Справа № 766/5470/19
н/п 2/766/4328/20
03.02.2020 року Херсонський міський суд Херсонської області у складі:
головуючого судді Єпішина Ю.М.,
секретар судового засідання Капітонова А.Ф.
розглянув в судовому засіданні в м. Херсоні цивільну справу за позовом адвоката Доценко Кирила Сергійовича в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Публічного акціонерного товариства «Укрсоцбанк», про усунення перешкод у користуванні та розпорядженні майном,
Ухвалою від 23.06.2018 року відкрито провадження по справі та призначено судове засідання.
03.02.2020 року представник АТ «Альфа-банк» подали заяву про заміну відповідача на їх правонаступника.
У ч. 1 ст. 55 ЦПК України зазначено, що у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
Отже зважаючи на те, що правовідносини, які є предметом розгляду цієї справи, допускають правонаступництво, наявні визначені законом підстави для залучення Акціонерного товариства «Альфа-банк» до участі у справі як правонаступника відповідача.
Положеннями ст. 189 ЦПК України визначено, що завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Заяв про бажання укласти мирову угоду, врегулювання спору за участю судді, уточнення позовних вимог та заперечень проти них, вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об'єднання справ і роз'єднання позовних вимог, зустрічного позову до суду не надходило.
Учасниками справи надано всі докази, на які вони посилаються, клопотань про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження, витребування додаткових доказів, їх забезпечення не надходило, що надає суду можливість встановити порядок дослідження доказів під час судового розгляду справи по суті.
Згідно з п. 15 ч.2 ст. 197 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд: призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті.
Відповідно до ч.3 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про: залишення позовної заяви без розгляду, закриття провадження у справі, закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Враховуючи наведене, оскільки судом вчинено дії, необхідні для закінчення підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду, керуючись ст. ст. 76-83, 189, 196-200, 260, 261, 353 ЦПК України, суд,-
У цивільній справі за позовом адвоката Доценко Кирила Сергійовича в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Публічного акціонерного товариства «Укрсоцбанк», про усунення перешкод у користуванні та розпорядженні майном, замінити сторону позивача його правонаступником - Акціонерним товариством «Альфа-банк» (місцезнаходження юридичної особи: 03150, м.Київ, вул.Велика Васильківська, 100; ідентифікаційний код юридичної особи 23494714, МФО 300346, п/р № IBAN UA973003460000037392000000008).
Закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті на 26.05.2020 року о 09 год. 00 хв. в приміщенні Херсонського міського суду Херсонської області за адресою: м. Херсон, вул. Маяковського 6/29.
У судове засідання викликати сторони.
Встановити порядок дослідження доказів: надання вступного слова учасникам справи, з'ясування обставин, на які учасники посилаються як на вимогу свої підстав та заперечень, дослідження письмових доказів, судові дебати.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України: https://ksm.ks.court.gov.ua.
Ухвала в частині залучення правонаступника може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області протягом п'ятнадцяти днів з дня з дня її проголошення.
У відповідності до вимог ст.353 ЦПК України ухвала в іншій частині оскарженню не підлягає, але заперечення на неї включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя: Ю.М.Єпішин