Ухвала від 07.04.2020 по справі 300/644/20

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про відкриття провадження

"07" квітня 2020 р. справа № 300/644/20

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Грицюк П.П., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Насташинської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача сектор Державної регуляторної служби України, про визнання протиправними, скасування рішень та стягнення шкоди у розмірі нарахованого та сплаченого позивачем податку на нерухоме майно,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Насташинської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача сектор Державної регуляторної служби України, про визнання протиправними, скасування рішень та стягнення шкоди у розмірі нарахованого та сплаченого позивачем податку на нерухоме майно.

Предметом позову є визнання протиправним та скасування рішень від 05.06.2016 "Про встановлення ставок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки", від 14.05.2018 "Про місцеві податки та збори", які стали підставами нарахування податку за нерухоме майно (корівник) за 2017, 2018 роки.

Підставою звернення до адміністративного суду є протиправно встановленні ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, рішеннями Насташинської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області від 05.06.2016 та 14.05.2018.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.03.2020 дану позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення недоліків.

Позивач у вказаний строк усунув недоліки.

Крім того, 06.04.2020 позивачем подано заяву про уточнення позовних вимог, в якій просив: визнати протиправними і скасувати рішення Насташинської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області від 05.06.2016 "Про встановлення ставок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки", що стало підставою нарахування на користь сільської ради податку за нерухоме майно (корівник) за 2017 рік у сумі 24459,20 грн та від 14.05.2018 "Про місцеві податки та збори", що стало підставою нарахування на користь сільської ради податку за нерухоме майно (корівник) за 2018 рік у сумі 28456,75 грн та стягнути шкоду у розмірі 28741,32 грн (сплачених ОСОБА_1 податку 28456,75 грн і комісії банку 284,57 грн).

Позовна заява після усунення недоліків відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Позивач є особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.

Позовну заяву належить розглядати за правилами адміністративного судочинства, подано з дотриманням правил підсудності, установлених законом.

Інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених КАС України немає.

Справа підсудна Івано-Франківському окружному адміністративному суду.

Суд зазначає, що оскільки в матеріалах позовної заяви відсутні фактичні дані та докази щодо дотримання позивачем строків звернення з даним позовом до суду, питання дотримання строків буде вирішено після відкриття провадження.

Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне зобов'язати позивача подати у підготовче засідання заяву про поновлення пропущеного строку на звернення до адміністративного суду з цим позовом, зазначивши підстави для поновлення строку визначеного ст. 122 КАС України з особливостями встановленими ч. 3 ст. 264 КАС України.

Відповідно до ч. 2 ст. 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Позивачем визначено третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача сектор Державної регуляторної служби України. При цьому, не обгрунтовано яким чином рішення у справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов'язки даної служби. На час відкриття провадження підстав для залучення вказаної третьої особи судом також не встановлено.

Поряд з цим, судом встановлено, що шкода у розмірі нарахованого та сплаченого позивачем податку на нерухоме майно, яку просить стягнути позивач, визначена ГУ ДФС в Івано-Франківській області від 17.08.2018 №0002534-1302-0921 та від 28.05.2019 №0115847-5113-0921. Однак, позивачем ГУ ДФС в Івано-Франківській області не визначено, третьою особою.

Як наслідок, питання про залучення вищевказаних третіх осіб, слід вирішити в підготовчому судовому засіданні.

Відповідно до ст. 179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, що розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначається судом з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Частиною 1 ст. 264 КАС України, передбачено, що правила цієї статті поширюються на розгляд адміністративних справ щодо: 1) законності (крім конституційності) постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України, постанов Верховної Ради Автономної Республіки Крим; 2) законності та відповідності правовим актам вищої юридичної сили нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, інших суб'єктів владних повноважень.

Згідно з ч. 3 ст. 264 КАС України, нормативно-правові акти можуть бути оскаржені до адміністративного суду протягом всього строку їх чинності.

Відповідно до ч. 4 ст. 264 КАС України у разі відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження нормативно-правового акта суд зобов'язує відповідача опублікувати оголошення про це у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений

Відповідно до ч. 8 ст. 264 КАС України, адміністративна справа щодо оскарження нормативно-правових актів вирішується за правилами загального позовного провадження.

Враховуючи наведене, керуючись статтями 171, 179, 248, 260, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Насташинської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області про визнання протиправними, скасування рішень та стягнення шкоди у розмірі нарахованого та сплаченого позивачем податку на нерухоме майно.

2. Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.

3. Призначити підготовче судове засідання на "05" травня 2020 р. о 10:00 год., яке буде проводитися одноособово суддею Грицюк П.П., в приміщенні Івано-Франківського окружного адміністративного суду за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 46, зал судових засідань № 2, перший поверх.

4. Надати відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для подання відзиву на позов, який повинен відповідати вимогам ч. 2, ч. 4 ст. 162 КАС України. До відзиву додаються: 1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

5. Зобов'язати відповідача надіслати (надати) іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).

6. Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

7. Встановити відповідачу триденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

8. Встановити третім особам десятиденний строк для подання пояснень щодо позову (відзиву) з дня його отримання, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

9. Зобов'язати позивача подати у підготовче засідання заяву про поновлення пропущеного строку на звернення до адміністративного суду з цим позовом, зазначивши підстави для поновлення строку визначеного ст. 122 КАС України з особливостями встановленими ч. 3 ст. 264 КАС України.

10. Зобов'язати позивача надати в підготовче судове засідання заяву про залучення третьої особи Державної регуляторної служби України, належним чином обгрунтувавши яким чином рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки.

11. Зобов'язати відповідача, відповідно до ч. 4, ч. 5 та ч. 6 ст. 264 КАС України, опублікувати оголошення про відкриття провадження у даній справі у виданні, в якому ці рішення були офіційно оприлюднені. Оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваних рішень, реквізити нормативно-правових актів, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи. Оголошення має бути опубліковано не пізніш як за сім днів до підготовчого засідання.

12. Зобов'язати Насташинську сільську раду Галицького району Івано-Франківської області направити на адресу суду: - інформацію про те чи рішення від 05.06.2016 "Про встановлення ставок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки" та рішення від 14.05.2018 "Про місцеві податки та збори" є чинними, зазначивши строк їх дії; - докази оприлюднення рішення від 05.06.2016 "Про встановлення ставок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки" та рішення від 14.05.2018 "Про місцеві податки та збори"; - матеріали сесії та додатки на підставі яких прийняті оскаржувані рішення.

13. Роз'яснити учасникам справи, що строки визначені пунктом 3 розділу VI "Прикінцеві положення" КАС України у справі № 300/644/20 можуть бути продовжені на строк дії карантину.

14. Копію цієї ухвали надіслати учасникам справи.

15. Відповідачу надіслати копію позовної заяви.

16. Інформацію по даній справі учасники справи можуть отримати за веб-адресою: http://adm.if.court.gov.ua/sud0970/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, оскарженню не підлягає.

Суддя /підпис/ Грицюк П.П.