03 квітня 2020 р. м. ХерсонСправа № 540/857/20
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Войтовича І.І., розглянувши під час вирішення питання про відкриття провадження у справі матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Інспектора батальйону № 1 роти № 3 Управління патрульної поліції у Херсонській області лейтенант поліції Плохотник Сергій Олександрович, третя особа - Управління патрульної поліції у Херсонській області про визнання протиправною та скасування постанови,
встановив:
01.04.2020, представником позивача в електронній формі подано до Херсонського окружного адміністративного суду подано позовну заяву з вимогами до Інспектора батальйону № 1 роти № 3 Управління патрульної поліції у Херсонській області лейтенант поліції Плохотник Сергій Олександрович, третя особа - Управління патрульної поліції у Херсонській області про визнання дій інспектора батальйону №1 роти №3 Управління патрульної поліції в Херсонській області лейтенанта поліції Плохотник Сергія Олександровича щодо притягання ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності незаконними; скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення від 20.02.2020 серія ЕАК №2133262 інспектора батальйону №1 роти №3 Управління патрульної поліції в Херсонській області лейтенанта поліції Плохотник Сергія Олександровича про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною першою статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 425,00 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Статтею 20 КАС України, визначено розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів.
У п. 1 ч. 1 ст. 20 КАС України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні - адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
При цьому відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Відповідно до ч. 3 ст.27 КАС України, яка визначає виключну підсудність, підсудність окремих категорій адміністративних справ визначається цим Кодексом. Так, особливості позовного провадження в окремих категоріях адміністративних справ встановлюються главою 11 розділу ІІ КАС України. Провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності віднесені даним Кодексом до окремих категорій термінових адміністративних справ (ст. 286 КАС України).
Частиною 1 ст. 286 КАС України передбачено, що адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Отже, Кодексом адміністративного судочинства України визначені особливості розгляду даної категорії спорів, яка, в силу наведених вище положень процесуального законодавства, не може бути предметом розгляду Херсонського окружного адміністративного суду.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Проаналізувавши зміст позовної заяви та додані до неї матеріали суд встановив, що предметом спору у межах поданого позову є правовідносини, що випливають з оскарження постанови суб'єкта владних повноважень з приводу притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, в порядку визначеному нормами Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Так, частиною 1 статті 25 КАС України визначено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
У разі невизначеності цим Кодексом територіальної підсудності адміністративної справи така справа розглядається адміністративним судом за вибором позивача.
Позивачем у позові зазначена наступна адреса його місця проживання: АДРЕСА_1 - то суд, з метою недопущення порушень прав та інтересів позивача, приходить до висновку про наявність правових підстав та про необхідність передачі даної адміністративної справи на розгляд за підсудністю до Херсонського міського суду Херсонської області, тобто місцевого загального суду як адміністративного (за місцем знаходження позивача).
Керуючись статтями 20, 25, 27, 29, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України суд,-
ухвалив:
Справу №540/857/20 за позовом ОСОБА_1 до Інспектора батальйону № 1 роти № 3 Управління патрульної поліції у Херсонській області лейтенант поліції Плохотник Сергій Олександрович, третя особа - Управління патрульної поліції у Херсонській області про визнання протиправною та скасування постанови - передати за підсудністю на розгляд до Херсонського міського суду Херсонської області.
Копію ухвали надіслати особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду в 15-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомукаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження апеляційна скарга подається протягом 15 днів з дня складання повного судового рішення.
Суддя Войтович І.І.