Троїцький районний суд Луганської області
Справа №: 433/500/20
Провадження № 3/433/160/20
10.04.2020 року
Суддя Троїцького районного суду Луганської області Певна О.І., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов із Троїцького відділу поліції ГУ НП в Луганській області у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.173-2 КУпАП
До Троїцького районного суду Луганської області надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1 за ч.2 ст. 173-2 КУпАП. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №130738 від 26.03.2020, 26 березня 2020 року о 08 год. 00 хв. гр. ОСОБА_1 , виконав вимоги термінового заборонного припису стосовно кривдника серії АА № 077733 від 25.03.2020 щодо заборони на вхід та перебування в місці проживання ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1 строком на 3 доби з 21 год. 25.03.2020 до 21 год. 28.03.2020.
Правопорушник ОСОБА_1 у судове засідання з'явився.
Вивчивши надані матеріали, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч.2 ст. 173-2 КУпАП, вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, тягне за собою накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, зміцнення законності.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч.2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст.8 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року встановлює, що кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції.
Аналізуючи зміст вказаного протоколу та доданих до нього матеріалів, суд приходить до висновку про необхідність закриття вказаного матеріалу на підставі п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП, оскільки вказаний терміновий заборонний припис АА № НОМЕР_1 від 25.03.2020 року, на думку суду, був складений зі значними порушеннями, оскільки відповідно до Конституції України кожен має право на житло.
Також, відповідно до ч.3 ст. 47 Конституції України, ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду.
Судом було встановлено, що ОСОБА_1 проживає за адресою, за якою вхід та перебування його на підставі термінового заборонного припису стосовно кривдника серії НОМЕР_2 № 077733 від 25.03.2020 заборонено строком на 3 доби з 21 год. 25.03.2020 до 21 год. 28.03.2020.
За таких обставин, суд приходить до висновку про можливість закриття вказаного провадження на підставі п. 1 ч. 1ст. 247 КУпАП.
Враховуючи викладене, а також обставини, що виключають провадження у справі про адміністративне правопорушення, вважаю за необхідне закрити провадження у вищевказаній справі у зв'язку з відсутністю у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 173-2 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.7, 173-2, 245, 247, 251, 280, 284 КУпАП, суддя
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст. 173-2 КУпАП закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги через Троїцький районний суд Луганської області до Луганського апеляційного суду протягом 10 (десяти) днів з дня її винесення.
Суддя О.С. Певна