Справа №2-а-140 2009 рік
22 січня 2009 року Шевченківський районним суд м. Києва в складі:
головуючого судді Шостак О. О.
при секретарі Ремишевської О.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Стоік» до Київської міської ради, Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) про визнання неправомірної бездіяльності та укладення договору оренди земельної ділянки
Позивач звернувся в суд з позовною заявою та просить визнати неправомірною бездіяльність відповідачів та визнати укладеним договір оренди земельної ділянки, площею 0, 07 га розташованою за адресою: вул. Протасів Яр, 7-9, м. Київ, Солом 'янський район, з цільовим призначенням: для будівництва, експлуатації та обслуговування авто мийки, між: Товариством з обмеженою відповідальністю «Стоік» та Київською міською радою та зобов 'язати Головне управління земельних ресурсів Виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) зареєструвати та видати Договір оренди земельної ділянки між: Київською міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю «Стоік», вказуючи на те, що він звернувся до Київської міської ради з клопотанням про надання згоди на розроблення проекту відведення земельної ділянки з місцем розташування вул. Протасів Яр, 7-9, Солом'янський район, м. Києва з цільовим призначенням: для будівництва, експлуатації та обслуговування авто мийки з адміністративно-офісними приміщеннями.
На підставі отриманої згоди Київського міського голови, вказує позивач, він замовив розробку Проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Роботи на підставі договору було доручено виконати Комунальному підприємству «Київський міський центр земельного кадастру та приватизації землі», яке виготовило проект землеустрою, щодо відведення земельної ділянки позивачу.
Вказаний проект був погоджений з всіма установами погодження з якими передбачено ч. 6 ст. 123 Земельного кодексу України, про що свідчать іх позитивні висновки, які містяться в матеріалах справи.
Всі необхідні погодження, а також: інші документи, необхідність виготовлення яких виникла при розробці проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, знаходяться в матеріалах кадастрової справи № А-4604, яка сформована у Головному управлінні земельних ресурсів за результатами підготовки проекту відведення земельної ділянки по вул. Протасів Яр, 7-9 у Солом 'янському районі міста Києва.
Отже, позивачем було виконано всі юридичні дії, що вимагаються чинним законодавством України для одержання земельної ділянки у користування на умовах оренди.
Незважаючи на це, відповідач, вказує позивач, Київська міська рада, ухиляється від виконання покладених на неї зобов 'язань та не приймає відповідного Рішення у
відповідності до якого повинен би бути укладений договір оренди земельної ділянки, а • отже Київська міська рада порушує вимоги Земельного кодексу України.
Представник відповідача Київради проти позовних вимог заперечив повністю та надав пояснення, що ніяких порушень вимог чинного законодавства України та прав позивача не було порушено, також зазначили, що Київрада має виключне право розпоряджатися земельними ділянками, які належать до комунальної власності територіальної громади м. Києва. Київська міська рада не приймала рішення про передачу позивачу земельної ділянки, а тому позовні вимоги вважають безпідставними.
Представник відповідача головного управління земельних ресурсів - виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації в судове засідання не з'явився, про день, час, місце розгляду справи повідомили належним чином, заперечень на позов в суд не направили.
Як було встановлено у судовому засіданні позивач у справі ТОВ «Стоік» звернувся до Київської міської ради з клопотанням про надання Згоди на розроблення проекту відведення земельної ділянки з місцем розташування: вул. Протасів Яр, 7-9, Солом'янський район, м. Києва з цільовим призначенням: для будівництва, експлуатації та обслуговування автомийки з адміністративно-офісними приміщеннями.
За результатами розгляду клопотання було надано доручення від 15.12.2004р. №225-ПК2-6813 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
На підставі зазначеної згоди Київського міського голови позивач замовив розробку Проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Роботи на підставі договору було доручено виконати Комунальному підприємству «Київський міський центр земельного кадастру та приватизації землі», яке на момент виконання робіт мало всі необхідні дозволи та ліцензії.
За результатами виконаної роботи Комунальне підприємство «Київський міський центр земельного кадастру та приватизації землі», виготовило проект землеустрою, щодо відведення земельної ділянки позивачу.
Вказаний проект був погоджений з всіма установами погодження з якими передбачено ч. 6 ст. 123 Земельного кодексу України, про що свідчать їх позитивні висновки, засвідченні копії яких додаються до цієї позовної заяви.
Всі необхідні погодження, а також: інші документи, необхідність виготовлення яких виникла при розробці проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, знаходяться в матеріалах кадастрової справи № А-4604, яка сформована у Головному управлінні земельних ресурсів за результатами підготовки проекту відведення земельної ділянки по вул. Протасів Яр, 7-9, у Солом 'янському, районі м. Києва.
Таким чином, на думку суду, позивачем було виконано всі юридичні дії, що вимагаються чинним законодавством України для одержання земельної ділянки у користування на умовах оренди.
У відповідності до положень ст. 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, або державних органів приватизації, або центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.
Відповідно до змісту п. 12 перехідних положень Земельного кодексу України до
розмежування земель державної і комунальної власності повноваження в межах населених пунктів щодо розпорядження землями (крім земель, переданих у приватну власність, та земель, на яких розташовані державні, в тому числі казенні підприємства, господарські товариства, у статутних фондах яких державі належать частки (акції, паї), об'єкти незавершеного будівництва та законсервовані об'єкти, а також: крім продажу земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації) здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради.
Згідно з положеннями ст. 9 Земельного кодексу України до повноважень Київської міської рад у галузі земельних відносин на її території належить, зокрема, розпорядження землями територіальної громади міста; передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу; надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; організація землеустрою.
Згідно зі ст. 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки. Передача в оренду земельних ділянок громадянам і юридичним особам із зміною їх цільового призначення та із земель запасу під забудову здійснюється за проектами відведення в порядку, встановленому статтями 118, 123 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 125 Земельного кодексу України право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації.
Відповідно до ст. 126 Земельного кодексу України документом, що посвідчує право оренди землі є договір, який реєструється відповідно до закону. Реєструючим органом в м. Києві відповідно до закону є Головне управління земельних ресурсів Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Форма та зміст типового договору оренди землі, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004р. №220 зі змінами та доповненнями.
Відповідно до ч. 6 ст. 123 Земельного кодексу України проект відведення земельної ділянки після проведення передбачених законодавством погоджень подається до відповідної державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради, які розглядають його у місячний строк і, в межах своїх повноважень, визначених цим Кодексом, приймають рішення про надання земельної ділянки.
Згідно з п. 3.12 Положення про Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), затвердженого рішення Київської міської ради від 19.12.2002 №182/342, Головне управління земельних ресурсів є підзвітним та підконтрольним Київській міській раді та безпосередньо підпорядковується Київському міському голові та готує і подає в установленому порядку проекти рішень Київської міської ради, а також: подає свої висновки, зокрема з питань розпорядження землями в межах міста Києва та надання земельних ділянок в користування.
Порядок підготовки проекту рішення та розгляд Київською міською радою питання про надання у користування земельних ділянок, регулюється «Регламентом розгляду питань щодо набуття та реалізації права користування землею в м. Києві», що був затверджений Рішенням Київської міської ради від 15.07.2004 №457/1867.
Головне управління земельних ресурсів Виконавчого органу Київради (КМДА) зобов 'язане здійснити комплексний аналіз документації із землеустрою підготувати і подати проект рішення на розгляд Київської міської ради.
Згідно з п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання регулювання земельних відносин.
Статтею 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» * встановлено, що сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок - не рідше ніж один раз на місяць.
Відповідно до ч. 6 ст. 123 Земельного кодексу України проект відведення земельної ділянки після проведення передбачених законодавством погоджень подається до відповідної державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради, які розглядають його у місячний строк і, в межах своїх повноваэюенъ, визначених цим Кодексом, приймають рішення про надання земельної ділянки.
Статтею 19 Конституції України визначено, що Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.
Відповідно до ст. 22 Конституції України Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесення змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Відповідно до ст. 8 Конституції України, Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно - правові акти приймаються на основі Конституція України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є норми прямої дії.
Згідно ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення.
Отже, Товариство з обмеженою відповідальністю «Стоїк», здійснивши усі юридично необхідні дії, визначені діючим законодавством України для отримання земельної ділянки у користування на умовах оренди, в зв»язку з неправомірною бездіяльністю відповідачів фактично позбавлене права на отримання вказаної ділянки в оренду.
На підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в справі, підтверджених доказами, які були досліджені в судовому засіданні, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги ТОВ «Стоік» є обгрунтованими, а тому такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 8, 22, 42 Конституції України, ст.ст. 116, 123, 125, 126 Земельного кодексу України, ст.ст. 158, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України суд,
Позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю «Стоік» задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління земельних ресурсів та Київської міської ради.
Визнати укладеним договір оренди земельної ділянки, площею 0, 07 га за адресою: вул. Протасів Яр, м. Київ, Солом 'янський район, цільове призначення: для будівництва, експлуатації та обслуговування авто мийки з адміністративно-офісними приміщеннями, між: Товариством з обмеженою відповідальністю «Стоік» (м. Київ, вул. Механізаторів, 5, код СДРПОУ 23534709) та Київською міською радою (м. Київ, вул. Хрещатик, 36, код СДРПОУ 22883141), в наступній редакції, яка відповідає вимогам Закону України "Про оренду землі" та Типового договору оренди землі, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від
03.03.2004 року №220 зі змінами та доповненнями, а земельну ділянку такою, що передана, з моменту набрання чинності судового рішення на умовах визначених цим договором:
ДОГОВІР оренди земельної ділянки Київська міська рада (м. Київ, вул. Хрещатик, 36) - далі у тексті - «Орендодавець», в особі Київського міського голови Черновецького Леоніда Михайловича, який діє на підставі ст. 42 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні" - з однієї сторони, та Товариство з обмеженою відповідальністю «Стоік» (03110, м. Київ, вул. Механізаторів, 5, код ЄДРПОУ 23534709, зареєстроване Солом'ямською районною у місті Києві державною адміністрацією від 04.12.1995 p., № 1 073 120 0000 001579) - далі у тексті - «Орендар», в особі директора Сальникова Костянтина Юрійовича, який діє на підставі Статуту, - з другої сторони, уклали договір оренди земельної ділянки (далі у тексті -Договір) про нижченаведене:
1. Предмет Договору І.І. Орендодавець, передає, а Орендар приймає в оренду (строкове платне користування) земельну ділянку (далі - об'єкт оренди або земельна ділянка), визначену цим Договором.
2. Об 'єкт оренди
2.1. Об'єктом оренди відповідно до цього Договору є Земельна ділянка з наступними характеристиками:
• - місце розташування - вул. Протасів Яр, 7-9 у Солом 'янському районі м. Києва; -розмір - 700 (сімсот) кв. м., (загальнийрозмір згідно з проектом землеустрою щодо відведення земельної ділянки);
• - цільове призначення - для будівництва, експлуатації та обслуговування автомийки з адміністративно-офісними приміщеннями;
• - кадастровий номер - 8 000 000 000:72:213:011.
1. 2.2. Нормативна грошова оцінка - Згідно з витягом з технічної документації про нормативно грошову оцінку Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).
2. 2.3. Земельна ділянка, яка передається в оренду, не має недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню.
3. Строк дії Договору 3.1. Договір укладено на 5 (п 'ять) років.
4. Орендна плата
1. 4.1. Визначена цим Договором орендна плата за Земельну ділянку становить платіж:, який Орендар самостійно розраховує та вносить Орендодавцеві за користування Земельною ділянкою у грошовій формі.
2. 4.2. Річна орендна плата за Земельну ділянку встановлюється у розмірі 4 (чотири) відсотка від її нормативної грошової оцінки. Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку здійснюється з урахуванням цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством.
4.3. У випадку, якщо цей Договір не підписаний Орендарем в установленому законодавством порядку протягом п'яти місяців з моменту набуття чинності рішенням Київської міської ради, на Орендаря може бути покладено відповідальність у встановленому законодавством України порядку.
4.4. Розмір орендної плати може змінюватись за згодою сторін шляхом прийняття
відповідного рішення Київською міською радою та внесення змін до цього Договору.
4.5. Зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки та її індексація проводиться без внесення змін та доповнень до цього Договору у порядку та у випадках, передбачених законодавством України.
4.6. Орендна плата вноситься Орендарем рівними частинами за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом тридцяти календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Питання сплати податку на додану вартість та інших податкових платежів, що пов 'язані з виконанням Договору, вирішуються Орендарем в установленому законодавством України порядку.
4.7. Зміна отримувача орендної плати та його банківських реквізитів може здійснюватися Орендодавцем і не потребує внесення змін до цього Договору. Орендар зобов'язується уточнювати банківські реквізити і назву отримувача орендної плати.
1. 4.8. Розмір орендної плати може переглядатись у разі зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством та у випадках, передбачених законом, за згодою сторін, але не частіше, ніж; один раз у рік.
2. 4.9. За несвоєчасне внесення орендної плати справляється пеня в розмірі 120 (ста двадцяти) відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого боргу або на день його (його частини) погашення, при цьому для розрахунку використовується більша із зазначених ставок. Розрахунок пені здійснюється на дату погашення суми боргу (частини боргу) за кожний календарний день прострочення платежу, включаючи день такого погашення.
4.10. Контроль за правильністю обчислення і справляння орендної плати, нарахування пені за несвоєчасну сплату орендної плати та її стягнення здійснює районний податковий орган за місцем розташування земельної ділянки.
5. Умови використання та обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки
5.1. Умови збереження стану об 'єкта оренди:
- на Земельній ділянці не дозволяється діяльність, не пов'язана з цільовим призначенням Земельної ділянки. Зміна цільового призначення Земельної ділянки можлива лише в разі прийняття Київською міською радою рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення Земельної ділянки у зв 'язку зі зміною цільового призначення Земельної ділянки та внесення відповідних змін до Договору. Роботи по розробці проекту землеустрою щодо відведення сплачує Орендар;
5.2. Сервітути щодо Земельної ділянки на день підписання цього Договору відсутні.
6. Умови і строки передачі земельної ділянки в оренду
1. 6.1. Передача Земельної ділянки здійснюється за Актом приймання-передачі об 'єкта оренди в день державної реєстрації цього Договору.
2. 6.2. Право на оренду Земельної ділянки виникає після державної реєстрації цього Договору.
7. Умови повернення земельної ділянки 7.1. Після припинення дії Договору Орендар повертає Орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду. Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов'язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв'язується у судовому порядку.
8. Права та обов 'язки Сторін
8.1. Орендодавець має право вимагати від Орендаря:
• - використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з цим Договором;
• - дотримання місцевих правил забудови;
• - своєчасного внесення орендної плати;
• - дострокового розірвання цього Договору;
• - відшкодування понесених збитків, в тому числі неотриманих доходів, відповідно до чинного законодавства у разі розірвання цього Договору.
8.2. Орендодавець зобов 'язаний:
- повідомити в письмовій формі Орендаря про намір продати земельну ділянку третій особі із зазначенням її ціни та інших умов, на яких вона продається;
• - не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендарю користуватися земельною ділянкою;
• - передати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам цього Договору.
8.3. Орендар має право:
- самостійно господарювати на землі з дотриманням вимог чинного законодавства України та умов цього Договору;
• - за письмовою згодою Орендодавця зводити в установленому законодавством порядку жилі, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди;
• - у разі розірвання цього Договору, за погодженням сторін, має право вимагати відшкодування нанесених збитків відповідно до чинного законодавства;
• - після закінчення строку, на який було укладено цей Договір, при умові належного виконання обов 'язків відповідно до умов цього Договору, Орендар має за інших рівних умов переважне право на поновлення Договору;
• - переважне право на купівлю Земельної ділянки у разі її продажу.
8.4. Орендар зобов 'язаний:
• - приступати до використання земельної ділянки в строк, встановлений цим Договором, та після підписання цього Договору і Акту приймання-передачі земельної ділянки та державноїреєстраціїї Договоруу
• - завершити забудову земельної ділянки в строки, встановлені проектною документацією на будівництво, затвердженою в установленому порядку;
• - використовувати земельну ділянку відповідно до її цільового призначення;
• - своєчасно вносити орендну плату;
• - об 'єкт розмістити поза межами охоронних зон інженерних комунікацій;
• - при зміні функціонального використання об'єкта нерухомості, що розташований на земельній ділянці, у десятиденний термін в письмовій формі замовити у Головному управлінні земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) витяг з технічної документації про нову нормативну грошову оцінку земельної ділянки або її частини з урахуванням зазначених змін та після одержання цього витягу передати його до податкового органу за місцем розташування земельної ділянки;
- письмово повідомити Орендодавця про відчуження об'єктів (їх частин), що розташовані на земельній ділянці і належать Орендарю, протягом десяти днів з моменту вчинення відповідного правочину, а також: повідомити про наміри
подальшого використання земельної ділянки. У випадку, якщо Орендар має наміри припинити право користування земельною ділянкою (її частиною), цей Договір розривається за згодою сторін, або до цього Договору вносяться відповідні зміни, з моменту укладання Договору оренди земельної ділянки з новим власником об єктів, які були відчужені;
• - забезпечити вільний доступ до земельної ділянки представнику контролюючих органів;
• - повернути Земельну ділянку Орендодавцю у стані, придатному для її подальшого використання, після припинення дії цього Договору;
• - у строки, встановлені чинним законодавством, звітувати перед податковими органами району за місцем розташування Земельної ділянки про сплату орендної плати;
• - виконати вимоги, викладені в листах ВАТ «Київпроект», Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища, Головного державного санітарного лікаря м. Києва, Державного управління екології та природних ресурсів в м. Києві, Головного управління культури, мистецтв та охорони культурної спадщини Головного управління економіки та інвестицій;
• - питання пайової участі вирішити до початку будівництва відповідно до чинного законодавства України;
• - питання майнових відносин вирішувати в установленому порядку;
- забезпечити вільний доступ для прокладання нових, ремонту та експлуатації існуючих інженерних мереж: і споруд, що знаходяться в межах земельної ділянки;
- у п 'ятиденний строк після державної реєстрації Договору оренди земельної ділянки надати копію цього Договору до районного податкового органу за місцем розташування земельної ділянки.
8.5. Сторони також: мають інші права і несуть інші обов'язки, визначені законодавством України.
9. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе Орендар.
10. Страхування об'єкта оренди Сторони домовилися про те, що Орендар має право застрахувати об'єкт оренди.
11. Зміна умов договору та припинення і поновлення Договору
1. 11.1. Всі зміни та/або доповнення до цього Договору вносяться за згодою сторін. Згодою або запереченням Орендодавця на зміни та/або доповнення до цього Договору, є його рішення, прийняте в установленому законодавством порядку.
2. 11.2. Витрати, пов'язані з внесенням зміни та/або доповнення до цього Договору, сплачує Орендар.
11.3. Договір оренди припиняється в разі:
- закінчення строку, на який його було укладено;
- викупу Земельної ділянки для суспільних потреб та примусового відчуження Земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законодавством України;
• - поєднання в одній особі власника Земельної ділянки та Орендаря;
• - ліквідації юридичної особи - Орендаря.
Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
11.4. Припинення Договору шляхом розірвання. Договір може бути розірваний:
• - за взаємною згодою сторін;
• - за рішенням суду, в порядку, встановленому законом;
- за ініціативою Орендодавця, із звільненням Орендодавця від відповідальності, згідно з Господарським кодексом України, в разі, коли Орендар використовує земельну ділянку способами, які суперечать екологічним вимогам, не за цільовим призначенням, систематично не сплачує орендну плату (протягом півроку), порушення строків завершення забудови земельної ділянки, встановлених п.8.4 Договору, здійснення без згоди Орендодавця передачі або відчуження права користування земельною ділянкою третім особам;
1. 11.5. Договір може бути достроково розірваний у разі невиконання або неналежного виконання Орендарем обов'язків, визначених у пунктах 5.1 та 8.4 цього Договору.
2. 11.6. Розірвання цього Договору в односторонньому порядку забороняється.
3. 11.7. Поновлення Договору:
• - Після закінчення строку, на який було укладено цей Договір, Орендар, за умови належного виконання своїх обоє 'язків, має за інших рівних умов переважне право на поновлення Договору. У цьому разі Орендар повинен не пізніше, ніж: за 1 (один) місяць до закінчення строку дії Договору повідомити письмово Орендодавця про намір продовжити його дію.
• - У разі поновлення Договору на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін.
11.8. У разі припинення або розірвання цього Договору Орендар зобов'язаний повернути Орендодавцеві земельну ділянку, на умовах, визначених цим Договором. У разі невиконання Орендарем обов'язку щодо умов повернення Орендодавцеві земельної ділянки Орендар зобов 'язаний відшкодувати Орендодавцеві завдані збитки.
11.9. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до третьої особи, а також: реорганізація юридичної особи-Орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання Договору.
12. Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання Договору та
вирішення спорів
12.1. У разі невиконання своїх зобов'язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність, визначену цим Договором та законодавством.
1. 12.2. Уразі невиконання орендарем умов цього Договору та обов'язків, передбачених законодавством України, Договір може бути достроково розірваний.
2. 12.3. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
3. 12.4. Усі спори, що пов'язані із виконанням умов цього Договору, вирішуються судами України, при неможливості досудового врегулювання спорів, що виникають при виконанні умов цього Договору.
13. Суборенда земельної ділянки, відчуження права на оренду земельної ділянки, внесення права на оренду до статутного фонду, передання у заставу 13.1. Орендар має право передати земельну ділянку або її частину у суборенду виключно за письмовою згодою Орендодавця.
1. 13.2. Орендодавець надає свою згоду чи заперечення щодо передачі земельної ділянки або її частини у суборенду шляхом прийняття в установленому законодавством порядку відповідного рішення.
2. 13.3. Умови договору суборенди земельної ділянки повинні обмежуватися умовами даного Договору і не суперечити йому.
3. 13.4. Право на оренду земельної ділянки не може бути відчужено її орендарем іншим особам, внесено до статутного фонду, передано у заставу.
14. Прикінцеві положення
14.1. Витрати, пов'язані з нотаріальним посвідченням цього Договору, сплачує Орендар.
1. 14.2. Цей Договір складений у трьох примірниках. Один примірник - для зберігання у Орендаря, один - для Орендодавця (знаходиться на зберіганні у Головному управлінні земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), один - для зберігання у Київському міському нотаріальному архіві.
2. 14.3. Невід'ємною частиною цього Договору є:
• - план Земельної ділянки;
• - кадастровий план земельної ділянки;
• - акт визначення меж: Земельної ділянки в натурі (на місцевості);
• - акт приймання-передачі земельної ділянки.
Київський міський голова
Орендар
Зобов'язати Головне управління земельних ресурсів Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (01044, м. Київ, вул. Хрещатик, 32-а, код 26199097) зареєструвати та видати Договір оренди земельної ділянки між: Орендодавцем - Київською міською радою (01044, м. Київ, вул. Хрещатик, 36, код ЄДРПОУ 22883141) та Орендарем - Товариством з обмеженою відповідальністю «Стоік» (03110, м. Київ, вул. Механізаторів, 5, код ЄДРПОУ 23534709), в установленому порядку.
Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом десяти днів з наступного дня після проголошення.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного адміністративного суду через районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.