Рішення від 02.03.2020 по справі 480/5338/19

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 березня 2020 р. Справа №480/5338/19

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Соп'яненко О.В.,

за участю секретаря судового засідання - Усенко І.М.

позивача - ОСОБА_1 ,

представника відповідача - Вортоломей І.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Прокуратури Сумської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, який мотивує тим, що 02.11.2009 йому призначено пенсію за вислугою років у відповідності до ст. 50-1 закону України “Про прокуратуру” у редакції від 12.07.2001.

Постановою Кабінету Міністрів України № 1013 з 01.12.2015 підвищено на 25% посадові оклади працівників прокуратури, розмір яких було встановлено Постановою КМУ від 31.05.2012 Н 505. 15.03.2016 отримав від Прокуратури Сумської області довідку № 52-зп-16 про перерахунок пенсії у зв'язку з підвищенням посадових окладів. Охтирським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України у проведенні перерахунку розміру пенсії відмовлено. Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 13.06.2016 таке рішення визнано протиправним, зобов'язано здійснити перерахунок пенсії.

У 2017 році дізнався, що у довідці, яка видана прокуратурою Сумської області неправильно відображені дані про заробітну плату станом на грудень 2015 року: посадового окладу, надбавки за вислугу років, щомісячну премію. У зв'язку з цим пенсія виплачується у меншому розмірі, ніж передбачено законодавством. Відповідачем невірно застосовувався лист Міністерства соціальної політики, Генеральної прокуратури України та Пенсійного фонду України від 17.04.2006, який до того ж не зареєстрований у встановленому для нормативних актів порядку. У квітні 2017 року звернувся до прокуратури Сумської області з заявою про видачу нової уточненої довідки про перерахунок пенсії у чому було відмовлено листом від 12.05.2017. Вважає, що така відмова є протиправною, порушує право на належний та гарантований державою рівень пенсійного забезпечення.

Після уточнення позовних вимог просить визнати протиправними дії відповідача, що полягали у відмові надати змінену довідку для перерахунку (коригування) пенсії, в зв'язку з підвищенням посадових окладів працівників прокуратури, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 763 від 30.09.2015 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України № 505 від 31.05.2012 року” та до постанови Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" № 1013 від 09.12.2015р., за правилами ч. 17 ст. 50-1закону України “Про прокуратуру” в редакції від 12.07.2001р. за грудень 2015р., станом на 01.12.2015р. Зобов'язати видати змінену довідку про заробітну плату для перерахунку пенсії за вислугою років на підставі фактично нарахованої заробітної плати працюючим працівникам органів прокуратури на відповідних посадах, виходячи з розміру місячного заробітку прокурора місцевої прокуратури за грудень 2015 року, з урахуванням умов оплати праці, які існували на день звільнення у зв'язку з виходом на пенсію за вислугу років, із зазначенням посадового окладу в розмірі 2048грн., класного чину, вислуги років в розмірі 40%, надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи 70%, розміру щомісячної премії у розмірі 168,15%, матеріальної допомоги на оздоровлення (1/12) та на вирішення соціально-побутових потреб (1/12).

Відповідач у письмовому відзиві позов не визнав. Пояснив, що у березні 2017 року позивач звернувся до прокуратури області з заявою про видачу нової довідки для перерахунку з 01.01.2016 року пенсії на підставі ПКМУ № 1013. Відповідно до ч. 17 ст. 50-1 Закону України “Про прокуратуру” перерахунок пенсії проводиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи. У всіх випадках заробіток для перерахунку пенсії не може перевищувати розміру чинної заробітної плати за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час перерахунку пенсії. Перерахунок пенсії проводиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому виникли обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. З урахуванням таких вимог закону позивачу була видана довідка № 52-зп-16 від 15.03.2016 .

Діяльність міжрайонних прокуратур, у тому числі і тієї у якій працював позивач, була припинена шляхом реорганізації з 15.12.2015. Таким чином, станом на 01.12.2015 у штатному розписі прокуратури Сумської області була відсутня посада прокурора місцевої прокуратури, що унеможливлює визначення окладу саме на цю дату. Крім цього, у своїй заяві позивач не вимагав зазначення у новій довідці окладу працюючого прокурора місцевої прокуратури.

Зазначені у виданій ОСОБА_1 довідці відомості відповідають складовим заробітної плати. Відповідно до ПКМУ від 31.05.2012 № 505 у редакції чинній на момент видачі довідки, преміювання працівників органів прокуратури здійснювалось у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менше 10 відсотків посадових окладів та економії фонду оплати праці. За кошторисом прокуратури Сумської області на 2015 рік з урахуванням економії фонду заробітної плати середній відсоток премії складав 88%, що і було зазначено у довідці позивача. Такий розрахунок здійснено не підставі ПКМУ № 865 від 31.05.2000. Премія, що виплачувалась працівникам прокуратури Сумської області у грудні 2015 року мала разовий характер, розмір її пов'язаний з закінченням бюджетного року.

Крім того, законом України “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” від 28.12.2014 внесено зміни до ст. 50-1 закону України “Про прокуратуру” та встановлено, що умови та перерахунок призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. Такий же порядок проведення перерахунку визначено ст. 86 закону України “Про прокуратуру”, який набув чинності 15.07.2015. Урядом відповідний нормативний акт не приймався.

Також, відповідно до "Прикінцевих положень" закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування” виплата пенсій, призначених у відповідності до вимог закону України “Про прокуратуру” продовжується до переведення на пенсію на інших підставах. Розмір пенсії не переглядається та не індексується. Вважає, що позов є необґрунтованим та не підлягає задоволенню.

У судовому засіданні позивач та представник відповідача вимоги та заперечення підтримали із зазначених підстав.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 02.11.2009. призначена пенсія за вислугу років, відповідно до ст. 50-1 Закону України “Про прокуратуру”, розмір якої складає 90 % від суми місячної заробітної плати. Ця обставина сторонами не оспорюється.

Постановою Кабінету Міністрів України “Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів” № 103 від 09.12.2015 (далі - Постанова №103) з 01.12.2015 підвищено на 25 % посадові оклади працівників прокуратури, розміри яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури" № 505 від 31.05.2012 (далі - Постанова №505).

У зв'язку з цим, 15.03.2016 прокуратурою Сумської області видано позивачу довідку про розмір заробітної плати старшого прокурора міжрайонної прокуратури з 01.12.2015. № 52-зп-16 (т. 1 а.с. 17).

Вважаючи, що у довідку № 52-зп-16 від 15.03.2016р. прокуратурою Сумської області внесено відомості, які не відповідали фактичному розміру заробітної плати працівника прокуратури на відповідній посаді станом на 01.12.2015, що призвело дот отримання ним пенсії у меншому розмірі, позивач 14.04.2017 звернувся з письмовою заявою до відповідача та просив видати нову довідку для перерахунку пенсії у якій відобразити відомості про фактично отриману працюючим на відповідній посаді працівником прокуратури на момент виникнення права на перерахунок пенсії. Зазначив також, що спільний Лист Міністерства праці та соціальної політики України, Генеральної прокуратури України, Пенсійного фонду України від 17.04.2006 року за № 2569/0/14-06/039, 18-656, 4724/02-30 не може застосовуватись при виготовленні довідки, оскільки не є нормативно-правовим актом (т.1 а.с. 14).

Листом від 12.05.2017 №18-415 вих-17 відповідач повідомив позивача що, з 01.12.2015р. підвищення заробітної плати не відбувалось, ?підстави для перерахунку пенсії та видачі нової довідки відсутні. (т.1 а.с. 15).

Суд вважає, що такі висновки відповідача не ґрунтуються на вимогах закону та не відповідають фактичним обставинам. З наведеної заяви позивача вбачається, що він просив видати нову довідку на заміну № 52-зп-16 від 15.03.2016р. Така вимога обґрунтована не підвищенням заробітної плати працюючих працівників прокуратури після 01.01.2016 та необхідністю проведення у зв'язку з цим перерахунку пенсії, а необхідністю виправлення невірних відомостей, що включені до довідки від 15.03.2016. Зокрема розміру окладу та премії, яка була фактично отримана працівниками прокуратури області у грудні 2015 року.

Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 13.06.2016 визнано протиправними дії Охтирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії позивачу та зобов'язано з 01.01.2016 здійснити перерахунок пенсії, призначеної у відповідності до ст. 50-1 закону України “Про прокуратуру” на підставі довідки № 52-зп-16 від 15.03.2016, здійснити відповідні виплати. Ця обставина сторонами не оспорюється. Таким чином, рішенням суду, яке набрало законної сили, встановлено право позивача на перерахунок у відповідності до вимог ст. 50-1 закону України “Про прокуратуру” від 05.11.1991 раніше призначеної пенсії. У відповідності до вимог ст. 72 ч. 1 КАС України ця обставина доказуванню не підлягає.

Відповідно до ст. 50-1 ч. 13 закону України “Про прокуратуру” (у редакції на 01.12.2015) обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком. Відповідно до ч. 18 ст. 50-1, зазначеного закону призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

У довідці № 52-зп-16 зазначено, що ОСОБА_1 працював у прокуратурі Сумської області на посаді старшого прокурора міжрайонної прокуратури. Заробітна плата на цій посаді з 01.12.2015р. складала 9420,65 грн. з яких основний оклад - 1 804,00 грн, кл.чин - 130,00 грн, вислуга років - 773,60 грн, щомісячна премія на яку нараховується страхові внески - 4 050,57 грн. Доплати, які передбачені чинним законодавством: надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи - 1 895,32 грн, матеріальна допомога на оздоровлення (1/12) - 383,58 грн, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань (1/12) - 383,58 грн. (а.с. 17). Відповідно ж до наказу № 1091к від 24.12.2015 працівникам прокуратури Сумської області встановлено відсоток для обрахування премії за грудень 2015 року у розмірі 168,15% від місячної заробітної плати (т.1 а.с 114-120). Обґрунтовуючи зазначення середньорічного розміру премії у 88% у довідці відповідач посилається на п. 4 Постанови Кабінету Міністрів України № 865 від 31.05.2000. Відповідач безпідставно не враховує, що постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2015 р. N 1013 “Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів”, яка застосовується з 1 грудня 2015 року, внесено зміни до Постанови КМ України № 865, а саме виключено пункт 4. Тобто, станом на 01.12.2015 п. 4 ПКМУ № 865 від 31.05.2000 втратив чинність та не міг застосовуватися відповідачем при виготовленні довідки на запит позивача у березні 2016 року. Спільний лист-роз'яснення Міністерства праці та соціальної політики України, Генеральної прокуратури України, Пенсійного фонду України від 17.04.2006р. за № 2569/0/14-06/039, 18-656, 4724/02-30, на який також посилається відповідач, не передбачає зазначення у довідці про розмір заробітної плати працівника прокуратури для проведення перерахунку пенсії середнього розміру премії. Крім того, зазначений лист не є нормативним актом, яким встановлюється порядок проведення перерахунку пенсій, а органи, якими його видано не наділені повноваженнями такий порядок встановлювати.

На підставі наведеної норми ст. 50-1 закону України “Про прокуратуру”, у редакції на грудень 2015 року, позивач набув право на перерахунок розміру раніше призначеної пенсії з 01.01.2016. У зв'язку з цим у відповідача виник обов'язок надати позивачу довідку про розмір заробітної плати виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої позивач вийшов на пенсію, після відповідного підвищення. Відповідач мав відобразити у такій довідці розмір фактично отриманої у грудні 2015 року заробітної плати працівниками прокуратури на відповідній посаді після підвищення її розміру з урахуванням фактично отримуваних позивачем виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення.

Як було зазначено, підставою для проведення перерахунку пенсії у відповідності до ст. 50-1 закону України “Про прокуратуру” визначено підвищення заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників.

Постановою Кабінету міністрів України № 1013 від 09.12.2015 “Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів” (застосовується з 01.12.2015) підвищено на 25 відсотків посадові оклади працівників органі в прокуратури, встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 р. N 505 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури".

Законом України “Про прокуратуру” в редакції від 14.10.2014 змінено систему органів прокуратури: передбачено функціонування місцевих прокуратур та не передбачено міжрайонних прокуратур у які працював позивач на момент звільнення. Відповідно до ст. 12 ч. 1, зазначеного закону, у системі прокуратури України діють місцеві прокуратури, перелік та територіальна юрисдикція яких визначається в Додатку до цього Закону. Відповідно до ст. 1 розділу " XII "Прикінцеві положення" Закону України від 14.10.2014 року "Про (у редакції Закону України від 02.07.2015 р. N 578-VIII) стаття 12 та Додаток до цього Закону щодо переліку та територіальної юрисдикції місцевих прокуратур набирають чинності з 15 грудня 2015 року.

Наказом Генерального прокурора № 90-ш від 23.09.2015 у зв'язку з утворенням з 15 грудня 2015 року місцевих прокуратур та припиненням діяльності шляхом реорганізації міжрайонних прокуратур внесено зміни до структури та штатного розпису прокуратури Сумської області. Виключено штатний розпис зокрема Охтирської міжрайонної прокуратури та включено штатний розпис Охтирської місцевої прокуратури. Наказ введено у дію з 15.12.2015 ( т. 1 а.с. 116-120). У штатному розписі Охтирської місцевої прокуратури дійсно відсутня посада старшого прокурора міжрайонної прокуратури. Разом з тим, з наведених вимог закону та змісту наказу Генерального прокурора вбачається, що Охтирська міжрайонна прокуратура не була ліквідована, а була припинена у зв'язку з реорганізацією. Судом встановлено, що ні Охтирська міжрайонна прокуратура, ні Охтирська місцева прокуратура не були самостійними юридичними особами, а у зв'язку з реорганізацією вносяться зміни до структури та штатного розпису прокуратури Сумської області. На користь цього свідчить і той факт, що у довідці від 15.03.2016 № 52-зп-16 зазначено, що ОСОБА_1 працював у прокуратурі Сумської області на посаді старшого прокурора міжрайонної прокуратури ( т. 1 а.с. 17). Таким чином, фактично відбулась реорганізація та зміна структури прокуратури Сумської області. За таких обставин посилання відповідача на наказ Міністерства праці та соціальної політики України, головного управління Державної служби України від 03.12.2003 № 319/144 “Про затвердження Порядку видачі довідок про заробітну плату для перерахунку пенсій державним службовцям у разі ліквідації органів, з яких особа вийшла на пенсію, а також перейменування ( відсутності) посад” є безпідставним. Відповідно до змісту наведеного Порядку, його розроблено у зв'язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" від 16 січня 2003 року та на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року N 865 "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" (із змінами), він підлягав застосуванню, до осіб пенсія яким призначалась на умовах та за нормами Закону України "Про державну службу". Як було зазначено позивачу пенсія призначена на підставі закону України “Про прокуратуру”, ліквідація органу де він працював не відбувалась. Підстави для застосування аналогії закону також відсутні, оскільки законом України “Про прокуратуру” визначено який саме заробіток має враховуватися при проведенні перерахунку пенсій, призначених за цим законом.

Після проведення реорганізації та початку діяльності з 15.12.2015 року місцевих прокуратур працівники міжрайонних прокуратур продовжили працювати в утворених місцевих прокуратурах. Визначення відповідності новоутворених посад у місцевих прокуратурах посадам у міжрайонній прокуратурі, яку реорганізовано, є обов'язком роботодавця. Твердження відповідача про заміщення таких посад за конкурсом не створює для позивача ніяких обов'язків та не позбавляє його права на отримання довідки про розмір заробітної плати для проведення перерахунку пенсії.

Постановою Кабінету Міністрів України № 505 в редакції на від 30.09.2015 Додатком 5 встановлено схему посадових окладів працівників міжрайонних прокуратур. У цій схемі відсутня посада старшого прокурора міжрайонної прокуратури, яку обіймав позивач на момент звільення. При виготовленні довідки від 15.03.2016 прокуратурою Сумської області оклад визначено виходячи з окладу прокурора міжрайонної прокуратури. Зазначеною Постановою Кабінету Міністрів України посадових оклад за цією посадою встановлено у розмірі 1423 - 1464 грн. Відповідач визначив оклад за середнім рівнем, який після підвищення на 25% у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України № 1013 від 09.12.2015 склав 1804 грн., що і зазначено у довідці.

З 15.12.2015 втратив чинність Додаток 5 до Постанови Кабінету Міністрів України № 505 від 30.09.2015 та набув чинності Додаток 7, яким встановлено схему посадових окладів працівників місцевих прокуратур. У цьому додатку також відсутня посада старшого прокурора, а оклад прокурора прокуратури встановлено на рівні 1618 - 1658 грн. Він також підлягав підвищенню на 25% у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України № 1013 від 09.12.2015 та при визначенні за середнім показником склав 2047,5 грн. Таким чином, у грудні 2015 року підвищення окладів працівників прокуратури відбулось з 01 та з 15 числа місяця. Тобто, протягом місяця двічі настали події, які закон України “Про прокуратуру” визначені як підстава для проведення перерахунку призначеної за цим законом пенсії. При виготовленні довідки у березні 2016 року відповідач зобов'язаний був враховувати такі обставини та видати довідку про розмір фактично отриманої у грудні 2015 року заробітної плати працівником прокуратури на посаді, відповідній посаді з якої позивач був звільнений, з урахуванням фактично отримуваних позивачем виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

На підставі викладеного, суд вважає, що прокуратурою Сумської області листом від 12.05.2017 № 18-415вих -17 протиправно відмовлено ОСОБА_1 у видачі зміненої довідки для перерахунку (коригування) пенсії.

Позивач також просив зобов'язати відповідача видати змінену довідку виходячи з посадового окладу прокурора місцевої прокуратури у 2048 грн. Із зазначенням конкретних складових у вигляді надбавок, матеріальної допомоги, премій. Суд вважає, що у цій частині вимоги задоволенню не підлягають, оскільки не відповідають фактичним обставинам.

Позивач просив видати йому довідку виходячи з того, що посада старшого прокурора Охтирської міжрайонної прокуратури, з якої він був звільнений, відповідає посаді прокурора місцевої прокуратури. Ніякими нормативними актами така відповідність невстановлена. Разом з тим, 18.02.2020 Офіс Генерального прокурора звернувся до Міністерства соціальної політики України з листом № 21-698вих20 для погодження порядку проведення перерахунку пенсій працівників прокуратури у додатку 2 до якого визначено відповідність посад працівників прокуратури, що прирівнюються до відповідної групи оплати праці. Листом від 21.02.2020 № 2690/0/2-2-/54 запропонований порядком Міністерством соціальної політики України погоджено. Відповідно до погодженого додатку 2 Офісом Генерального прокурора України визначено, що посаді старшого прокурора міжрайонної прокуратури відповідає посада начальника відділу місцевої прокуратури, а не прокурора прокуратури, як було визначено відповідачем (т. 2 а.с. 222-232). Саме з цього має виходити відповідач при виготовленні зміненої довідки на запит ОСОБА_1 та проведенні розрахунків складових заробітної плати, розмір яких залежить від розміру посадового окладу. При цьому суд вважає безпідставним твердження відповідача про можливість такого прирівняння за умови фактичного встановлення собі окладу по посаді начальника відділу в місяці виникнення права на призначення пенсії (первинного) (т.2 а.с. 233). На момент призначення пенсії позивачу у штатному розписі міжрайонної прокуратури не передбачалась посада начальника відділу, відповідно йому не могло бути призначено оклад за такою посадою. Суд вважає необхідним зобов'язати відповідача видати ОСОБА_1 змінену довідку про заробітну плату для перерахунку пенсії за вислугою років на підставі фактично нарахованої заробітної плати працюючим працівникам органів прокуратури на відповідних посадах міжрайонної прокуратури та місцевої прокуратури та фактично отримуваних виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Прокуратура Сумської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову Прокуратури Сумської області викладену у листі №18-415 вих-17 від 12.05.2017р. у наданні ОСОБА_1 зміненої довідки для перерахунку (коригування) пенсії, в зв'язку з підвищенням посадових окладів працівників прокуратури, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 763 від 30.09.2017 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України № 505 від 31.05.2012 року" та до постанови Кабінету Міністрів України № 1013 від 09.12.2015 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" за правилами ч. 17 ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" в редакції Закону України № 2663-ІІІ від 12.07.2001р. за грудень 2015р.

Зобов'язати Прокуратуру Сумської області (код ЄДРПОУ 03527891) видати ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) в зв'язку з підвищенням посадових окладів працівникам прокуратури, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України № 505 від 31.05.2012р." № 763 від 30.09.2017 та до постанови Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" № 1013 від 09.12.2015, змінену довідку про заробітну плату для перерахунку пенсії за вислугою років на підставі фактично нарахованої заробітної плати працюючим працівникам органів прокуратури на відповідних посадах міжрайонної прокуратури та місцевої прокуратури з урахуванням фактично отримуваних виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 16.03.2020.

Суддя О.В. Соп'яненко