№ 522/4734/20, 3/522/3009/20
10.04.2020 року суддя Приморського районного суду м. Одеси Гаєва Л.В., за участю секретаря Говорової А.М.,
за участю прокурора Острик О.В.,
за участю адвоката Гоценко Т.А.
за участі особи, яка притягається
до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали справи, які надійшли з Національної поліції України Департаменту стратегічних розслідувань управління стратегічних розслідувань в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Одеси, громадянки України, яка працювала на посаді головного спеціаліста відділу державного контролю та нагляду за безпекою на водному транспорті Управління Укртрансбезпеки в Одеській області, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , яка раніше не притягувалась до адміністративної відповідальності,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП,
Наказом Державної служби України з безпеки на транспорті №212-к від 16.12.2015 року ОСОБА_1 було призначено з 17.12.2015 року на посаду головного спеціаліста відділу державного контролю та нагляду за безпекою на водному транспорті Управління Укртрансбезпеки в Одеській області зі збереженням 13 рангу державного службовця, у зв'язку з переведенням з Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті. Наказом Державної служби України з безпеки на транспорті №107-к від 23.01.2019 року громадянку ОСОБА_1 було звільнено з посади головного спеціаліста відділу державного контролю та нагляду за безпекою на водному транспорті Управління Укртрансбезпеки в Одеській області з 25.01.2019 року відповідно до п.1 ч.1, ч.4 ст.87 Закону України «Про державну службу», п.1 ч.1 ст.40 КЗпП України.
Відповідно до частини 1, пункту 1, підпункту «В» ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці відносяться до суб'єктів, на яких поширюються дія цього Закону.
10.08.2017 року громадянка ОСОБА_1 була особисто ознайомлена під розпис з із Законом України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року №1700-VII. ОСОБА_1 будучи звільненою з посади головного спеціаліста відділу державного контролю та нагляду за безпекою на водному транспорті Управління Укртрансбезпеки в Одеській області з 25.01.2019, не своєчасно, а тільки 09.04.2019, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, яка припиняє діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим порушила вимоги п.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції». За наведених обставин ОСОБА_1 вчинила правопорушення, пов'язане із корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Прокурор Острик О. ОСОБА_2 . у судовому засіданні просила притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та призначити їй стягнення штраф у розмірі 850 грн. на користь держави.
У судовому засіданні адвокат Гоценко Т.А. вважала, що відсутні підстави для притягнення правопорушника ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки у неї не було наміру не своєчасно подати декларацію, на сайті НАЗК були технічні збої.
У судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 не визнала вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та пояснила, що вона не змогла своєчасно подати декларацію, так як були технічні збої на сайті НАЗК. Також у судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 пояснила, що після її звільнення 25.01.2019 року вона не перебувала на лікарняному або за кордоном.
Вислухавши думку учасників судового провадження, дослідивши надані матеріали, суд приходить до наступного.
Згідно з п.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Пунктом 5 ч.1 ст.12 Закону, Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.
Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч.5 ст.12 Закону.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 11.08.2016 року «Про роз'яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затверджених із змінами від 12.12.2019 року: декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».
Винність ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення підтверджується:
- наказом Державної служби України з безпеки на транспорті №212-к від 16.12.2015 року відповідно до якого ОСОБА_1 було призначено з 17.12.2015 року на посаду головного спеціаліста відділу державного контролю та нагляду за безпекою на водному транспорті Управління Укртрансбезпеки в Одеській області зі збереженням 13 рангу державного службовця, у зв'язку з переведенням з Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті (а.с.29),
- листом, згідно до якого, ОСОБА_1 10.08.2017 року ознайомлена із Законом України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року №1700-VII (а.с.81),
- наказом Державної служби України з безпеки на транспорті №107-к від 23.01.2019 року відповідно до якого ОСОБА_1 було звільнено із посади головного спеціаліста відділу державного контролю та нагляду за безпекою на водному транспорті Управління Укртрансбезпеки в Одеській області з 25.01.2019 року відповідно до п.1 ч.1, ч.4 ст.87 Закону України «Про державну службу», п.1 ч.1 ст.40 КЗпП України (а.с.30),
- протоколом про адміністративне правопорушення №130/2020 від 23.03.2020 року,
- витягом із офіційного сайту «public.nazk.gov.ua» щодо подання ОСОБА_1 з 25.01.2019 року декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та послідовності дій ОСОБА_1 , як користувача Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, у період з 25.01.2019 року - 09.04.2019 року (а.с.14-22).
Обставинами, що пом'якшують відповідальність, суд враховує те, що ОСОБА_1 раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась.
Обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , згідно ст.35 КУпАП, відсутні.
Під час розгляду адміністративної справи судом не було встановлено поважних причин, які свідчать про те, що ОСОБА_1 не мала можливості своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядуваннядо Єдиного державного реєстру декларацій осіб, так як у неї було достатньо часу для подачі указаної декларації, у справі відсутні відомості про будь - які стихійні лиха у цей період, та вона не перебувала на лікарняному або за кордоном.
Як вбачається, із роздруківки послідовності дій користувача Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, правопорушник ОСОБА_1 заходила на сайт НАЗК 25.01.2019 року, 30.01.2019 року, 24.02.2019 року, 02.03.2019 року, 14.03.2019 рок, тобто за період після її звільнення за 64 дні, вона заходила до сайту НАЗК тільки 5 разів. Доводи правопорушника ОСОБА_1 про збій сайту НАЗК спростовуються роздруківкою послідовності дій користувача Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування (а.с.15-22).
Винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП в суді доведена, та підтверджується вище зазначеними доказами.
Керуючись ст.ст. 221, 283, п.1 ч.1 ст.284 КУпАП, суддя,
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1190 /тисяча сто дев'яносто/ грн. на користь держави України.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 420 гривень 40 копійок на користь держави України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: Гаєва Л.В.
10.04.2020