Постанова від 04.03.2020 по справі 902/701/19

ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 березня 2020 року Справа №902/701/19

Північно-західний апеляційний господарський суд у складі:

головуючий суддя Дужич С.П.,

суддя Миханюк М.В.,

суддя Саврій В.А.

при секретарі судового засідання Ільчук Н.О.

за участю представників сторін:

позивача - Никонюк О.В. (довіреність від 10.06.19);

відповідача - не з'явився;

третьої особи - не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Виконавчого комітету Вінницької міської ради на рішення господарського суду Вінницької області від 17 грудня 2019 року, суддя Яремчук Ю.О., м. Вінниця, повний текст складено 26 грудня 2019 року, у справі

за позовом Виконавчого комітету Вінницької міської ради

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Енера Вінниця"

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Національна комісія, що здійснює, державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)

про перерахунок коштів по сплаті за електроенергію

Судом роз'яснено представнику позивача права та обов'язки, передбачені ст. ст. 42, 46 ГПК України. Клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції не надходило, заяв про відвід суддів не заявлялось.

ВСТАНОВИВ:

27 серпня 2019 року, виконавчий комітет Вінницької міської ради звернувся до Господарського суду Вінницької області з позовом до ТОВ "Енера Вінниця" про зобов'язання здійснити перерахунок коштів по сплаті за електроенергію.

17 грудня 2019 року, рішенням господарського суду Вінницької у задоволенні даного позову було відмовлено.

Виконавчий комітет Вінницької міської ради, не погоджуючись з ухваленим рішенням, в своїй апеляційній скарзі просить рішення скасувати та постановити нове рішення, яким позов задоволити, вважаючи, що прийняті судом висновки не відповідають обставинам справи, а також порушено норми матеріального права, оскільки за умовами Договору про закупівлю товарів (робіт або послуг) за бюджетні кошти (енергія електрична) №03/01-19 від 18 січня 2019 року було визначено кількість електричної енергії (2 210 000 кВт/год.) та ціну договору (6 758 835,00 грн.), де вартість одиниці товару (1 кВт/год.) складала 3,058 грн.

Проте відповідач одноособово, в порушення п.6.4.2. Договору, збільшив тариф і відобразив його у актах за липень, хоча зміна тарифів між сторонами не узгоджувалось, додаткових угод не укладалось.

Про таке збільшення, згідно п.3.2.4. "Правил роздрібного ринку електричної енергії", затверджених постановою НКРЕКП №312 від 14 березня 2018 року, електропостачальник не пізніше ніж за 20 днів до їх застосування повинен був повідомити про це споживача з урахуванням інформації про право споживача розірвати договір.

Така ж сама вимога міститься у ч.3 ст. 57, п.11 ч.1 ст. 58 Закону України "Про ринок електричної енергії", однак відповідач жодного повідомлення про підвищення тарифів та намір внести зміни до договору не направляв, що не дало можливість споживачу, у разі незгоди з запропонованими змінами, договір розірвати.

Крім того, за нормами ст. 36 Закону України ""Про публічні закупівлі", істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, зокрема, зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10% у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі, а ціна на універсальні послуги ТОВ "Енера Вінниця" у липні 2019 року порівняно з червнем 2019 року збільшилась більш ніж на 25%.

Обґрунтованого документального підтвердження коливання ціни товару на ринку ТОВ "Енера Вінниця" не надало.

Також, судом не враховано, що ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва про забезпечення адміністративного позову від 27 червня 2019 року у справі №640/11330/19, було зупинено дію постанови НКРЕКП від 07 червня 2019 року №954, якою встановлювався тариф на передачу електричної енергії.

ТОВ "Енера Вінниця" у своєму відзиві на апеляційну скаргу вважає подану апеляційну скаргу необґрунтованою та такою, що задоволенню не підлягає, а рішення суду першої інстанції прийняте у відповідності до норм матеріального і процесуального права, оскільки механізм формування ціни на універсальні послуги закріплений на законодавчому рівні у ст. 63 Закону України "Про ринок електричної енергії" та у п.1.4 Порядку формування цін на універсальні послуги, затверджений постановою НКРЕКП №1177 від 05 жовтня 2018 року.

Щодо ненаправлення повідомлення про підвищення тарифів на універсальну послугу у липні 2019 року в порушення 20-денного строку їх оприлюднення, зазначив, що відповідач з об'єктивних причин не міг повідомити позивача про ціни на універсальні послуги не менш ніж за 20 днів до введення їх в дію, оскільки постанова НКРЕКП №954 була опублікована у виданні "Урядовий кур'єр" 19 червня 2019 року, тобто лише за 11 календарних днів до введення в дію нового ринку електричної енергії.

Вважає, що, за п. 5.5 типового договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, до умов якого приєднався позивач, ціна на електричну енергію встановлюється з дотриманням вимог, передбачених Законом України "Про ринок електричної енергії" і Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП №312 від 14 березня 2018 року, ця ціна, встановлюється регулятором, є обов'язкова для сторін з дати її введення в дію, а тому необхідність застосування цін з моменту введення їх у дію не ставиться у залежність від виконання відповідачем вимог щодо повідомлення про дані ціни.

29 січня 2020 року, ухвалою Північно-західного апеляційного господарського суду було відкрито провадження за скаргою Виконавчого комітету Вінницької міської ради та призначено її розгляд на 04 березня 2020 року.

У судовому засіданні представник позивача надав свої пояснення відносно доводів та вимог апеляційної скарги, просить її задоволити, а рішення суду першої інстанції скасувати, як таке, що прийняте всупереч вимогам матеріального і процесуального права, прийнявши нове судове рішення, яким позов задоволити.

Представники відповідача і третьої особи у судове засідання не з'явились, хоча були завчасно повідомлені про час і місце судового розгляду, на що вказують повідомлення про вручення рекомендованих поштових відправлень. Заяв про відкладення судового засідання не надходило.

В той же час, у відзиві на апеляційну скаргу, ТОВ "Енера Вінниця" просило розглядати скаргу за відсутності представника відповідача.

Враховуючи вимоги ст. ст. 269, 273 ГПК України про межі та строки перегляду справи в апеляційній інстанції, а також те, що учасники по справі належним чином повідомлені про час і місце розгляду апеляційної скарги, суд вважає за можливе провести судове засідання за відсутності представників відповідача і третьої особи.

Колегія суддів, заслухавши представника позивача, обговоривши доводи апеляційної скарги і відзиву на неї, перевіривши повноту з'ясування та доведеність всіх обставин, що мають значення для справи, дослідивши правильність застосування господарським судом першої інстанції норм процесуального та матеріального права встановила, що:

18 січня 2019 року, на підставі результатів проведеного тендеру, між Вінницькою міською радою, як замовником, та ТОВ "Енера Вінниця", як учасником, було укладено Договір про закупівлю товарів (робіт або послуг) за державні кошти №03/01-19, згідно умов якого учасник зобов'язався у 2019 року поставити замовнику електричну енергію в кількості 2 210 000 кВт./год. на суму 6 758 835,00 грн., а замовник зобов'язався прийняти і оплатити її в повному обсязі за відповідним тарифом на електроенергію на дату проведення процедури закупівлі. (а.с.18-21)

Згідно п.1.4 Договору №03/01-19, обсяги закупівлі електричної енергії зменшуються залежно від реального фінансування видатків та збільшення тарифу, згідно з постановами НКРЕКП.

Пунктом 12.1. Договору №03/01-19 слідує, що за допомогою заяви-приєднання, Виконавчий комітет Вінницької міської ради приєднався до типового Договору постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг №ВІ-151600 від 16 травня 2011 року.

18 січня 2019 року, сторони уклали Додаткову угоду №1 (заяву-приєднання) до Договору №03/01-19, відповідно до якої сторони погодили перелік споживачів електричної енергії. (а.с.22)

У липні 2019 року ТОВ "Енера Вінниця" надало Виконавчому комітету Вінницької міської ради акти про прийняття-передавання товарної продукції - активної електричної енергії у кількості 131 196 кВт/год. за липень 2019 року:

- акт №ВІ-154900/241561/1 від 17 липня 2019 року на суму 505 045,84 грн. по тарифу за 1 кВт/год. 3,8496 грн. з ПДВ;

- акт №ВІ-154900/269951/1 від 31 липня 2019 року на суму 459 384,89 грн. по тарифу за 1 кВт/год. 3,5015 грн. з ПДВ. (а.с.25-26)

Сторонами не заперечується, що дані акти за визначеними тарифами оплачені не були.

12 серпня 2019 року, ТОВ "Енера Вінниця" звернулось до Виконавчого комітету Вінницької міської ради з листом і повідомленням, яким товариство повідомило про припинення постачання електричної енергії з 30 серпня 2019 року, у зв'язку з порушенням умов Договору №03/01-19, а саме: не сплатою 320 865,42 грн. заборгованості за липень 2019 року. (а.с.27-28)

27 серпня 2019 року, виконавчий комітет Вінницької міської ради звернувся до Господарського суду Вінницької області з позовом до ТОВ "Енера Вінниця" про зобов'язання здійснити перерахунок коштів по сплаті за електроенергію. (а.с.10-17)

23 вересня 2019 року, ухвалою Господарського суду Вінницької області Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) було залучено у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача. (а.с.83)

05 листопада 2019 року, виконавчий комітет Вінницької міської ради подав до Господарського суду Вінницької області заяву про уточненням позовних вимог, де просив зобов'язати ТОВ "Енера Вінниця" здійснити позивачу перерахунок плати за поставлену електричну енергію у липні 2019 року в обсязі 131 196 кВт/год. згідно Договору №03/01-19 від 18 січня 2019 року по тарифу 3,058 грн. за 1 кВт/год. з ПДВ, яка прийнята судом, у відповідності до п.3 ч.2 ст.182 ГПК України. (а.с.111-112)

17 грудня 2019 року, рішенням господарського суду Вінницької у задоволенні даного позову було відмовлено. (а.с.154-160)

Дослідивши докази, наявні в матеріалах справи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід задоволити з огляду на наступне.

Згідно ст. 15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання іншою особою.

Захист свого особистого немайнового або майнового права та інтересу в суді кожна особа вправі здійснювати шляхом звернення з позовом, предмет якого або кореспондує із способами захисту, визначеними у ст. 16 ЦК України, договором або іншим законом, зокрема відновлення становища, яке існувало до порушення.

Як вбачається з матеріалів справи, правовідносини, які виникли між сторонами, регулюються Законом України "Про ринок електричної енергії" ( надалі - Законом), Законом України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг", "Порядком формування цін на універсальні послуги", затвердженого постановою НКРЕКП №1177 від 05 жовтня 2018 року (надалі - Порядку №1177).

Відповідно до абз.2 п.13 Закону, упродовж 2 років з 01 січня 2019 року по 31 грудня 2020 року, електропостачальник, який отримав ліцензію на провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії виконує функції постачальника універсальних послуг на закріпленій території.

У свою чергу державне регулювання ринку електричної енергії здійснює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (надалі - НКРЕКП) - як регулятор, якому належить затвердження методики (порядку) формування цін на універсальні послуги. (ст.ст. 1, 6 Закону України "Про ринок електричної енергії")

Постановою НКРЕКП №429 від 14 червня 2018 року, ТОВ "Енера Вінниця" з 01 січня 2019 року здійснює господарську діяльність з постачання електричної енергії юридичним та фізичним (побутовим) споживачам, відповідно до отриманої ліцензії.

Механізм формування вартості універсальних послуг визначався "Порядком формування цін на універсальні послуги", який затверджений постановою НКРЕКП №1177 від 05 жовтня 2018 року, згідно із яким ціна на універсальні послуги включає в себе ціну купівлі електричної енергії на ринку електричної енергії, ціну (тариф) на послуги постачальника універсальних послуг, ціни (тарифи) на послуги оператора системи передачі та оператора системи розподілу на відповідному класі напруги згідно з укладеними договорами про надання послуг.

Згідно зі ст. 714 ЦК України та ст. 275 ГК України за договором постачання електричними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов'язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов'язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.

Як встановлено з матеріалів справи, 18 січня 2019 року, на підставі результатів проведеного тендеру, між Вінницькою міською радою, як замовником, та ТОВ "Енера Вінниця", як учасником, було укладено Договір про закупівлю товарів (робіт або послуг) за державні кошти №03/01-19, згідно умов якого учасник зобов'язався у 2019 року поставити замовнику 2 210 000 кВт./год. електричної енергії на загальну суму 6 758 835,00 грн., а замовник зобов'язався прийняти і оплатити її в повному обсязі, згідно з відповідним тарифом на електроенергію на дату проведення процедури закупівлі. (а.с.18-21)

Згідно п.1.4 Договору №03/01-19, обсяги закупівлі електричної енергії зменшуються залежно від реального фінансування видатків та збільшення тарифу, згідно з постановами НКРЕКП.

У п.12.1 даного Договору зазначено, що за допомогою заяви-приєднання, Виконавчий комітет Вінницької міської ради приєднався до Типового договору постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг №ВІ-151600 від 16 травня 2011 року.

Спори стосовно вартості за поставлену електричну енергію за період січень-червень 2019 року між сторонами відсутні.

З 01 липня 2019 року, у зв'язку із запровадженням на законодавчому рівні нової моделі ринку електричної енергії, зазнав відповідних змін механізм формування ціни на універсальні послуги (перший і другий клас).

Так, до 01 липня 2019 року так і після вказаної дати до складу універсальних послуг входили такі складові:

- прогнозована середня закупівельна ціна (розрахунок здійснюється відповідно до вимог постанови НКРЕКП №1177 від 05 жовтня 2018 року);

- тариф на розподіл електричної енергії (затверджений постановою НКРЕКП від 11 грудня 2018 року №1827);

- тариф на послуги постачальника універсальних послуг (затверджений постановою НКРЕКП від 11 грудня 2018 року №1863)

При цьому дві останні складові як до введення нового ринку електроенергії, так і після його введення залишилися незмінними. Зокрема, що стосується другого класу універсальних послуг Регулятор визначив їх на рівні 766,83 грн./МВт*год. (без ПДВ) (тариф на розподіл електричної енергії) та 77,47 грн./МВт*год. (без ПДВ). (тариф на послуги постачальника універсальних послуг).

Також, з 01 липня 2019 року, зазнала змін така складова, як прогнозована середня закупівельна ціна, яка формувалася відповідно до Порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії (постанова НКРЕКП від 03 березня 2016 року №289), до складу якої входив тариф на передачу електричної енергії (затверджений постановою НКРЕКП №1905 від 12 грудня 2018 року), розмір самої ж прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії поквартально на 2019 рік було визначено постановою НКРЕКП №1906 від 14 грудня 2018 року.

Проте, вищезазначені постанови НКРЕКП від 03 березня 2016 року №289, №1905 від 12 грудня 2018 року та №1906 від 14 грудня 2018 року втратили чинність з 01 липня 2019 року - з введенням нового ринку електричної енергії, відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії",

Крім того, з 01 липня 2019 року до складу універсальних послуг, як четверта окрема складова, увійшов, також, тариф на послуги з передачі електричної енергії ДП "НЕК "Укренерго", який було введено в дію постановою НКРЕКП №954 від 07 червня 2019 року і у липні 2019 року його визначено в розмірі 347,43 грн./МВт/год. (без ПДВ).

Так само, постановою НКРЕКП від 07 червня 2019 року №955 "Про встановлення тарифу на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління ДП "НЕК "Укренерго" на II півріччя 2019 року" ДП "НЕК "Укренерго" установлено на II півріччя 2019 року тариф на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління на рівні 8,90 грн./МВт*год (без ПДВ) та структуру тарифу на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління.

Таким чином, суд першої інстанції, розрахувавши вартість універсальних послуг, що надавалися відповідачем у липні 2019 року, здійснивши арифметичний розрахунок чинних у липні тарифів, які входять до складу універсальних послуг (другий клас) і розмір яких визначено Регулятором: прогнозована закупівельна ціна (без ПДВ) - 2016,23 грн./МВт/год. + тариф на розподіл електричної енергії (без ПДВ) - 766, 83 грн./МВт/год. + тариф на послуги постачальника універсальних послуг (без ПДВ) - 77,47 грн./МВт/год. + тариф на послуги з передачі електричної енергії ДП "НЕК "Укренерго" (без ПДВ) - 347,43 грн./МВт/год.), вірно встановив, що вартість універсальних послуг складала 3207,96 грн./МВт/год., що дорівнювала 3,21 грн. за кВт/год. (без ПДВ), що відповідає актам приймання-передавання товарної продукції - активної електричної енергії від 17 і 31 липня 2019 року (вартість 1 кл та 2-го класу універсальних послуг 3,20796 грн. (без ПДВ) та 2,917930 грн. (без ПДВ), відповідно).

Проте, місцевим господарським судом не взято до уваги, що збільшення тарифу на універсальні послуги відбулося в порушення Закону України "Про ринок електричної енергії" та Договору про закупівлю товарів (робіт або послуг) за державні кошти №03/01-19 від 18 січня 2019 року.

Так, за приписами ч.3 ст. 36 Закону України "Про ринок електричної енергії", постачальник універсальних послуг оприлюднює ціни на універсальні послуги не пізніше ніж за 20 днів до їх застосування.

Вказаний обов'язок постачальника щодо інформування про тарифи споживача міститься у п.п.5.6, 7.2 Типового договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, до якого відповідною заявою з 01 січня 2019 року приєднався позивач.

Також, за п.6.4.2. Договору про закупівлю товарів (робіт або послуг) за державні кошти №03/01-19, відповідач мав право зменшити обсяг закупівлі електричної енергії залежно, зокрема, від збільшення тарифу, згідно правових актів НКРЕКП, в такому разі сторони вносять зміни до цього Договору.

Відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. ст. 627 ЦК України

За приписами ст. 629 ЦК України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Таким чином, колегія суддів, не заперечуючи обов'язковість виконання прийнятих постанов НКРЕКП і, зокрема, постанови НКРЕКП №954, зазначає, що відповідачем не були дотримано вимог, укладеного між сторонами Договору №03/01-19 від 18 січня 2019 року, та самостійно, в односторонньому порядку, без будь-яких попереджень позивача, змінено істотну його умову - вартість поставляємого товару.

Відповідно до ч.1 ст. 651 ЦК України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Та обставина, що постанова НКРЕКП №954 була опублікована у виданні "Урядовий кур'єр" лише 19 червня 2019 року, тобто за 11 календарних днів до введення в дію нового ринку електричної енергії не позбавляло відповідача, у відповідності до ч.3 ст. 36 Закону України "Про ринок електричної енергії" та п.п.5.6, 7.2 Типового договору про постачання електричної енергії, направити позивачу відповідне повідомлення з пропозицією внести зміни до існуючого Договору, як передбачено п.6.4.2. цього Договору.

Крім того, встановлено, що на період направлення позивачу спірних актів від 17 та 31 липня 2019 року, була чинною ухвала Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 червня 2019 року, у справі №640/11330/19, за адміністративним позовом АТ "Нікопольський завод феросплавів" про визнання протиправними та скасування постанов НКРЕКП №954 та №955 від 07 червня 2019 року, якою було зупинено дію постанови НКРЕКП №954 "Про встановлення тарифу на послуги з передачі електричної енергії ДП "НЕК "Укренерго" на II півріччя 2019 року" від 07 червня 2019 року та постанови НКРЕКП №955 "Про встановлення тарифу на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління ДП "НЕК "Укренерго" від 07 червня 2019 року.

Згодом, постановою НКРЕКП №1411 від 12 липня 2019 року постанова НКРЕКП №954 від 07 червня 2019 року визнана з 01 серпня 2019 року такою, що втратила чинність.

Проте, цей факт не впливає на порушення відповідачем умов Договору Договору №03/01-19 та процедури внесенні до нього змін щодо збільшення розміру тарифів, що потягнуло за собою незаконність їх застосування в період - липень 2019 року.

Судом першої інстанції вірно зазначено, що підхід визначення вартості 1 кВт/год., запропонований позивачем шляхом ділення загальної ціни договору на відповідну кількість активної електричної енергії є хибним, оскільки суперечить механізмам формування цін на тарифи універсальних послуг.

За відсутності погодженого між сторонами нового тарифу (який за думкою відповідача повинен був діяти з липня 2019 року), а також за відсутності внесених змін до Договору №03/01-19 від 18 січня 2019 року, ТОВ "Енера Вінниця" у липні 2019 року слід було застосовувати тариф, який застосовувався за попередній період до внесення відповідних змін до Договору №03/01-19.

Враховуючи кількість електричної енергії 2 210 000 кВт./год. та ціну Договору №03/01-19 - 6 758 835,00 грн., за відсутності внесення будь-яких змін в цій частині, підставним до застосування буде наступний розрахунок:

- прогнозована закупівельна ціна 1 704,28 грн. за 1 МВт/год. (без ПДВ) (постанова НКРЕКП від 05 жовтня 2018 року №1177);

- тариф на розподіл електричної енергії 766,83 грн. за 1 МВт/год. (без ПДВ) (постанова НКРЕКП від 11 грудня 2018 року №1827);

- тариф на послуги постачальника універсальних послуг 77,47 грн. за 1 МВт/год. (без ПДВ) (постанова НКРЕКП від 11 грудня 2018 року №1863), в який не включено тариф на послуги з передачі електричної енергії ДП "НЕК "Укренерго" 347,43 за 1 МВт/год. (без ПДВ) (постанова НКРЕКП від 07 червня 2019 року №954) та перевіривши наданий арифметичний розрахунок чинних у липні тарифів, які входять до складу універсальних послуг (другий клас), що надавались ТОВ "Енера Вінниця" виконкому Вінницької міської ради у липні 2019 року, колегія дійшла висновку, що їх розмір склав 2558,41 грн. за 1 МВт/год. (бе), що становить 3,058 грн. за 1 кВт/год. (з ПДВ). Такий розрахунок, зокрема, узгоджується і з інформацією ціни (тарифу) на універсальні послуги, які надавались ТОВ "Енера Вінниця" у січні-липні 2019 року. (а.с.137-138)

Згідно ч.2 ст. 275 ГПК України, суд апеляційної інстанції за результатами розгляду апеляційної скарги має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове рішення у відповідній частині або змінити рішення.

Згідно ст.ст. 74, 77 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, а обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

На підставі наведеного, ознайомившись з матеріалами справи, оцінивши докази, надані сторонами, перевіривши об'єктивність прийняття рішення судом першої інстанції, судова колегія приходить до висновку, що апеляційну скаргу позивача слід задоволити, рішення господарського суду Вінницької області скасувати та прийняти нове рішення, яким задоволити позов Виконавчого комітету Вінницької міської ради до ТТОВ "Енера Вінниця" про перерахунок коштів по сплаті за електроенергію і зобов'язати відповідача здійснити позивачу перерахунок плати за поставлену за Договором №03/01-19 від 18 січня 2019 року у липні 2019 року електричну енергію в обсязі 131 196 кВт/год по тарифу 3,058 грн. за 1 кВт/год з ПДВ.

Судові витрати за подачу апеляційної скарги у сумі 2 881,50 грн. та за подачу позовної заяву у сумі 1921,00 грн., у зв'язку з її задоволенням, на підставі ст.ст. 129, 282 ГПК України, підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.

Керуючись ст.ст. 129, 269-277, 281-284 ГПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Виконавчого комітету Вінницької міської ради - задоволити.

Рішення господарського суду Вінницької області від 17 грудня 2019 року у справі №902/701/19 - скасувати.

Прийняти нове рішення по справі, яким позов задоволити.

Зобов'язати ТОВ "Енера Вінниця" провести перерахунок плати за поставлену електричну енергію Виконавчому комітету Вінницької міської ради у липні 2019 року в обсязі 131 196 кВт/год. згідно Договору №03/01-19 від 18 січня 2019 року по тарифу 3,058 грн. за 1 кВт/год. з ПДВ.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Енера Вінниця" (21037, м. Вінниця, вул. Пирогова, 131, код ЄДРПОУ 41835359,) на користь Виконавчого комітету Вінницької міської ради (21100, м. Вінниця, вул. Соборна, 59, код ЄДРПОУ 03084813) 1921,00 (одну тис. дев'ятсот двадцять одну) грн. - судового збору за подачу позовної заяви і 2 881,50 (дві тис. вісімсот вісімдесят одну грн. 50 коп.) грн. - судового збору за подачу апеляційної скарги.

Господарському суду Вінницької області видати відповідні накази.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена до суду касаційної інстанції у строк та в порядку, встановленому статтями 287-289 ГПК України.

Матеріали справи №902/701/19 повернути господарському суду Вінницької області.

Головуючий суддя Дужич С.П.

Суддя Миханюк М.В.

Суддя Саврій В.А.