Ухвала від 13.04.2020 по справі 160/3681/20

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

13 квітня 2020 року Справа № 160/3681/20

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Верба І.О., перевіривши у місті Дніпрі матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -

встановив:

1. 06.04.2020 засобами поштового зв'язку до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якому позивач просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо перерахунку пенсії на 70%, а не 85% від грошового забезпечення;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області провести перерахунок пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-VIII, статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016, яка виготовлена ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Дніпропетровській області в 2018 році, починаючи з 01.01.2016, розрахувавши всі її грошові складові в розмірі 85%, згідно вислуги років;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області нарахувати та виплатити своєчасно недоотримані суми пенсії за минулий час з 01.01.2016 без обмеження будь-яким строком.

2. Відповідно до пункту третього частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

3. Суддею встановлено, що адміністративний позов не відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 КАС України.

4. Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

5. За правилами частини шостої статті 120 КАС України якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.

6. Оскільки адміністративний позов надійшов до суду 06.04.2020 (понеділок), п'ятим днем для вирішення питання про залишення позовної заяви без руху є 11.04.2020 (субота - вихідний день).

7. З урахуванням викладеного, суд вирішив питання про залишення позовної заяви без руху в адміністративній справі № 160/3681/20 13.04.2020.

щодо сплати судового збору

8. Згідно з частиною третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

9. Частиною п'ятою статті 161 КАС України у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, участь у судовому засіданні щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів, про забезпечення надання безоплатної правничої допомоги, якщо відповідний орган відмовив у її наданні, тощо.

10. Частиною другою статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який на 01.01.2020 становить 2 102 грн, та відповідно дорівнює 840,80 грн.

11. Судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

12. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України (частини 1, 2 статті 9 Закону № 3674-VI).

13. Виходячи зі змісту позовних вимог за подання даного адміністративного позову належить сплатити судовий збір 840,80.

14. Позивачем на підтвердження сплати судового збору надано:

- квитанцію № 90 від 17.01.2020 у розмірі 768,40 грн;

- квитанцію № 37 від 12.03.2020 у розмірі 72,40 грн.

15. Проте, суд зазначає, що у провадженні Дніпропетровського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа № 160/808/20 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії.

16. Ухвалою суду від 05.03.2020 зазначений позов повернуто на підставі пункту першого частини четвертої статті 169 КАС України.

17. Ухвалою суду від 19.03.2020 у справі № 160/808/20 повернуто ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 840,80 грн.

18. В ухвалі суду від 19.03.2020 у справі № 160/808/20 щодо судового збору зазначено наступне:

- при зверненні до суду ОСОБА_1 був сплачений судовий збір у розмірі 768,40 грн, що підтверджується квитанцією № 90 від 17.01.2020 року, а 16.03.2020 до суду надійшла квитанція № 37 від 12.03.2020 про сплату судового збору на суму 72,40 грн, з огляду на те, що ухвалою суду від 05.03.2020 року даний адміністративний позов було повернуто позивачу, суд вважає за можливе повернути ОСОБА_1 сплачений судовий збір в загальному розмірі 840,80 грн.

19. Тому, суд не приймає до уваги надані позивачем квитанції, як доказ сплати судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру.

20. За таких обставин, вважаю за необхідне позовну заяву залишити без руху із наданням строку для усунення недоліків.

21. Керуючись статтями 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ухвалив:

22. Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

23. Надати строк для усунення недоліків позовної заяви, який складає 10 (календарних) днів з дня отримання копії цієї ухвали. Цей строк продовжується на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

24. Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання документу про сплату судового збору за подання адміністративного позову у розмірі 840,80 грн за реквізитами:

Отримувач: УК у Чечел.р.м.Дніпра/Чечел.р/22030101

Код ЄДРПОУ (отримувача): 37989253

Рахунок: UA238999980313131206084004008

Банк: Казначейство України (ЕАП)

МФО: 899998

Код класифікації доходів бюджету: 22030101

Призначення платежу: «Судовий збір за позовом ОСОБА_1 , Дніпропетровський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 34824364».

25. Копію ухвали направити особі, що звернулась із позовною заявою.

26. Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунені у зазначений строк, позовна заява буде повернута позивачеві.

27. Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та не може бути оскаржена.

Суддя І.О. Верба