Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
"13" квітня 2020 р. Справа № 922/603/20
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Байбака О.І.
при секретарі судового засідання: Джерелій В.В.
розглянувши матеріали справи
за позовом Фізичної особи-підприємеця Придухи Ігоря Олександровича, смт. Недригайлів, Сумська обл.
до Державного підприємства "Дослідне господарство "Гонтарівка" Інституту тваринництва Національної академії аграрних наук України, с. Гонтарівка, Вовчанський р.-н, Харківська обл.
про стягнення 540802, 81 грн.
за участю представників сторін:
позивача - Придуха І.О. (особисто);
Скляров С.Л. (договір про надання правової допомоги № 24-20 від 25.03.2020);
відповідача - не з'явився.
Фізична особа-підприємець Придуха Ігор Олександрович звернувся до господарського суду Харківської області з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з Державного підприємства "Дослідне господарство "Гонтарівка" Інституту тваринництва Національної академії аграрних наук України 540802,81 грн., з яких:
528385,00 грн. заборгованості за договором;
5295,47 грн. інфляційних;
7122,34 грн. 3% річних.
Позов обгрунтовано з посиланням на неналежне виконання відповідачем умов договору оренди сільськогосподарської техніки № 15-07/19 від 15.07.2019 щодо своєчасної та повної сплати орендних платежів.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 03.03.2020 зазначену позовну заяву прийнято до розгляду за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання на 30.03.2020.
Протокольною ухвалою господарського суду Харківської області від 30.03.2020 розгляд справи відкладено на 13.04.2020.
Відповідач не скористався своїм правом на подання відзиву на позовну заяву у порядку та строк, встановлені ухвалою господарського суду Харківської області від 03.03.2020.
На судове засідання 13.04.2020 прибули представники позивача, які повідомили суд про те, що завдання підготовчого судового засідання є виконаними, просили суд закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті.
Відповідач на судове засідання 13.04.2020 свого уповноваженого представника не направив, про причини неприбуття не повідомив, хоча належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання, про що свідчить долучене до матеріалів справи зворотнє поштове повідомлення.
За результатами дослідження матеріалів справи, судом у відповідності до приписів ч. 1 ст. 177 ГПК України здійснені всі дії, що необхідні для реалізації завдань підготовчого провадження (остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті).
Згідно з ч. 2 ст. 185 ГПК України за результатами підготовчого засідання суд, зокрема, постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
На підставі викладено, керуючись статтями 177, 185, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1. Закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті на "04" травня 2020 р. о 13:45 год.
2. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під'їзд, 3-й поверх, зал № 308. /суддя Байбак О.І./.
3. Викликати на судове засідання представників сторін з належним чином оформленими повноваженнями на участь у справі. Про неможливість прибуття обов'язково повідомити суд до початку судового засідання.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу що не підлягає оскарженню включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя О.І. Байбак