Справа № 569/2994/20
1-кс/569/1824/20
13 квітня 2020 року м. Рівне
Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в м. Рівне клопотання старшого слідчого відділу розслідування злочинів у сфері транспорту слідчого управління Головного управління Національної поліції в Рівненській області ОСОБА_3 (далі слідчий) про тимчасовий доступ до речей і документів (інформації), -
Слідчий, в рамках кримінального провадження №12020180000000025 від 29.01.2020, за ознаками вчинення злочину передбаченого ч.2 ст.286 КК України (далі - це ж кримінальне провадження), звернувся до суду з клопотанням погодженим прокурором прокуратури Рівненської області ОСОБА_4 , у якому просить надати тимчасовий доступ до 2 (двох) зразків крові ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , які знаходяться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Дубровицького районної ради.
У клопотанні вказує, що 29.01.2020 року приблизно о 18 год. 55 хв., на АДРЕСА_1 , відбувся наїзд автомобіля BMW530XD, реєстраційний номер НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_5 , який рухався по вказаній вулиці зі сторони вул.Березова, м.Дубровиця, Рівненської області в напрямку вул.Селиця, м.Дубровиця, Рівненської області, на пішохода ОСОБА_6 , який знаходився на проїзній частині.
У результаті дорожньо-транспортної пригоди пішохід ОСОБА_6 отримав тілесні ушкодження від яких помер на місці події, а транспортний засіб зазнав механічних пошкоджень.
Слідчий зазначає, що згідно довідки виданої КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », 29.01.2020 року о 20 год. 30 хв. в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Дубровицького районної ради, було проведено огляд на стан сп'яніння водія ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_2 , у нього були відібрані зразки крові на вміст алкоголю, які знаходяться в клініко-діагностичній лабараторії КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
На даний час виникла необхідність в проведенні судово-медичної експертизи крові ОСОБА_5 з метою виявлення етилового спирту та встановлення факту можливого перебування останнього в стані алкогольного сп'яніння.
Покликаючись на наведене, а також що зразки крові відібрані 29.01.2020 року в ОСОБА_5 мають суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до зразків крові ОСОБА_5 , що зберігаються в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Дубровицького районної ради, для проведення судово-медичної експертизи.
Слідчий для розгляду клопотання не з'явився, подав заяву про розгляд клопотання без його участі.
КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Дубровицького районної ради про день та час розгляду клопотання повідомлялось, але представник не з'явився.
Клопотання розглядається без участі особи, у володінні якої перебувають зразки крові ОСОБА_5 , відповідно до ч.4 ст. 163 КПК України.
З урахуванням заяви слідчого, відповідно до ч.4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Дослідивши клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч.1 ст.159 КК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч.5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
У відповідності до ч.7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Згідно п.2 ч.1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
У клопотанні слідчим наведено достатньо підстав, які відповідають вимогам встановленим ч.5 ст. 163 КПК України, а також що зразки крові ОСОБА_5 що знаходяться у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Дубровицького районної ради, мають суттєве значення для кримінального провадження і необхідні для проведення експертизи.
Враховуючи, що річ, до якої просить надати тимчасовий доступ слідчий відноситься до охоронюваної законом таємниці, слід клопотання задоволити.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст.159, 162-164 КПК України,
Клопотання задоволити.
Надати старшому слідчому відділу розслідування злочинів у сфері транспорту слідчого управління Головного управління Національної поліції в Рівненській області ОСОБА_3 , слідчому відділу розслідування злочинів у сфері транспорту слідчого управління Головного управління Національної поліції в Рівненській області капітану поліції ОСОБА_7 , тимчасовий доступ до 2 (двох) зразків крові ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_2 , що за адресою: АДРЕСА_3 , з можливістю їх вилучення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Встановити строк дії ухвали - 20 днів з моменту постановлення ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1