Справа № 209/827/20
Провадження № 3/209/397/20
Іменем України
27 березня 2020 року м. Кам'янське
Суддя Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області Шендрик К.Л. за участі прокурора Малого С.С., особи, яка притягнута до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженки с. Кринички, Криничанського району Дніпропетровської області, українки, громадянки України, маюча вищу освіту, одруженої, працюючої в ТОВ «Обслуговування теплових мереж» майстром лівобережного району, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
ОСОБА_1 наказом № 40-к від 25.10.2010 року призначено на посаду майстра лівобережного району КП Кам'янської міської ради «Тепломережі», з 01.06.2004 року. Відповідно до наказу керівника КП Кам'янської міської ради «Тепломережі» № 384-к від 22.07.2019 року, ОСОБА_1 звільнено з посади майстра лівобережного району КП Кам'янської міської ради «Тепломережі» за переведенням, з 22.07.2019 року. У подальшому, відповідно до наказу керівника КП Кам'янської міської ради «Тепломережі» № 145-к від 30.09.2019 року, ОСОБА_1 зараховано на посаду начальника лівобережного теплового району, з 01.10.2019 року, власником та засновником якого є Кам'янська міська рада, і яке, згідно ст. 81 ЦК України, є юридичною особою публічного права. Таким чином, ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права, на яку згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3, п. 5 ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VІІ (в редакції станом на 16.09.2016 року) поширюється дія вказаного закону, який зобов'язаний подавати щорічну електронну декларацію про майновий стан до 01 квітня, а декларацію за 2017 рік до 01 квітня 2018 року.
Так ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді майстра лівобережного району КП Кам'янської міської ради "Тепломережі", як посадова особа юридичної особи публічного права, що обіймає посаду, яка не віднесена до посад осіб, які згідно з ст. 50 Закону України «Про запобігання корупції», займають відповідальне та особливо відповідальне становище, будучи суб'єктом декларування відповідно до ст. 1 Закону та згідно з п.п. "а" п. 2 ч. 1 ст. 3, ч. 1 ст. 45 Закону суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, який з 01 січня 2017 року набула обов'язку електронного декларування і повинна була подати щорічну декларацію за 2017 рік у термін - до 01 квітня 2018 року, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 даного Закону, пункту 2 частини першої розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 № 958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 № 1153/29283, без поважних причин, порушила обов'язкові строки подання декларації за 2017 рік, подавши декларацію за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, 08 квітня 2018 року з місця своєї роботи КП «Тепломережі» КМР, розташованого по вул. Тритузній, 168 в м. Кам'янське Дніпропетровської області.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді майстра лівобережного району КП Кам'янської міської ради "Тепломережі", як посадова особа юридичної особи публічного права, що обіймає посаду, яка не віднесена до посад осіб, які згідно з ст. 50 Закону України «Про запобігання корупції», займають відповідальне та особливо відповідальне становище, будучи суб'єктом декларування відповідно до ст. 1 Закону та згідно з п.п. "а" п. 2 ч. 1 ст. 3, ч. 1 ст. 45 Закону суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, який з 01 січня 2017 року набула обов'язку електронного декларування і повинна була подати щорічну декларацію за 2018 рік у термін - до 01 квітня 2019 року, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 даного Закону, пункту 2 частини першої розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 № 958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 № 1153/29283, без поважних причин, порушила обов'язкові строки подання декларації за 2018 рік, подавши декларацію за 2018 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, 06 червня 2019 року з місця своєї роботи КП «Тепломережі» КМР, розташованого по вул. Тритузній, 168 в м. Кам'янське Дніпропетровської області.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала в повному обсязі та пояснила, що дійсно з 25.10.2010 року вона працювала на посаді майстра лівобережного району КП Кам'янської міської ради «Тепломережі». Вона підтверджує, що під підпис була ознайомлена з обов'язком подавати завчасно декларацію до 01 квітня кожного року за попередній рік. Вона не навмисно своєчасно не подала декларації про майновий стан за 2017 рік та за 2018 рік. Допустила вказані порушення через відсутність чіткого роз'яснення щодо подачі декларації та халатного відношення до цього. Просила суд суворо її не карати.
Прокурор в судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, щодо несвоєчасного подання електронних декларацій та призначити їй адміністративне стягнення, з урахуванням вимог ст. 36 КУпАП у вигляді 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією, це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1 підпунктах «а» та «в», п. 5 частини 1 ст. 3 Закону, зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Вислухавши ОСОБА_1 , думку прокурора, вивчивши матеріали справи: протоколи від 05 березня 2020 року про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією; лист начальника управління представництва інтересів держави в суді прокуратури Дніпропетровської області від 27.02.2020 року; лист Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області ДСР НП України від 05.02.2020 року; лист КП КМР «Тепломережі» від 12.02.2020 року; робочою інструкцією майстра; наказами КП КМР «Тепломережі» від 11 грудня 2017 року № 95-к та від 15 грудня 2016 року № 127-к «Про вжиття заходів щодо подання електронних декларацій та інформування про суттєві зміни в майновому стані працівниками підприємства, що є суб'єктами декларування» та «Про подання електронних декларацій та інформування про суттєві зміни в майновому стані працівниками підприємства, що є суб'єктами декларування»; наказ про переведення на іншу роботу від 25 жовтня 2010 року №40-к; наказ про припинення трудового договору від 22 липня 2019 року № 384-к; наказ про прийняття на роботу від 01 жовтня 2019 року № 145-к; штатний розпис КП КМР «Тепломережі»; результати пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search) щодо поданих ОСОБА_1 декларацій за 2017-2018 роки; роздруковані електронні декларації ОСОБА_1 за 2017-2018 роки, суд вважає що ОСОБА_1 винна в несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 та 2018 роки.
Згідно ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
На виконання вимог ст. 33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом. При накладенні адміністративного стягнення судом враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Керуючись ст. ст. 33, 36, ч. 1 ст. 172-6, 283, 284 КУпАП -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та підвергнути адміністративному стягненню в вигляді штрафу в розмірі п'ятидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень на користь держави (Отримувач УК у м. Кам'янське/21081100 Код отримувача (ЄДРПОУ) 38028588 Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) Номер рахунку (ІВАІЧ) UА328999980313080106000004013 Код класифікації доходів у бюджет 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір на користь держави в сумі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок. (Стягувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Строк звернення постанови до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Штраф має бути сплачений добровільно не пізніш як через 15 днів з дня набрання постановою про накладання штрафу законної сили, а в разі оскарження або опротестування - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у встановлений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Суддя К.Л.Шендрик