Ухвала від 16.04.2020 по справі 202/7443/19Провадження1кп/202/59

Справа № 202/7443/19

Провадження № 1кп/202/59/2020

УХВАЛА

Іменем України

16 квітня 2020 року Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська у складі:

головуючого - судді ОСОБА_1

за участю секретаря - ОСОБА_2

прокурора - ОСОБА_3

представника органу пробації ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Дніпро подання начальника Індустріального РВ філії Державної установи "Центр пробації" у Дніпропетровській області про заміну засудженому ОСОБА_5 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , раніше призначеного вироком Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 12 грудня 2019 року за ч.1 ст.190 КК України покарання у виді штрафу на громадські роботи, -

ВСТАНОВИВ:

За поданням, ОСОБА_5 засуджений 12 грудня 2019 вироком Індустріального районного суду м. Дніпропетровська за ч.1 ст.190 КК України до покарання у виді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 гривень. Проте засудженим ОСОБА_5 вирок суду не було виконано, тобто останнім не сплачено штраф у розмірі 850 гривень.

У судове засідання засуджений ОСОБА_5 не з'явився, про розгляд справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.

Представник органа пробації в судовому засіданні підтримав подання та просив його задовольнити.

Прокурор проти задоволення подання не заперечувала.

Суд вважає, що подання є обґрунтованим та підлягає задоволенню з наступних підстав.

Вироком Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 12 грудня 2019 року ОСОБА_5 засуджений за ч.1 ст.190 КК України до покарання у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень. Вирок суду не оскаржувався та набрав законної сили 13 січня 2020 року.

За ч. 1 ст. 26 КВК України, засуджений зобов'язаний сплатити штраф у місячний строк після набрання вироком суду законної сили і повідомити про це кримінально-виконавчій інспекції за місцем проживання шляхом пред'явлення документа про сплату штрафу.

У відповідності до копії повідомлення, ОСОБА_5 органом пробації роз'яснено положення ст. 26 КВК України щодо необхідності сплати штрафу у місячний строк після набрання вироком законної сили.

Проте засуджений ОСОБА_5 на порушення вимог ч. 1 ст. 26 КВК України покарання у виді штрафу по цей час не виконав, тобто штраф в розмірі 850 гривень у місячний строк після набрання вироком суду законної сили не сплатив.

У відповідності до приписів ч. 3 ст. 26 КВК України у разі несплати засудженим штрафу у строк, передбачений частиною першою цієї статті, суд за поданням кримінально-виконавчої інспекції розглядає питання про розстрочку виплати несплаченої суми штрафу або заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських, виправних робіт або позбавлення волі відповідно до закону.

Згідно з ч. 5 ст. 53 КК України, у разі несплати штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та відсутності підстав для розстрочки його виплати суд замінює несплачену суму штрафу покаранням у виді громадських робіт із розрахунку одна година громадських робіт за один установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян або виправними роботами із розрахунку один місяць виправних робіт за двадцять установлених законодавством неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, але на строк не більше двох років.

Підстави для розстрочки призначеного ОСОБА_5 штрафу судом не встановлені, отже, призначене йому покарання у виді штрафу підлягає заміні на громадські роботи виходячи із розрахунку, передбаченого ч. 5 ст. 53 КК України.

Штраф в розмірі 850 гривень, тобто 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, відповідає 50 годинам громадських робіт.

За вимогами ч. 2 ст. 56 КК України, громадські роботи встановлюються на строк від шістдесяти до двохсот сорока годин і відбуваються не більше як чотири години на день.

Отже, покарання у виді 50 годин громадських робіт відповідає і мінімальній межі відповідного покарання, визначеній Загальною частиною КК України.

На підставі викладеного, призначене ОСОБА_5 покарання у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень, підлягає заміні на покаранням у виді громадських робіт на строк 50 годин.

Керуючись ч. 2 ст. 56 КК України, ст. 26 КВК України, п. 10 ч. 1 ст. 537, п. 4 ч. 2 ст. 539 КПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника Індустріального РВ філії Державної установи "Центр пробації" у Дніпропетровській області про заміну засудженому ОСОБА_5 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , раніше призначеного вироком Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 12 грудня 2019 року за ч.1 ст.190 КК України покарання у виді штрафу на громадські роботи - задовольнити.

Замінити засудженому ОСОБА_5 раніше призначене вироком Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 12 грудня 2019 року за ч.1 ст. 190 КК України покарання у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень, на покарання у виді громадських робіт строком на 50 (п'ятдесят) годин.

Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом семи діб з дня її проголошення.

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
88804672
Наступний документ
88804674
Інформація про рішення:
№ рішення: 88804673
№ справи: 202/7443/19Провадження1кп/202/59
Дата рішення: 16.04.2020
Дата публікації: 09.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Індустріальний районний суд міста Дніпра
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях; про заміну покарання відповідно до частини 5 статті 53, частини 3 статті 57, частини 1 статті 58, частини 1 статті 62 Кримінального кодексу України