Справа № 318/65/20
Номер провадження №3/318/87/2020
10.03.2020 року м. Кам'янка-Дніпровська
Суддя Кам'янсько-Дніпровського районного суду Запорізької області Петров В.В., розглянувши матеріали адміністративних справ, які надійшли з Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України в Запорізькій області (протоколи № 1,2,3,4 від -02.01.2020 року) про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка працює на посаді головного лікаря КНП «Центр первинно-медико санітарної допомоги» Водянської сільської ради Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області, депутат Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області, зареєстрована та проживає: Запорізька область, Кам'янсько-Дніпровський район, с. Водяне, вул. Центральна, 44
за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП,
Згідно протоколу № 1 від 02.01.2020 року ОСОБА_1 будучи депутатом Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області та виконуючою обов'язки головного лікаря комунальної установи «Центр первинно - медико санітарної допомоги» Водянської сільської ради Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області, будучи, згідно зп.п. «б» п. 1,п.п. «а» п. 2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст. 172-7 КУпАП суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП, 01.03.2018 року вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме підписала наказ № 1-ос від 01.03.2018 про встановлення собі надбавки в розмірі 50 % за складність та напруженість в роботі та доплати в розмірі 25% до посадового окладу, чим порушила вимоги встановлені п.3 ч.1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», оскільки підписання вказаного наказу перебувало у суперечності між її приватним інтересом та виконанням службових (посадових) повноважень.
Згідно протоколу № 2 від 02.01.2020 року ОСОБА_1 будучи депутатом Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області та виконуючою обов'язки головного лікаря комунальної установи «Центр первинно - медико санітарної допомоги» Водянської сільської ради Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області будучи, згідно зп.п. «б» п. 1,п.п. «а» п. 2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст. 172-7 КУпАП суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП, 24.04.2018 року вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме підписала наказ № 13-ос від 24.04.2018 про преміювання працівників за обсяг проведених робіт у квітні 2018 року, в тому числі і для себе в розмірі премії 3636,80 гривень, чим порушила вимоги встановлені п.3 ч.1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», оскільки підписання вказаного наказу перебувало у суперечності між її приватним інтересом та виконанням службових (посадових) повноважень.
Згідно протоколу № 3 від 02.01.2020 року ОСОБА_1 будучи депутатом Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області та виконуючою обов'язки головного лікаря комунальної установи «Центр первинно - медико санітарної допомоги» Водянської сільської ради Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області будучи, згідно зп.п. «б» п. 1,п.п. «а» п. 2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст. 172-7 КУпАП суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП, 28.03.2018 року вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме підписала наказ № 9-ос від 28.03.2018 про преміювання працівників за обсяг проведених робіт у березні 2018 року, в тому числі і для себе в розмірі посадового окладу, чим порушила вимоги встановлені п.3 ч.1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», оскількипідписання вказаного наказу перебувало у суперечності між її приватним інтересом та виконанням службових (посадових) повноважень.
Згідно протоколу № 4 від 02.01.2020 року ОСОБА_1 будучи депутатом Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області та виконуючою обов'язки головного лікаря комунальної установи «Центр первинно - медико санітарної допомоги» Водянської сільської ради Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області, будучи, згідно з п.п. «б» п. 1,п.п. «а» п. 2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст. 172-7 КУпАП суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП, 24.04.2018 року вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме підписала наказ № 12-ос від 24.04.2018 про нарахування собі премії в розмірі 80 % від посадового окладу за обсяг проведених робіт у квітні 2018 року,чим порушила вимоги встановлені п.3 ч.1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», оскільки підписання вказаного наказу перебувало у суперечності між її приватним інтересом та виконанням службових (посадових) повноважень.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні вказаних вище адміністративних правопорушень не визнала. Суду пояснила, що підписуючи накази № 1-ос від 01.03.2018, № 13-ос від 24.04.2018, № 9-ос від 28.03.2018, № 12-ос від 24.04.2018 діяла в межах своїх повноважень як депутата так і виконуючого обов'язки головного лікаря комунальної установи «Центр первинно - медико санітарної допомоги» Водянської сільської ради Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області, тому вважає протоколи про адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією складені відносно неї незаконними, просить суд закрити провадження по справі у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
В судове засідання адвокат Зінченко М.В. не з'явився, ОСОБА_1 надала заяву про розгляд справи у відсутність її адвоката. Не погоджуючись з протоколами № 1,2,3,4 від 02.01.2020 року про адміністративне правопорушення складеними відносно його підзахисної адвокат Зінченко М.В. надав суду заперечення в яких зазначив, що ОСОБА_1 як в.о. головного лікаря КУ «ЦПМСД» під час підписання вищевказаних наказів діяла виключно з дотриманням та виходячи з визначених вимог нормативних документів. Відтак дії щодо підписання вищевказаних наказів не тягнуть правових наслідків, а тому не можуть свідчити про наявність конфлікту інтересів. Вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст. 172-7 КУпАП, а тому провадження у справі про адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією відносно неї просить закрити на підставі п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП.
Прокурор вважав, що ОСОБА_1 підлягає відповідальності за здійснення корупційного правопорушення, передбаченого п. 1-4 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за що передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Суд вислухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши письмові матеріали, приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є депутатом Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області та виконуючим обов'язки головного лікаря комунальної установи «Центр первинно - медико санітарної допомоги» Водянської сільської ради Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області, що підтверджується копією рішення Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області «Про результати виборів та визнання повноважень депутатів Кам'янсько-Дніпровської районної ради сьомого скликання» від 17.11.2015 року № 1, копією розпорядження сільського голови Водянської сільської ради Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області від 01.02.2018 року № 12-к.
Відповідно до ч. 1 ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції»: зокрема, народні депутати України, депутати ВР України, АР Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови, зобов'язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального конфлікту інтересів безпосереднього керівника; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального конфлікту інтересів.
Під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання вказаних повноважень.
Відповідно до пункту 14 розділу ІІІ Статуту «Комунальної установи «Центр первинної медико - санітарної допомоги» Водянської сільської ради Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області (первинна реєстрація 17.01.2018 року № 1 086 102 0000 000597 (Нова редакція)) премії, розміри якої залежать від особистого внеску в загальні результати роботи закладу, розмір премії щомісячно встановлюється розпорядженням Водянського сільського голови за попередньо відпрацьований місяць згідно Положення про преміювання.
Свідки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 суду пояснили, що окремих письмових розпоряджень стосовно преміювання ОСОБА_1 головою сільради не виносилось.
Таким чином, при підписанні наказів № 1-ос від 01.03.2018 про встановлення собі надбавки в розмірі 50 % за складність та напруженість в роботі та доплати в розмірі 25% до посадового окладу, № 13-ос від 24.04.2018 про преміювання працівників за обсяг проведених робіт у квітні 2018 року, в тому числі і для себе в розмірі премії 3636,80 гривень, № 9-ос від 28.03.2018 про преміювання працівників за обсяг проведених робіт у березні 2018 року, в тому числі і для себе в розмірі посадового окладу, № 12-ос від 24.04.2018 про нарахування собі премії в розмірі 80 % від посадового окладу за обсяг проведених робіт у квітні 2018 року в діяльності депутата Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області та виконуючого обов'язки головного лікаря комунальної установи «Центр первинно - медико санітарної допомоги» Водянської сільської ради Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області ОСОБА_1 виник реальний конфлікт інтересів, а саме суперечність між її приватним інтересом та виконанням службових (посадових) повноважень.
Вина ОСОБА_1 підтверджується також протоколами про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, копіями наказів № 1-ос від 01.03.2018 року, № 13-ос від 24.04.2018 року, № 9-ос від 28.03.2018 року, № 12-ос від 24.04.2018 року, копією наказу № 3 від 01.03.2018 року «Про затвердження Положення про преміювання», копією «Положення про преміювання працівників КУ «Центр первинної медико- санітарної допомоги»» Водянської сільської ради Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області», копіями відомостей нарахування заробітної плати та премій, поясненнями ОСОБА_1 , копією Статуту «Комунальної установи «Центр первинної медико - санітарної допомоги» Водянської сільської ради Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області (первинна реєстрація 17.01.2018 року № 1 086 102 0000 000597 (Нова редакція)).
Отже, в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-7 КУпАП, за яким суд кваліфікує її дії, тобто вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Враховуючи характер та кількість епізодів вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, яка працює, ступінь її вини, характеристику з місця роботи відносно ОСОБА_1 необхідно застосувати адміністративне стягнення в межах санкції ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, у виді штрафу в розмірі двісті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян згідно протоколів № 2,3,4 від 02.01.2020 року.
Що стосується притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності згідно протоколу № 1 від 02.01.2020 року суд прийшов до висновку про закриття провадження по справи за даним епізодом.
Отже, відповідно до ч. 3 ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтею 172-7 ч.2 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Проте, відомості вказані в протоколі № 1 від 02.01.2020 року про адміністративне правопорушення стосовно моменту виявлення правопорушення в день складення протоколу про адміністративне правопорушення 02.01.2020 року не можуть бути прийняті судом до уваги, з огляду на наступне.
Як видно з матеріалів справи, адміністративне правопорушення вчинено ОСОБА_1 01.03.2018 року, тому на момент розгляду справи по суті закінчились строки притягнення до адміністративної відповідальності.
Суд приймає до уваги заперечення адвоката в частині складання відносно протоколу № 1 від 02.02.2020 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією про вчинення нею 01.03.2018 року дій в умовах реального конфлікту інтересів, а саме підписання наказу № 1-ос від 01.03.2018 року про встановлення надбавки в розмірі 50% за складність та напруженість в роботі та доплати в розмірі 25% до посадового окладу, оскільки на момент розгляду даного епізоду закінчився строк притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно п.7 ст.247КУпАП закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 КУпАП є підставою для закриття провадження по даному епізоду в справі.
Відповідно до ч.2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, судом не вбачається. Матеріальна шкода правопорушенням заподіяна не була. Підстав для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації немає.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення ОСОБА_1 , суд вважає доцільним застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу згідно протоколів № 2,3,4 від 02.01.2020 року, в частині притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 згідно протоколу № 1 від 02.01.2020 року провадження по справі за даним епізодом підлягає закриттю на підставі п.7 ст.247КУпАП.
Керуючись ст. ст. 34, 36, 38, ч.2 ст. 172-7, ст. ст. 247, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,-
Піддати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративному стягненню за ст. 172- 7 ч.2 КУпАП
-згідно протоколу № 2 від 02.01.2020 року у вигляді штрафу в сумі 3400 (три чотириста) грн. 00 коп. на користь держави;
-згідно протоколу № 3 від 02.01.2020 року у вигляді штрафу в сумі 3400 (три чотириста) грн. 00 коп. на користь держави;
-згідно протоколу № 4 від 02.01.2020 року у вигляді штрафу в сумі 3400 (три чотириста) грн. 00 коп. на користь держави.
На підставі ч.2 ст.36 КУпАП остаточне стягнення призначити у вигляді штрафу в сумі 3400 (три чотириста) грн. 00 коп. на користь держави.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.2 ст. 172-7 КУпАП згідно протоколу № 1 від 02.01.2020 року закрити у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в сумі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп.
Судовий збір зобов'язати сплатити на державний рахунок:
Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA798999980000031211256026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Об'єднати в одне провадження адміністративні матеріали за номерами: Номер справи 318/65/20 - провадження по справі № 3/318/87/2020, справу № 318/66/20 - провадження по справі № 3/318/88/2020, справу № 318/67/20 - провадження по справі № 3/318/89/2020, справу № 318/68/20 - провадження по справі № 3/318/90/2020 присвоївши їй номер справи 318/65/20 - провадження по справі № 3/318/87/2020.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Запорізького апеляційного суду через Кам'янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення постанови апеляційної скарги.
Суддя В.В. Петров