Рішення від 13.04.2020 по справі 686/8863/20

Справа № 686/8863/20

Провадження № 2-а/686/279/20

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 квітня 2020 року Хмельницький міськрайонний суд

Хмельницької області в складі:

головуючого судді - Приступи Д.І.,

при секретарі - Медвідь М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Хмельницького справу за адміністративним позовом Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області до громадянина Республіки Туркменістан ОСОБА_1 про примусове видворення з України, -

встановив:

Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області звернулося до суду з адміністративним позовом до громадянина Республіки Туркменістан ОСОБА_1 про затримання та видворення за межі України в примусовому порядку, посилаючись на те, що 29 січня 2020 року на адресу Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області надійшло повідомлення Управління стратегічних розслідування ДСР Національної поліції України щодо вжиття заходів до громадянина Республіки Туркменістан ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 .

14 квітня 2020 року, вказаний іноземець звільняється з державної установи «Райківецька виправна колонія №78», де він відбуває покарання.

За наявною інформацією у відповідача відсутні документи, що дають право на виїзд з України, не має постійно місця проживання, не має законних джерел та фінансового забезпечення для проживання на території України, він не звертався до уповноважених органів для легалізації свого становища.

В судовому засіданні повноважний представник позивача позов підтримав, просить його задоволити з підстав вказаних у позовній заяві.

Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав повністю, проти задоволення позову не заперечує.

Вислухавши пояснення представника позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно з ч.4 ст.46 КАС України, громадяни України, іноземці чи особи без громадянства можуть бути відповідачами за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства з України.

Судом встановлено, що громадянин Республіки Туркменістан ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , звільняється з державної установи «Райківецька виправна колонія №78», де він відбуває покарання.

Положеннями ч.ч. 5, 6 ст.26 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» встановлено, що іноземець або особа без громадянства зобов'язані самостійно залишити територію України у строк, зазначений у рішенні про примусове повернення. Контроль за правильним і своєчасним виконанням рішення про примусове повернення іноземця або особи без громадянства здійснюється органом, що його прийняв.

Відповідно до ч.1 ст.30 ЗУ "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" від 22.09.2011 року, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органи охорони державного кордону (стосовно іноземців та осіб без громадянства, які затримані ними у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України) або органи Служби безпеки України можуть лише на підставі винесеної за їх позовом постанови адміністративного суду примусово видворити з України іноземця та особу без громадянства, якщо вони не виконали в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення.

Враховуючи вищенаведені правові положення статей 26 і 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» примусовому видворенню передують дві обставини, а саме прийняття рішення про примусове повернення та ухилення від виїзду після прийняття такого рішення.

Статтею 288 КАС України передбачено, що позовні заяви іноземців та осіб без громадянства щодо оскарження рішень про їх примусове повернення в країну походження або третю країну, а також позовні заяви центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальних органів і підрозділів, органів охорони державного кордону або Служби безпеки України про примусове видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України подаються до адміністративного суду за місцезнаходженням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальних органів і підрозділів, органу охорони державного кордону чи Служби безпеки України або за місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні.

Відповідно до ст.289 КАС України, за наявності обґрунтованих підстав вважати, що іноземець або особа без громадянства, стосовно якого подано адміністративний позов про примусове видворення, ухилятиметься від виконання рішення про його примусове видворення, перешкоджатиме проведенню процедури видворення або якщо існує ризик його втечі, адміністративний суд, визначений частиною першою цієї статті, за клопотанням органу (підрозділу), який подав такий позов, може прийняти такий захід як затримання іноземця або особи без громадянства з метою забезпечення видворення за межі території України.

Судом встановлено і підтверджено матеріалами справи, що у відповідача законні підстави для знаходження на території України відсутні, а тому він підлягає примусовому видворенню з України.

Особа в будь-якому разі не підлягає видворенню, якщо підпадає під захист статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод або статті 31 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", відповідно до якої іноземець або особа без громадянства не можуть бути примусово повернуті чи примусово видворенні або видані чи передані до країн: де їх життю або свободі загрожуватиме небезпека за ознаками раси, віросповідання, національності, громадянства (підданства), належності до певної соціальної групи або політичних переконань; де їм загрожує смертна кара або страта, катування, жорстоке, нелюдське або таке, що принижує гідність, поводження чи покарання; де їх життю або здоров'ю, безпеці або свободі загрожує небезпека внаслідок загальнопоширеного насильства в ситуаціях міжнародного або внутрішнього збройного конфлікту чи систематичного порушення прав людини або природного чи техногенного лиха, або відсутності медичного лікування чи догляду, який забезпечує життя; де їм загрожує видворення або примусове повернення до країн, де можуть виникнути зазначені випадки.

Щодо відповідача, обставин, які вказані в статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод або статті 31 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", та унеможливлюють примусове видворення за межі України не встановлено. Також не встановлено обставин, відповідно до яких на відповідача поширюється дія Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту".

Порушення відповідачем законодавства України про перебування на території держави, відсутність документів, що підтверджують його особу. невжиття заходів щодо вчинення будь-яких дій щодо легалізації перебування на території іноземної для відповідача держави, дає достатні підстави для примусового видворення його з України та затримання для його ідентифікації та подальшого видворення.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що даний позов є достатньо обґрунтованим і підлягає задоволенню.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 46, 288, 289, 371 КАС України, ЗУ «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», суд,-

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Затримати з метою ідентифікації та забезпечення видворення за межі території України громадянина Респуліки Туркменістан ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 з поміщенням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України.

Примусово видворити за межі території України після закінчення його ідентифікації громадянина Респуліки Туркменістан ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Рішення суду допустити до негайного виконання.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня його проголошення.

Суддя: Д.І. Приступа