Рішення від 13.04.2020 по справі 640/5081/19

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 квітня 2020 року м. Київ № 640/5081/19

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Погрібніченка І.М., суддів Літвінової А.В., Шулежка В.П., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу

за позовомОСОБА_1

до1. Комісії з питань вищого корпусу державної служби, 2. Кабінету Міністрів України

треті особи про1. Національне агентство України з питань вищого корпусу державної служби 2. ОСОБА_2 визнання протиправним та скасування рішення, оформленого протоколом від 12.03.2019 року № 4, скасування розпорядження від 27.03.2019 року № 180-р",

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовом до Комісії з питань вищого корпусу державної служби (далі - відповідач 1), Кабінету Міністрів України (далі - відповідач 2) (з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог) про:

визнання протиправним та скасування рішення Комісії з питань вищого корпусу державної служби, оформленого протоколом від 12.03.2019 року № 4, стосовно конкурсу на зайняття вакантної посади Голови Державної служби геології та надр України, оголошеного на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 року № 46-р "Про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади Голови Державної служби геології та надр";

скасування Розпорядження Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 року № 180-р "Про призначення ОСОБА_2 . Головою Державною служби геології та надр".

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що конкурс на зайняття вакантної посади Голови Державної служби геології та надр Комісією з питань вищого корпусу державної служби було проведено з грубими порушеннями, які безпосередньо вплинули на його результат.

А тому, оскільки призначення ОСОБА_2 на посаду Голови Державною служби геології та надр є похідним від результатів конкурсу, відповідне розпорядження Кабінету Міністрів України про його призначення також підлягає скасуванню.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 01 квітня 2019 року відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику сторін) та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.

Одночасно вказаною ухвалою до участі у справі в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача залучено Національне агентство України з питань вищого корпусу державної служби (третя особа 1) та ОСОБА_2 (третя особа 2), яким запропоновано подати до суду письмові пояснення з приводу заявлених позовних вимог.

24 квітня 2019 року представником Національним агентством України з питань вищого корпусу державної служби надано до суду відзив, в якому відповідач 1 проти задоволення адміністративного позову заперечує та просить відмовити в його задоволенні.

Відзив обґрунтовано тим, що конкурс на зайняття вакантної посади Голови Державної служби геології та надр Комісією з питань вищого корпусу державної служби було проведено у відповідно до вимог Закону України «Про державну служби», Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, Положення про Комісію питань вищого корпусу державної служби, тобто у межах в у спосіб, визначених вказаними нормативно-правовими актами, а вимоги позивача не ґрунтуються на нормах права, у зв'язку із чим до задоволення не підлягають.

У поданій до суду 06.05.2019 року відповіді на відзив відповідача 1, позивач не погоджувався з його доводами та просив позовні вимоги задовольнити повністю.

11 травня 2019 року представником ОСОБА_2 подано до суду письмові пояснення, в яких останній просить в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 відмовити повністю.

На думку, третьої особи 2, конкурс на зайняття вакантної посади Голови Державної служби геології та надр Комісією та визначення його переможця відбувся у відповідності до вимог чинного законодавства.

Ухвалою суду від 13 травня 2019 року прийнято заяву позивача про збільшення розміру позовних вимог від 02.05.2019 року, до участі у справі залучено співвідповідача - Кабінет Міністрів України та судовий розгляд справи розпочато спочатку, який вирішено здійснювати колегією суддів під головуванням судді Погрібніченка І.М. в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.

Вказаною ухвалою суду відповідачу 2 надано п'ятнадцятиденний строк з дня вручення йому даної ухвали надати відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України, або заяву про визнання позову.

09 липня 2019 року Кабінет Міністрів України подано відзив на позовну заяву, у якому він просив в задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Відзив обґрунтовано тим, що позивачем не надано жодних належних та допустимих доказів, які б свідчили про невідповідність розпорядження від 27.03.2019 року № 180-р "Про призначення ОСОБА_2 . Головою Державною служби геології та надр" вимогам чинного законодавства та/або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт, а тому вимоги в цій частині є безпідставними та необґрунтованими.

Окрім цього, відповідач звертав увагу, що оскаржуване розпорядження фактично встановлює правовідносини між Кабінет Міністрів України та ОСОБА_3 та жодним чином не порушує будь-яких прав та законних інтересів позивача, що, відповідно до чинного законодавства України позбавляє права останнього звертатися до адміністративного суду з його оскарженням.

Також відповідач 2 зазначав, що оскаржуване розпорядження за своєю природою є ненормативним актом який застосовується одноразово і після їх реалізації вичерпує свою дію.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

06 лютого 2019 року Кабінетом Міністрів України прийнято Розпорядження № 46-р «Про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади Голови Державної служби геології та надр», яким відповідно до частини другої статті 23 Закону України "Про державну службу" визначено умови проведення конкурсу згідно з додатком.

Згідно п. 4, 5 додатку до вказаного Розпорядження документи на зайняття вакантної посади Голови Державної служби геології та надр приймаються до 18 години 25 лютого 2019 року; місце, час та дата початку проведення конкурсу - м. Київ, вул. Прорізна, 15, 10 година, 12 березня 2019 року.

12 березня 2019 року рішенням Комісії з питань вищого корпусу державної служби, оформленого протоколом від 12.03.2019 року № 4, до порядку денного внесено питання про проведення конкурсу на зайняття вакантної посади Голови Державної служби геології та надр та переможцем конкурсу на зайняття вакантної посади Голови Державної служби геології та надр визначено ОСОБА_2 .

27.03.2019 року Кабінетом Міністрів України прийнято Розпорядження № 180-р "Про призначення ОСОБА_2 . Головою Державною служби геології та надр"

Позивач вважаючи рішення Комісії з питань вищого корпусу державної служби від 12.03.2019 року № 4 та Розпорядження Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 року № 180-р "Про призначення ОСОБА_2 . Головою Державною служби геології та надр" протиправними та такими, що підлягають скасуванню, звернувся з даним позовом до суду.

Згідно з ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 2 статті 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Принципи, правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави і суспільства, а також порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, що базується на їхніх особистих якостях та досягненнях, регулюються Законом України «Про державну службу» № 889-VIII від 10.12.2015року.

Відповідно до вказаного Закону цей Закон регулює відносини, що виникають у зв'язку із вступом на державну службу, її проходженням та припиненням, визначає правовий статус державного службовця.

Так, відповідно до ст. 22 Закону України «Про державну службу» з метою добору осіб, здатних професійно виконувати посадові обов'язки, проводиться конкурс на зайняття посади державної служби (далі - конкурс) відповідно до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби (далі - Порядок проведення конкурсу), що затверджується Кабінетом Міністрів України.

Такий порядок затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 року № 246 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2017 р. № 648) (далі - Порядок проведення конкурсу на зайняття посад державної служби).

Конкурс проводиться:

1) на зайняття вакантної посади державної служби;

2) на посаду на період заміщення тимчасово відсутнього державного службовця, за яким зберігається посада державної служби;

3) на посади державної служби, що займають особи, припинення державної служби яких має відбутися відповідно до пункту 7 частини першої статті 83 цього Закону;

4) на посади державної служби категорії "А", що займають особи, у яких спливає строк призначення.

У випадках, передбачених пунктами 3 і 4 цієї частини, конкурс може бути оголошено не раніше ніж за два місяці до настання відповідної події.

У разі наявності декількох посад державної служби категорій "Б" і "В" у державному органі з однаковими посадовими обов'язками та вимогами до професійних компетентностей, визначеними в умовах проведення конкурсу, може проводитись один конкурс.

Проведення конкурсу здійснюється з урахуванням рівня професійних компетентностей, особистих якостей і досягнень кандидатів на зайняття посади.

Особливості проведення конкурсу державних службовців на посади в органах судової влади визначаються законом.

Порядок проведення конкурсу визначає, зокрема:

1) умови проведення конкурсу;

2) вимоги щодо оприлюднення інформації про посади державної служби та оголошення про проведення конкурсу;

3) склад, порядок формування та повноваження конкурсної комісії;

4) порядок прийняття та розгляду інформації для участі в конкурсі;

5) етапи оцінювання кандидатів на зайняття посад державної служби та порядок їх проведення;

6) методи оцінювання кандидатів на зайняття посад державної служби.

На посади державної служби, пов'язані з питаннями державної таємниці, мобілізаційної підготовки, оборони та національної безпеки, може проводитися закритий конкурс.

Перелік посад, зазначених в абзаці першому цієї частини, та особливості проведення конкурсу на ці посади визначаються Кабінетом Міністрів України у Порядку проведення конкурсу.

У разі реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації державного органу переведення державного службовця на рівнозначну або нижчу (за його згодою) посаду в державному органі, якому передаються повноваження та функції такого органу, за рішенням суб'єкта призначення може здійснюватися без обов'язкового проведення конкурсу.

Під час передачі або делегування повноважень і функцій від державного органу до органу місцевого самоврядування переведення державного службовця на посаду служби в органах місцевого самоврядування здійснюється без обов'язкового проведення конкурсу в разі відповідності його професійної компетентності кваліфікаційним вимогам до відповідної посади та за умови вступу на службу вперше за результатами конкурсу.

Питання про оприлюднення інформації про проведення конкурсу.

Оголошення разом з інформацією про проведення конкурсу оприлюднюється на Єдиному порталі вакансій державної служби відповідно до цього Закону і Порядку проведення конкурсу, а також може оприлюднюватися на веб-сайті державного органу, у якому оголошено конкурс (за наявності), та інших веб-сайтах.

Рішення про оголошення конкурсу на зайняття посади державної служби категорії "А" приймає суб'єкт призначення, на посади державної служби категорій "Б" і "В" - керівник державної служби відповідно до цього Закону.

Суб'єкт призначення або керівник державної служби забезпечує оприлюднення та передачу центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби, наказу (розпорядження) про оголошення конкурсу та його умови в електронній формі не пізніше наступного робочого дня з дня підписання відповідного наказу (розпорядження).

В оприлюдненому оголошенні про проведення конкурсу зазначаються:

1) найменування і місцезнаходження державного органу;

2) назва посади;

3) посадові обов'язки;

4) умови оплати праці;

5) вимоги до професійної компетентності кандидата на посаду;

6) інформація щодо строковості чи безстроковості призначення на посаду;

6 1) істотні умови контракту про проходження державної служби (у разі укладення);

7) вичерпний перелік інформації, необхідної для участі в конкурсі, та строк її подання;

8) дата і місце проведення конкурсу;

9) прізвище, номер телефону та адреса електронної пошти особи, яка надає додаткову інформацію з питань проведення конкурсу.

Строк подання інформації для участі в конкурсі не може становити менше 7 та більше 30 календарних днів з дня оприлюднення інформації про проведення конкурсу. Результати конкурсу оприлюднюються не пізніше 45 календарних днів з дня оприлюднення інформації про проведення такого конкурсу.

Відповідно до Положення про Державну службу геології та надр України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 р. № 1174 Держгеонадра є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра енергетики та захисту довкілля і який реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.

Пунктом 10 вказаного Положення Держгеонадра очолює Голова, який призначається на посаду та звільняється з посади Кабінетом Міністрів України за поданням Прем'єр-міністра України, внесеним на підставі пропозицій Міністра енергетики та захисту довкілля.

При цьому, згідно з ч. 1 ст. 49 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» Кабінет Міністрів України на основі та на виконання Конституції і законів України, актів Президента України, постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, видає обов'язкові для виконання акти - постанови і розпорядження.

Аналіз вказаних вище норм чинного законодавства свідчить про те, що в даному випадку, призначення на посаду Голови Державної служби геології та надр України покладається на Кабінет Міністрів України, шляхом прийняття розпорядження про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади.

Відповідно до ч. 1 ст. 27 Закону України «Про державну службу» конкурс на зайняття посади державної служби категорії "А" проводить Комісія.

Частиною четвертою вказаної статті передбачено, що засідання конкурсної комісії є повноважним, якщо на ньому присутні не менше половини її членів.

Рішення конкурсної комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість від присутніх на засіданні.

Згідно з ч. 1 ст. 28 Закону України «Про державну службу» рішенням Комісії або конкурсної комісії визначаються кандидатури на зайняття посад державної служби, які набрали найбільшу загальну кількість балів за результатами складання загального рейтингу кандидатів (не більше п'яти осіб на одну посаду), для вибору суб'єктом призначення або керівником державної служби переможця конкурсу.

Результатами конкурсу є визначення суб'єктом призначення або керівником державної служби переможця (переможців) конкурсу.

Відповідно до ч. 2 ст. 28 Закону України «Про державну службу» рішення конкурсної комісії оформляється протоколом, який підписується присутніми на засіданні членами комісії, не пізніше ніж протягом трьох календарних днів після його проведення і зберігається в державному органі, в якому проводився конкурс, протягом трьох років.

У той же час, п. 59 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби встановлено, що з метою визначення переможця (переможців) конкурсу проводиться співбесіда з кожним кандидатом, визначеним Комісією або конкурсною комісіє, зокрема, на зайняття посад категорії "А" та посад категорії "Б", які здійснюють повноваження керівників державної служби в державних органах, - суб'єктом призначення.

Після проведення співбесіди суб'єкт призначення або керівник державної служби приймає рішення про визначення переможця (переможців) конкурсу або про його (їх) відсутність. Зазначене рішення оформлюється шляхом видання наказу (розпорядження) або протокольного рішення

Спеціальний структурний підрозділ НАДС або служба управління персоналом протягом одного робочого дня після отримання інформації про рішення суб'єкта призначення або керівника державної служби повідомляє про таке рішення кандидатам, з якими проводилася співбесіда, у порядку, передбаченому абзацом восьмим пункту 17 цього Порядку.

Відповідно до п. 59-1 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби на Єдиному порталі вакансій державної служби НАДС оприлюднюється інформація про: переможця (переможців) конкурсу; відсутність переможця конкурсу; відсутність визначених Комісією або конкурсною комісією кандидатур.

Оприлюднення зазначеної інформації здійснюється: спеціальним структурним підрозділом НАДС - для посад державної служби категорії "А".

Оприлюднення здійснюється протягом одного робочого дня після:

отримання рішення суб'єкта призначення або керівника державної служби про визначення переможця (переможців) конкурсу або про його (їх) відсутність;

завершення оформлення протоколу засідання Комісії про відсутність визначених кандидатур;

отримання протоколу засідання конкурсної комісії про відсутність визначених кандидатур.

Кандидат, якого не визначено переможцем конкурсу, має право оскаржити рішення Комісії або конкурсної комісії до суду з підстав порушення умов або порядку проведення конкурсу, що могло істотно вплинути на його результати. Оскарження рішення Комісії або конкурсної комісії не зупиняє призначення переможця конкурсу на відповідну посаду державної служби ( ч. 6 ст. 28 Закону).

Матеріалами справи встановлено, що 06 лютого 2019 року Кабінетом Міністрів України прийнято Розпорядження № 46-р «Про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади Голови Державної служби геології та надр».

Суд зазначає, що дане оголошення відповідачем було розміщено з дотриманням вимог Закону України «Про державну службу» та Положення проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 р. № 246 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2017 р. № 648).

Як було зазначено вище, згідно додатку до розпорядження від 06.02.2019 року № № 46-р місце, час та дата проведення конкурсу - м. Київ, вул. Прорізна, 15, 10 година, 12 березня 2019 року.

Згідно наданого під час розгляду даної справи копії Протоколу № 4 засідання Комісії з питань вищого корпусу державної служби (12 березня 2019 року) встановлено, що допущено до проходження тестування на зайняття вакантної посади Голови Державної служби геології та надр відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 06 лютого 2019 року № 46-р «Про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади Голови Державної служби геології та надр», всього 5 кандидатів.

Так, за результатами проведення тестування до розв'язання ситуаційних завдань допущено кандидатів на зайняття вакантної посади Голови Державної служби геології та надр:

1. ОСОБА_1

2. ОСОБА_2

3. ОСОБА_4

4. ОСОБА_5

До проведення співбесіди на зайняття вакантної посади Голови Державної служби геології та надр було допущено:

1. ОСОБА_1

2. ОСОБА_2

3. ОСОБА_4

Переможцем конкурсу на зайняття вакантної посади Голови Державної служби геології та надр обрано ОСОБА_2.

27.03.2019 року Кабінетом Міністрів України прийнято Розпорядження № 180-р "Про призначення ОСОБА_2 . Головою Державною служби геології та надр", якими ОСОБА_2 призначено Головою Державною служби геології та надр з дати початку фактичного виконання ним посадових обов'язків строком на п'ять років з оплатою праці відповідно до законодавства, встановивши випробування строком на три місяці.

Беручи до уваги викладене вище, суд при вирішенні даної справи, виходить з наступного.

Як встановлено вище, станом на час вирішення даної справи конкурс на зайняття вакантної посади Голови Державною служби геології та надр завершено, конкурсною комісією у протоколі № 4 від 12.03.2019 року визначено його переможця, а суб'єктом призначення видано розпорядження «Про призначення ОСОБА_2 . Головою Державною служби геології та надр».

Поряд з цим, суд звертає увагу, що згідно даних сайту Урядового порталу єдиного веб-порталу органів виконавчої влади (https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zvilnennya-kirilyuka-o-v-z-posadi-827r) встановлено, що Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 вересня 2019 р. № 827-р «Про звільнення ОСОБА_2 з посади Голови Державної служби геології та надр України», ОСОБА_2 звільнено з посади з посади Голови Державної служби геології та надр України відповідно до частини першої статті 871 Закону України "Про державну службу".

Суд зазначає, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень (ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України).

Тобто, зміст вказаної норми, свідчить про те, що задоволенню підлягають лише вимоги, які відновлюють порушені права та охоронювані законом інтереси позивача.

Таким чином, з огляду на прийняття Кабінетом Міністрів України Розпорядження від 25 вересня 2019 р. № 827-р «Про звільнення ОСОБА_2 з посади Голови Державної служби геології та надр України» задоволення вимог позивача про визнання протиправним та скасування рішення Комісії з питань вищого корпусу державної служби, оформленого протоколом від 12.03.2019 року № 4, стосовно конкурсу на зайняття вакантної посади Голови Державної служби геології та надр України, оголошеного на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 року № 46-р "Про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади Голови Державної служби геології та надр" та скасування Розпорядження Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 року № 180-р "Про призначення ОСОБА_2 . Головою Державною служби геології та надр", у спірних правовідносинах не буде мати на меті поновлення прав та охоронюваних законом інтересів, оскільки виключає можливість застосування обраного позивачем способу захисту його порушеного права та визнання їх повторно протиправними судом.

Відповідно до положень чч. 1 та 2 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Згідно положень ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Частинами 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, матеріалів справи, суд приходить до висновку про те, що заявлені позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Згідно з ч. 5 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі відмови у задоволенні вимог позивача, звільненого від сплати судових витрат, або залишення позовної заяви без розгляду чи закриття провадження у справі, судові витрати, понесені відповідачем, компенсуються за рахунок коштів, передбачених Державним бюджетом України, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. В даному випадку позивач в силу норм Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору не звільнений та відомості щодо понесених відповідачем судових витрат відсутні, а тому судові витрати за рахунок позивача на користь відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 8, 9, 77, 243 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

1. В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення.

Відповідно до п/п. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України в редакції Закону № 2147-VIII до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Головуючий суддя І.М. Погрібніченко

Судді: А.В. Літвінова

В.П. Шулежко