Рішення від 13.04.2020 по справі 640/14321/19

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

місто Київ

13 квітня 2020 року справа №640/14321/19

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу

за позовом1. ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач 1, ОСОБА_1 ) 2. ОСОБА_2 (далі по тексту - позивач 2, ОСОБА_2 )

до1. Виконуючого обов'язки голови Державного агентства автомобільних доріг України Новака Славоміра Ришардовича (далі по тексту - відповідач 1) 2. Державного агентства автомобільних доріг України (далі по тексту - відповідач 2, Укравтодор)

про1) визнання протиправною бездіяльності відповідача 1, яка полягає у не вчинені дії, яку він зобов'язаний був вчинити від імені органу виконавчої влади, а саме не опубліковано на офіційному веб-сайті Державного агентства автомобільних доріг України протоколу установчих зборів щодо обрання громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України від 05 листопада 2018 року; 2) визнання протиправною бездіяльності відповідача 1, яка полягає у не вчиненні дії, яку він зобов'язаний був вчинити від імені органу виконавчої влади, а саме не видано наказ про затвердження персонального складу громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України, обраний на установчих зборах 05 листопада 2018 року; 3) визнання протиправною бездіяльності відповідача 1, яка полягає у не вчиненні дії, яку він зобов'язаний був вчинити від імені органу виконавчої влади, а саме не опубліковано на офіційному веб-сайті Державного агентства автомобільних доріг України новий склад громадської ради, обраний на установчих зборах 05 листопада 2018 року; 4) зобов'язання відповідача 1 затвердити новий склад громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України, що було обрано на установчих зборах 05 листопада 2018 року; 5) зобов'язання відповідача 1 опублікувати на офіційному веб-сайті Державного агентства автомобільних доріг України протокол установчих зборів щодо обрання громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України від 05 листопада 2018 року; 6) зобов'язання відповідача 1 опублікувати на офіційному сайті Державного агентства автомобільних доріг України новий склад громадської ради, обраний на установчих зборах 05 листопада 2018 року

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва, оскільки вважає протиправними дії та бездіяльність відповідача щодо затвердження нового складу громадської ради та опублікування відповідної інформації на офіційному веб-сайті Державного агентства автомобільних доріг України, обґрунтовуючи позовні вимоги тим, що Типовим положенням про громадську раду не передбачено права органу виконавчої влади, при якому створюється громадська рада, визнавати або не визнавати легітимність проведення установчих зборів та надавати правову оцінку.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 вересня 2019 року відкрито провадження в адміністративній справі №640/14321/19 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи та проведення судового засідання.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 лютого 2020 року залучено до участі у справі Державне агентство автомобільних доріг України в якості співвідповідача.

Відповідач 1 подав до суду відзив на адміністративний позов, в якому вказує на відповідність своїх дій вимогам чинного законодавства, оскільки протокол установчих зборів не відповідав вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року №996 "Про забезпечення участі громадськості у формуванні і реалізації державної політики", зокрема у вказаному протоколі відсутня інформація стосовно виключення з бюлетеня кандидата для обрання до складу Громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України ОСОБА_3 ; також порушено абзац четвертий пункту 7 Типового положення в частині, що стосується обрання не більш ніж по одному представнику від кожного інституту громадянського суспільства.

Позивачем 1 подано до суду відповідь на відзив, яку повернуто без розгляду на підставі пункту 2 частини четвертої статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України.

Заяву позивачів про уточнення позовних вимог в адміністративній справі №640/14321/19 повернуто на підставі частини сьомої статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відзив на адміністративний позов Державного агентства автомобільних доріг України повернуто без розгляду на підставі пункту 2 частини четвертої статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на наступне.

Судом встановлено, що 14 вересня 2018 року на офіційному веб-сайті Державного агентства автомобільних доріг України розміщено оголошення про проведення установчих зборів по формуванню нового складу Громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України.

31 жовтня 2018 року на офіційному веб-сайті Укравтодору Ініціативною групою оприлюднено список кандидатів в кількості 35 осіб до складу Громадської ради при Укравтодорі, які братимуть участь в установчих зборах по формуванню Громадської ради, які мали відбутись 05 листопада 2018 року в приміщенні Укравтодору.

До складу кандидатів по формуванню Громадської ради при Укравтодорі, які братимуть участь в установчих зборах включено, у тому числі, ОСОБА_4 та ОСОБА_2

05 листопада 2018 року відбулися установчі збори по формуванню складу Громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України, на яких обрано шляхом таємного рейтингового голосування 27 представників інститутів громадянського суспільства.

Окружний адміністративний суд міста Києва, вирішуючи спір по суті позовних вимог, виходить з наступних мотивів.

Відповідно до статті 113 Конституції України Кабінет Міністрів України є вищим органом у системі органів виконавчої влади.

Пунктом 1 Положення про Державне агентство автомобільних доріг України, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 року №439 передбачено, що Державне агентство автомобільних доріг України (Укравтодор) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику у сфері дорожнього господарства.

Частиною першою статті 38 Конституції України передбачено, що громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2011 року №996 "Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики" затверджено Типове положення про громадську раду при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у мм. Києві та Севастополі державній адміністрації (далі по тексту - Типове положення, в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до пункту 1 Типового положення Громадська рада при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у мм. Києві та Севастополі держадміністрації (далі - громадська рада) є тимчасовим консультативно-дорадчим органом, утвореним для сприяння участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики.

Пунктом 2 Типового положення зокрема передбачено, що у своїй діяльності громадська рада керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, а також Положенням про громадську раду, розробленим на основі цього Типового положення.

Положення про громадську раду розробляється громадською радою та затверджується органом виконавчої влади, при якому її утворено (далі - орган).

У відповідності до пункту 6 Типового положення до складу громадської ради можуть бути обрані представники громадських об'єднань, релігійних, благодійних організацій, творчих спілок, професійних спілок та їх об'єднань, асоціацій, організацій роботодавців та їх об'єднань, недержавних засобів масової інформації (далі - інститути громадянського суспільства), які зареєстровані в установленому порядку і провадять діяльність на території України.

До складу громадської ради при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади можуть бути обрані представники інститутів громадянського суспільства, які провадять свою діяльність у сфері, що пов'язана з діяльністю відповідного органу, та в статуті (положенні) яких визначені відповідні цілі і завдання діяльності.

Інститут громадянського суспільства незалежно від своєї організаційної структури та наявності місцевих осередків (відокремлених підрозділів, філій, представництв, місцевих організацій тощо) для участі в установчих зборах делегує одного представника, який одночасно є кандидатом на обрання до складу громадської ради.

Пунктом 7 Типового положення зокрема встановлено, що склад громадської ради формується на установчих зборах шляхом рейтингового голосування за осіб, які особисто присутні на установчих зборах та кандидатури яких внесені інститутами громадянського суспільства.

Кількісний склад громадської ради визначається установчими зборами та не може становити більш як 35 осіб.

Строк повноважень складу громадської ради - два роки.

До складу громадської ради може бути обрано не більше ніж по одному представнику від кожного інституту громадянського суспільства.

Відповідно до пунктів 8, 9 Типового положення для формування складу громадської ради орган не пізніше ніж за 60 календарних днів до визначеної дати проведення установчих зборів утворює ініціативну групу з їх підготовки за участю інститутів громадянського суспільства (далі - ініціативна група).

Якщо при органі вже утворена громадська рада і її повноваження не були припинені достроково, то ініціативна група утворюється органом не пізніше ніж за 60 календарних днів до закінчення її повноважень.

Під час проведення установчих зборів, які відкриває уповноважений представник ініціативної групи, з числа кандидатів до нового складу громадської ради обирається лічильна комісія, голова зборів, секретар, заслуховується інформація голови або іншого уповноваженого члена попереднього складу громадської ради про її діяльність, якщо така рада була утворена, а також обирається новий склад громадської ради.

Рішення установчих зборів оформляється протоколом, який складається протягом трьох робочих днів з моменту проведення установчих зборів, підписується головою та секретарем установчих зборів і подається органові.

Орган оприлюднює протокол установчих зборів на своєму офіційному веб-сайті та в інший прийнятний спосіб протягом трьох робочих днів з моменту його надходження.

Орган на підставі протоколу установчих зборів затверджує склад громадської ради і оприлюднює його на своєму офіційному веб-сайті та в інший прийнятний спосіб протягом трьох робочих днів з моменту затвердження.

З аналізу наведених правових норм вбачається, що склад громадської ради формується на установчих зборах шляхом рейтингового голосування, рішення за результатами яких оформлюється протоколом, який затверджується і оприлюднюється на своєму офіційному веб-сайті та в інший прийнятний спосіб органом, при якому утворюється громадська рада у передбачені Типовим положенням строки.

Суд звертає увагу на те, що ні Типовим положенням, ні іншими нормативно-правовими актами не передбачено права органу, при якому створюється громадська рада, надавати оцінку проведеним установчим зборам, визнавати чи не визнавати легітимність їх проведення, повертати протокол на доопрацювання тощо.

У свою чергу, вимогами Типового положення передбачено обов'язок органу, при якому утворюється громадська рада оприлюднювати протокол установчих зборів, та на його підставі затверджувати і оприлюднювати склад громадської ради.

Судом встановлено, що 05 листопада 2018 року проведено установчі збори з формування складу Громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України, за результатами яких складено відповідний протокол, згідно якого за результатами відкритого рейтингового голосування 27 представників інститутів громадянського суспільства, на яких вирішено: визначити обраними до складу Громадської ради 2018-2020 років 27 осіб, а саме: ОСОБА_23 , ОСОБА_24., ОСОБА_25., ОСОБА_26., ОСОБА_27 ОСОБА_28., ОСОБА_29., ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_1 , ОСОБА_16 , ОСОБА_2 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 ; провести перше засідання сформованої Громадської ради 19 листопада 2018 року о 15 год. в приміщенні Державного агентства автомобільних доріг України; затвердити в цілому рішення, які були прийняті на установчих зборах щодо обрання Громадської ради при Державного агентства автомобільних доріг України 2018-2020 років.

За результатами розгляду протоколу установчих зборів за участю представників громадянського суспільства щодо обрання Громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України від 05 листопада 2018 року, Укравтодором надано відповідь листом від 12 листопада 2018 року "Про повернення протоколу установчих зборів за участю за участю представників громадянського суспільства щодо обрання Громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України", у якому зазначено, що протокол загальних зборів не відповідає Постанові №996, у зв'язку із чим повернуто на доопрацювання.

Так, у вказаному листі зазначено, що у протоколі відсутня інформація про виключення із бюлетеня кандидата для обрання до складу Громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України ОСОБА_3 (№35 у списку реєстрації), а також зазначено про відсутність інформації про винесення на голосування питання про проведення першого засідання Громадської ради.

Листами від 26 грудня 2018 року №9526/1/15-7-3222/10 та 17 січня 2019 року №297/3/15-6-3031/06 за наслідками повторного надання протоколу установчих зборів надано відповідь аналогічного змісту та зазначено, що зауваження, викладені у листі від 12 листопада 2018 року не враховано.

В подальшому за результатами розгляду повторно поданого протоколу установчих зборів відповідач у листі від 19 березня 2019 року №1451/1/15-6-264/10 зокрема зазначив, що враховуючи: порушення вимог Типового положення в частині обрання більш як одного представника від інституту громадянського суспільства; виявлені порушення процедури проведення установчих зборів, визначеної Типовим положенням; наявність скарги від одного з учасників про порушення процедури проведення установчих зборів, визначеної Типовим положенням, у Укравтодору відсутні підстави для затвердження складу Громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України, у зв'язку із чим, вважає за доцільне припинити роботу з формування даного складу Громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 15 січня 2020 року у справі №640/7651/19 за позовом ОСОБА_21 до Голови установчих зборів за участю представників інститутів громадянського суспільства щодо обрання громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України ОСОБА_1 та Секретаря установчих зборів за участю представників інститутів громадянського суспільства щодо обрання громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України ОСОБА_14 про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії, яке набрало законної сили встановлено наступні обставини:

"Аналіз норм пункту 8 Типового положення, в контексті змісту Протоколу установчих зборів в досліджуваній частині, дає змогу дійти висновку про те, що доводи позивача з приводу включення до порядку денного засідання установчих зборів 05.11.2018 переліку питань (за які у подальшому проголосовано), розгляд яких не передбачено пунктом 8 Типового положення про громадську раду, є необґрунтованими, як наслідок, судом відхиляються.

При цьому, наявність на останній сторінці Протоколу інформації про те, що перше засідання Громадської ради буде проведено 19.11.2018 о 15:00 год в приміщенні Державного агентства автомобільних доріг України, на переконання суду, жодним чином не суперечить вимогам Типового положення, адже є звичайною організаційною інформацією, направленою на інформування, в тому числі, і позивача, про дату, час та місце проведення першого засідання Громадської ради…"

"…Стосовно доводів позивача про те, що кількома учасниками Установчих зборів порушено абзац четвертий пункту 7 Типового положення про громадську раду в частині, що стосується обрання не більш ніж по одному представнику від кожного інституту громадянського суспільства до складу Громадської ради, Окружний адміністративний суд міста Києва зазначає наступне.

Усі вказані вище інститути громадянського суспільства, на які посилається позивач, є самостійними юридичними особами, легалізованими відповідно до законодавства, що підтверджується інформацією Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

До того ж, Типове положення не містить в собі обмежень з приводу переліку засновників (учасників) юридичної особи - інституту громадянського суспільства, внаслідок чого доводи позивача в ці частині суперечать вимогам Типового положення…".

Відповідно до частини четвертої статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Таким чином, рішенням суду, яке набрало законної сили встановлено відсутність порушення процедури проведення установчих зборів та вимог Типового положення в частині обрання більш як одного представника від інституту громадянського суспільства та зазначення інформації щодо проведення першого засідання сформованої Громадської ради.

Стосовно посилань позивача на невідповідність протоколу загальних зборів Постанові №996 в частині щодо відсутності інформації про виключення із бюлетеня кандидата для обрання до складу Громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України ОСОБА_3 (№35 у списку реєстрації), суд звертає увагу на те, що наявність скарги кандидата до складу Громадської ради на дії головуючої на установчих зборах, не є підставою для не затвердження Укравтодором складу Громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України, не оприлюднення протоколу установчих зборів та невжиття інших дій, передбачених Типовим положенням.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що Укравтодор протиправно не опублікував на офіційному веб-сайті протокол установчих зборів щодо обрання громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України від 05 листопада 2018 року, не опублікував на офіційному веб-сайті Державного агентства автомобільних доріг України нового складу громадської ради та не затвердив його, що є підставою для зобов'язання відповідача затвердити новий склад громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України, що було обрано на установчих зборах 05 листопада 2018 року, інформацію про що, опублікувати на офіційному сайті Державного агентства автомобільних доріг України, а також опублікувати протокол установчих зборів.

У свою чергу, позовні вимоги про протиправною бездіяльності відповідача, яка полягає у не вчиненні дії, яку він зобов'язаний був вчинити від імені органу виконавчої влади, а саме не видано наказ про затвердження персонального складу громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України, обраний на установчих зборах 05 листопада 2018 року, задоволенню не підлягає, оскільки вимогами Типового положення не передбачено, що склад громадської ради затверджується саме наказом.

Крім того, суд звертає увагу на те, що опублікування на офіційному веб-сайті протоколу установчих зборів, нового складу громадської ради та його затвердження відноситься до повноважень Державного агентства автомобільних доріг України, як органу виконавчої влади, при якому утворено громадську раду, а не до повноважень конкретної посадової особи цього органу, у тому числі виконуючого обов'язки голови Державного агентства автомобільних доріг України ОСОБА_22 .

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, відповідачем не доведено правомірність своєї поведінки з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов ОСОБА_1 та ОСОБА_2 підлягає частковому задоволенню.

Згідно з частиною третьою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

З огляду на часткове задоволення позовних вимог позивачів, суд вважає, що правильним буде визначити суму компенсації судових витрат зі сплати судового збору у розмірі 384,20 грн. кожному з позивачів.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 72-77, 241-246, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 та ОСОБА_2 задовольнити частково.

2. Визнати протиправною бездіяльність Державного агентства автомобільних доріг України, що проявилась у не опублікуванні на офіційному веб-сайті Державного агентства автомобільних доріг України протоколу установчих зборів щодо обрання громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України від 05 листопада 2018 року.

3. Визнати протиправною бездіяльність Державного агентства автомобільних доріг України, щодо не опублікування на офіційному веб-сайті Державного агентства автомобільних доріг України нового складу громадської ради, обраного на установчих зборах 05 листопада 2018 року.

4. Визнати протиправною бездіяльність Державного агентства автомобільних доріг України, щодо не затвердження персонального складу громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України, обраного на установчих зборах 05 листопада 2018 року.

5. Зобов'язати Державне агентство автомобільних доріг України затвердити новий склад громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України, який обрано на установчих зборах 05 листопада 2018 року.

6. Зобов'язати Державне агентство автомобільних доріг України опублікувати на офіційному веб-сайті протокол установчих зборів щодо обрання громадської ради при Державному агентстві автомобільних доріг України від 05 листопада 2018 року.

7. Зобов'язати Державне агентство автомобільних доріг України опублікувати на офіційному сайті новий склад громадської ради, обраний на установчих зборах 05 листопада 2018 року.

8. В іншій частині адміністративного позову відмовити.

9. Стягнути на користь ОСОБА_1 понесені нею витрати по сплаті судового збору у розмірі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні двадцять копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Державного агентства автомобільних доріг України.

10. Стягнути на користь ОСОБА_2 понесені ним витрати по сплаті судового збору у розмірі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні двадцять копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Державного агентства автомобільних доріг України.

Згідно з частиною першою статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Відповідно до частини другої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Частина перша статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 );

ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 );

Виконуючий обов'язки голови Державного агентства автомобільних доріг України Новак Славомір Ришадович (03150, м. Київ, вул. Фізкультури, 9; ідентифікаційний номер 37641918);

Державне агентство автомобільних доріг України (03150, м. Київ, вул. Фізкультури, 9; ідентифікаційний номер 37641918)

Суддя В.А. Кузьменко