійшла висновку про необхідність відмови у відкритті касаційного провадження з таких підстав.
Пункт 8 частини другої статті 129 Конституції України серед основних засад судочинства закріплює забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.
Наведеним конституційним положенням кореспондує стаття 14 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».
Згідно з частиною першою статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України, учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених цим Кодексом.
Водночас пунктом 2 частини п'ятої цієї ж норми процесуального закону обумовлено, що не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності, крім випадків, якщо:
а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики;
б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до цього Кодексу позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи;
в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу;
г) суд першої інстанції відніс справу до категорії справ незначної складності помилково.
Як вбачається з матеріалів касаційної скарги, предметом позову у даній адміністративній справі є визнання протиправною та скасування постанови Державної служби України з безпеки на транспорті від 18 червня 2019 року №114964 про застосування до нього адміністративно-господарського штрафу у розмірі 1700,00 грн.
За змістом пункту 2 частини шостої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є, зокрема, справи щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З матеріалів касаційної скарги вбачається, що оскаржуваною в цій справі постановою Державної служби України з безпеки на транспорті на позивача накладено адміністративно-господарський штраф на загальну суму 1700,00 грн., що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на час звернення до суду з цим позовом.
Доводи касаційної скарги Державної служби України з безпеки на транспорті не містять підстав і відповідних обґрунтувань щодо наявності обставин, наведених у підпунктах «а»-«г» пункту 2 частини п'ятої статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 333 Кодексу адміністративного судочинства України, суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.
За такого правового врегулювання та обставин справи підстави для відкриття касаційного провадження відсутні.
На підставі викладеного, керуючись статтями 248, 328, 333 Кодексу адміністративного судочинства України,-
ухвалив:
1. У відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпеки) на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28 жовтня 2019 року та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 24 лютого 2020 року - відмовити.
2. Копію даної ухвали разом з касаційною скаргою та доданими до скарги матеріалами направити скаржнику.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й не оскаржується.
Суддя-доповідач О.О. Шишов
Судді І.В. Дашутін
М.М. Яковенко