1Справа № 335/3020/20 2-а/335/130/2020
10 квітня 2020 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Гашук К.В., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 (місцезнаходження: АДРЕСА_2 ), про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, -
09.04.2020 ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаною заявою, у якій просить скасувати постанову інспектора роти №1 батальйону №3 Управління патрульної поліції в м. Запоріжжя, серія ЕАК №2310038 від 28.03.2020, якою його було притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 425 грн.
Вирішуючи питання про можливість відкриття провадження у справі, суддя доходить висновків, що зазначену заяву подано без додержання вимог, передбачених КАС України.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до ч. 1 ст. 168 КАС України позов пред'являється шляхом подання позовної заяви в суд першої інстанції, де вона реєструється та не пізніше наступного дня передається судді.
Разом з тим, ОСОБА_1 подав до суду заяву, а не позовну заяву, однак КАС України не передбачає такого виду звернення, у зв'язку з чим позивач повинен подати до суду саме позовну заяву.
У статті 160 КАС України викладені вимоги, яким повинна відповідати позовна заява.
Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Із заяви вбачається, що ОСОБА_1 не згоден із постановою серії ЕАК №2310038 від 28.03.2020, якою його було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 122 КУпАП та на нього накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 425 грн. Зазначену постанову складено інспектором 3 батальйону 1 роти УПП в Запорізькій області лейтенантом поліції ОСОБА_2, тобто суб'єктом владних повноважень.
Разом з тим, відповідачем у заяві ОСОБА_1 зазначив відповідачем ОСОБА_2., як фізичну особу, не зазначивши посаду суб'єкта владних повноважень дії якого оскаржує.
Крім того, ОСОБА_1 зазначив місцезнаходження відповідача за адресою: м. Запоріжжя, вул. Воз'єднання України, буд. 32, однак юридична адреса Управління патрульної поліції в Запорізької області, посадовою особою якого є відповідач, знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Перемоги, буд. 96.
Також, додана копія заяви для відповідача не підписана ОСОБА_1
Крім того, частиною 3 ст. 286 КАС України визначені повноваження суду за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності, зокрема суд має право: залишити рішення суб'єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення; скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і надіслати справу на новий розгляд до компетентного органу (посадової особи); скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення; змінити захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.
Натомість, у заяві з якою звернувся ОСОБА_1 до суду є лише вимога про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення без зазначення, що він просить зробити зі справою за наслідками скасування постанови, що не відповідає вимогам ч. 3 ст. 286 КАС України.
Згідно ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Зважаючи на зазначені недоліки позовної заяви її необхідно залишити без руху, а позивачу - надати строк для їх усунення.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 248, 256 КАС України, суддя,
Заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, залишити без руху, надавши позивачу строк десять днів з дня отримання копії даної ухвали, для усунення недоліків позовної заяви, який з урахуванням підпункту 13 п. 12 розділу І Закону України про «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у з'язку з поширенням короновірусної хвороби «СОVID-19» № 540-ХІ від 30.03.2020, розділу VI «Прикінцеві положення» КАС Украъни, не може перевищувати десяти днів з дня закінчення карантиру.
Роз'яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків у зазначений вище строк заява буде вважатися неподаною та повернута, що не позбавляє права повторного звернення до суду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя К.В. Гашук