Україна
Донецький окружний адміністративний суд
06 квітня 2020 р. Справа№200/682/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бабаш Г.П., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у порядку письмового провадження) в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Торецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ: 42170475, Донецька область, м. Торецьк, вул. Дружби, б. 22) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Торецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, в якій просив:
- визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах;
- зобов'язати відповідача переглянути стаж з урахуванням роботи на Структурному підрозділі шахта ім. Гагаріна ВО "Артемвугілля" у періоди роботи з 15.03.1993 року по 16.08.1996 року, з 08.07.1997 року по 31.12.1998 року, з 18.05.1998 року по 31.12.1998 року (4 роки 6 місяців 7 днів);
- скасувати рішення відповідача №863 від 20 грудня 2019 року про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах;
- зобов'язати відповідача призначити пенсію за віком на пільгових умовах за списком №1, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 1994 року №162.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 16.12.2019 року звернувся до відповідача з заявою про призначення пенсії. За результатами розгляду заяви відповідачем прийнято рішення №863 від 20.12.2020 року про відмову позивачу в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах. Позивачу не зараховано до пільгового стажу періоди його роботи з 15.03.1993 року по 16.08.1996 року, з 08.07.1997 року по 31.12.1997 року, з 18.05.1998 року по 31.12.1998 року у Структурному підрозділі шахта ім. Гагаріна ВО "Артемвугілля", так як відсутні уточнюючі документи згідно п 20 Порядку наявного трудового стажу для призначення пенсії а відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою КМУ від 12.08.1993 року №637 та п. Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховується до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 10.11.2006 року №18-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.11.2006 року за №1231/13105.
Позивач із вказаною позицією не згоден у зв'язку з чим, вважає необґрунтованим рішення прийняте відповідачем про відмову в призначенні пенсії.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 16.01.2020 року відкрито провадження в адміністративній справі, за правилами спрощеного судового провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
В матеріалах справи наявний відзив відповідача на позовну заяву, в якому зазначено, що 16.12.2019 року позивач звернувся до відповідача з заявою щодо призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Рішенням відповідача від 20.12.2020 року №863 позивачу відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах у зв'язку з недостатньою кількістю пільгового стажу на провідних професіях.
Під час розрахунку стажу для призначення позивачу пенсії за віком на пільгових умовах, відповідачем не враховано період роботи у структурному підрозділі Шахта ім. Ю.О.Гагаріна ВО «Артемвугілля»: до пільгового та страхового стажу роботи з 15.03.1993 року по 16.08.1996 року, з 08.07.1997 року по 31.12.1997 року; до пільгового стажу роботи 18.05.1998 року по 31.12.1998 року з підстав того, що ДП «Шахта ім. Ю.О.Гагаріна» з 09.03.2011 року знаходиться в стані припинення за рішенням засновників без визначених правонаступників. ДП «Артемвугілля» не є правонаступником ДП «Шахта ім. Ю.О.Гагаріна» розташованого на не підконтрольній українській владі території.
Крім того, періоди роботи позивача у структурному підрозділі Шахта ім. Ю.О.Гагаріна ВО «Артемвугілля» з 15.03.1993 року 16.08.1996 року та з 08.07.1997 року по 31.12.1997 року не зараховані до страхового стажу у зв'язку з тим, що періоди роботи у структурному підрозділі Шахта ім. Ю.О. Гагаріна ВО «Артемвугілля» передують даті заповнення трудової книжки (дата заповнення трудової книжки серії НОМЕР_2 - 08.08.2020 року, а дублікат мерії НОМЕР_3 - 06.07.200 року).
Період роботи з 01.01.1998 року по 31.03.1998 року та з 01.01.1999 року по 26.04.2000 року у структурному підрозділі Шахта ім. Ю.О.Гагаріна ВО «Артемвугілля» зараховано до пільгового стажу згідно відомостей по спеціальному трудовому стажу в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до пункту Порядку №637.
Відповідно статті 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наступне.
16.12.2019 року ОСОБА_1 звернувся до Торецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області із заявою №3101 щодо призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно статті 114 Закону України від 09.07.2003 року №1058 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Рішенням Торецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 20.12.2019 року №863 позивачу відмовлено у призначенні пенсії за віком, так як на момент звернення відсутній необхідний пільговий стаж на провідних професіях - 20 років.
Період роботи у структурному підрозділі шахта ім. Гагаріна ВО «Артемвугілля» на посаді підземного забійника з 15.03.1993 року по 16.08.1996 року, з 08.07.1997 року по 31.12.1997 року, з 18.05.1998 року по 31.12.1998 року не зараховані до пільгового стажу, так як відсутні уточнюючі документи згідно п 20 Порядку наявного трудового стажу для призначення пенсії а відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою КМУ від 12.08.1993 року №637 та п. Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховується до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 10.11.2006 року №18-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.11.2006 року за №1231/13105.
Період роботи у структурному підрозділі шахта ім. Гагаріна ВО «Артемвугілля» з 15.03.1993 року по 16.08.1996 року, з 08.07.1997 року по 31.12.1997 року не зараховані до страхового стажу згідно п. 2.12 «Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників» від 29.07.1993 року №58. п. 3 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній затвердженого Постановою КМУ від 12.08.1993 року №637, так як періоди роботи у структурному підрозділі шахта ім. Гагаріна ВО «Артемвугілля» передують даті заповнення трудової книжки до надання підтверджуючих довідок.
Спірним питанням даної справи є правомірність дій відповідача стосовно відмови в призначені пенсії позивачу.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до частини першої статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Статтею 8 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058 передбачено право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються види пенсійного забезпечення, умови, норми та порядок пенсійного забезпечення.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» цей Закон регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно- правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону. Виключно цим Законом визначаються: види пенсійних виплат; умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат.
Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди призначення пільгових пенсій провадиться за нормами зазначеного закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення».
Відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на зазначених роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на таких роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, що вони були зайняті на таких роботах не менше 20 років. Такий самий порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) на шахтах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуризуються або перебувають у стадії ліквідації, але не більше двох років.
Згідно з нормами ст. 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
За правилами встановленими нормами ст. 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв.
Згідно пункту 3 Порядку застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затв. наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005р. №383, при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.1992р. та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.1992р.
Списки №1, 2 затверджені постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956р. №1173 застосовуються до пільгової роботи до 31.12.1991р.; якщо пільгова робота продовжується після 01.01.1992р. (або тільки почалася після цієї дати), але не більше як до 11.03.1994р., - застосовуються Списки № 1, 2, затверджені постановою Кабінету Міністрів СРСР від 26.01.1991р. №10; якщо пільгова робота продовжується після 11.03.1994р. (або тільки почалась після цієї дати), але не більше як до 16.01.2003р., - застосовуються Списки № 1, 2, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.1994р. №162.
Пунктом 10 Порядку №383 передбачено, що для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993р. №637.
Згідно статті 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України
Пунктами 1, 2 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №637 від 12.08.1993р. (далі - Порядок №637), передбачено, що основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Відповідно до пункту 20 Порядку №637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств або організацій.
У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.
Отже, за змістом вказаних норм, для встановлення права особи на пенсію за віком на пільгових умовах необхідним є, крім іншого, встановлення досягнення особою передбаченого законом віку, та відповідна кількість років стажу роботи, в тому числі на відповідних посадах.
При цьому, основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. Проте, якщо у трудовій книжці не зазначені відомості про умови праці та характер виконуваної роботи, то для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.
Як свідчать матеріали справи, підставою для відмови позивачу у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах стала відсутність у нього необхідного пільгового стажу. При цьому відповідачем не враховано надану позивачем уточнюючу довідку, оскільки така видана організацією, яка знаходяться на тимчасово непідконтрольній Україні території.
Що стосується доводів відповідача про те, що довідка, видана на тимчасово окупованій території не може бути взята до уваги, то на думку суду такі є безпідставними, оскільки, документи, видані окупаційною владою, повинні визнаватися, якщо їх невизнання веде за собою серйозні порушення або обмеження прав громадян, оскільки вказана обставина не може слугувати підставою порушення прав громадян України на пенсійне забезпечення, що відповідає правозастосовній практиці в частині застосування так званих "намібійських винятків" Міжнародного суду ООН.
При цьому, у виняткових випадках, визнання актів окупаційної влади в обмеженому контексті захисту прав мешканців окупованих територій ніяким чином не легітимізує таку владу.
В свою чергу, відсутність у відповідача можливості здійснити перевірку відомостей на підприємстві, яке знаходиться на непідконтрольній українській владі території, не може бути підставою для відмови особі у реалізації наявного у нього права на пенсійне забезпечення.
Соціальний захист державою осіб, які мають право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом, охоплює комплекс заходів, які здійснює держава в межах її соціально-економічних можливостей.
Тобто в розрізі даної справи та за умови підтвердження трудового стажу, як громадянин України, позивач наділений правом на відповідний соціальний захист з боку держави, яка в особі своїх органів не може відмовляти у його наданні з формальних підстав.
Подібна правова позиція викладена Верховним Судом, зокрема, у постановах від 28.08.2018 року (справа №175/4336/16-а), від 25.09.2018 року (справа №242/65/17), від 11.07.2019 року (справа №423/1156/17).
Судом встановлено, що відповідно до записів з трудової книжки ОСОБА_1 Серії НОМЕР_2 та дублікату трудової книжки НОМЕР_3 позивач за період з 15.03.1993 року по 16.08.1996 року, з 08.07.1997 року по 31.03.1998 року, з 18.05.1998 року по 26.04.2000 року працював у Структурному підрозділі шахта ім. Гагаріна ВО «Артемвугілля».
Архівною довідкою від 27.11.2019 року №16/02-07/06/1692 виданою архівним відділом адміністрації міста Горлівка підтверджуються стаж роботи позивача з 15.03.1993 року по 16.08.1996 року, з 08.07.1997 року по 31.03.1998 року, з 18.05.1998 року по 26.04.2000 року у Структурному підрозділі шахта ім. Гагаріна ВО «Артемвугілля».
Тобто стаж роботи позивача в відповідні періоди підтверджений оформленими належним чином записами про займану посаду з зазначенням у його трудовій книжці та уточнюючою довідкою.
Щодо посилання відповідача на те, що періоди роботи позивача з 15.03.1993 року по 16.08.1996 року, з 08.07.1997 року по 31.12.1997 року у Структурному підрозділі шахта ім. Гагаріна ВО «Артемвугілля» передують даті заповнення трудової книжки, суд наголошує, що підставою для призначення пенсії за віком є відповідний стаж роботи, а не дотримання усіх формальних вимог при заповненні трудової книжки. Відповідач не врахував, що не усі недоліки записів у трудовій книжці можуть бути підставою для неврахування відповідного стажу, оскільки визначальним є підтвердження факту зайнятості особи на відповідних роботах, а не правильність записів у трудовій книжці.
Крім того, відповідачем надані дані індивідуальної відомості про застраховану особу, ОСОБА_1 (Форма ОК-5) про сплату страхових внесків починаючи з 1998 року.
Також суд зазначає, що відповідачем зараховано період роботи позивача з 01.01.1993 року по 16.08.1996 рок та з 01.01.1999 року по 26.04.2000 року на шахті ім. Гагаріна ВО «Артемвугілля», проте як починаючи з 15.03.1993 року та по 26.04.2000 року позивач безперервно працював на шахті ім. Гагаріна ВО «Артемвугілля».
З огляду на викладене, у відповідача відсутні підстави для відмови позивачу в зарахуванні спірних періодів роботи до пільгового стажу роботи позивача, оскільки вони підтверджені належними та допустимими документами, поданими в якості доказів.
За викладених вище обставин вбачається, що у Торецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області не існувало законних підстав для не зарахування до пільгового стажу позивача саме періодів роботи з 15.03.1993 року по 16.08.1996 року, з 08.07.1997 року по 31.12.1997 року, з 18.05.1998 року по 31.12.1998 року, і відповідач прийняв незаконне рішення про відмову ОСОБА_1 у призначенні пенсії, яке порушує його права на соціальний захист та підлягає скасуванню, що є достатнім способом захисту позивача.
Щодо вимоги позивача про зобов'язання відповідача призначити йому пенсію за віком на пільгових умовах, то ця вимога не підлягає задоволенню з огляду на таке.
На підставі п.4.2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України №22-1 від 25.11.2005, в редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 07.07.2014 №13-1, при прийманні документів орган, що призначає пенсію:
1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж.
2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів;
3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності).
Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.
Згідно з п.4.7 Порядку право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.
Саме органи пенсійного фонду визначають правильність та повноту наданих документів для призначення (перерахунку) пенсії.
Суд не може підміняти пенсійний орган, уповноважений на виконання функцій з розрахунку та призначення, перерахунку пенсій громадянам, та на свій розсуд розраховувати пільговий стаж позивача, підміняючи дискреційні функції УПФУ.
Отже, після скасування судом рішення відповідач зобов'язаний повторно розглянути заяву позивача від 16.12.2019 року та прийняти рішення з урахуванням зарахованих судом до спеціального стажу спірних періодів праці позивача.
Відповідно до ч. 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Розглянувши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст. ст. 7, 8, 10, 139, 242, 244-250, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) Торецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ: 42170475, Донецька область, м. Торецьк, вул. Дружби, б. 22) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Торецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 20.12.2019 року №863 про відмову у призначенні пенсії за віком ОСОБА_1 .
Зобов'язати Торецьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 16.12.2019 року про призначення пенсії за віком з урахуванням висновків суду, зарахувавши до пільгового стажу періоди роботи з 15.03.1993 року по 16.08.1996 року, з 08.07.1997 року по 31.12.1997 року, з 18.05.1998 року по 31.12.1998 року на шахті ім. Гагаріна ВО «Артемвугілля».
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Торецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ: 42170475, Донецька область, м. Торецьк, вул. Дружби, б. 22) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) суму судового збору у розмірі 840,80 грн.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 243 КАС України зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Строк оскарження підлягає застосуванню з урахуванням приписів Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID - 2019)» від 30.03.2020 року №540.
Суддя Г.П. Бабаш