Справа № 761/2415/20
Провадження № 3/761/1513/2020
20 березня 2020 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Сидоров Є.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Управління патрульної поліції Департаменту патрульної поліції Національної поліції України в м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , (РНКОПП НОМЕР_1 ) , українця, громадянина України, тимчасово не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за частиною 1 статті 130 КУпАП, -
23.01.2020 року до Шевченківського районного суду м. Києва надійшов протокол про адміністративне правопорушення від 03.01.2020 серії ДПР18 №066255, відповідно до якого ОСОБА_1 , 03 січня 2020 року о 15 годин 30 хвилин по вул. Ю.Іллєнка, 52 в м. Києві, керував автомобілем Фольцваген, державний реєстраційний номер НОМЕР_2 , з явними ознаками наркотичного сп'яніння (зіниці не реагують на світло, поведінка, що не відповідає обстановці). При цьому від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку водій відмовився у присутності свідків. Тобто порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху України.
Такі дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за частиною 1 статті 130 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення, не визнав, пояснивши суду що він, 03.01.2020 о 15 годині 30 хвилин керував автомобілем Фольцваген, державний реєстраційний номер НОМЕР_2 у тверезому стані та жодних ознак сп'яніння не мав. Вказав, що через зайнятість на роботі не міг їхати у інший кінець міста для проведення огляду на стан сп'яніння та повідомив суд про те, що від керування транспортним засобом його не відсторонили та після складання протоколу він поїхав у своїх справах.
Заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, а саме: протокол про адміністративне правопорушення від 03.01.2020 серії ДПР18 №066255, письмові пояснення свідків відмови від проходження огляду на стан сп'яніння, відеозапис процесу складання протоколу про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 не вбачається складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП, у зв'язку з чим він не може бути притягнутим до адміністративної відповідальності виходячи з наступного.
Так, частиною 1 статті 130 КУпАП передбачена відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак сп'яніння визначається ст.266 КУпАП, Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженою Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 9 листопада 2015 року № 1452/735.
Пунктами 2-4 зазначеної вище інструкції передбачено, що огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі - поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Ознаками алкогольного сп'яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.
Ознаками наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є: наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп'яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота); звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 03.01.2020 серії ДПР18 №066255 ОСОБА_1 03 січня 2020 року о 15 годині 30 хвилин керував автомобілем Фольцваген, державний реєстраційний номер НОМЕР_2 , з явними ознаками наркотичного сп'яніння (зіниці не реагують на світло, поведінка, що не відповідає обстановці) та відмовився від проходження огляду на стан сп'яніння, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху.
Разом з цим, як вбачається з пояснень ОСОБА_1 , які судом було перевірено шляхом перегляду долученого до протоколу про адміністративне правопорушення відеозапису, у останнього не вбачається наявність ознак наркотичного сп'яніння, вказаних у протоколі про адміністративне правопорушення, а отже і був відсутній обов'язок проходити огляд на стан сп'яніння.
При цьому, суд звертає окрему увагу та вважає доказом правдивості пояснень ОСОБА_1 той факт, що останнього після відмови від проходження огляду на стан сп'яніння не було відсторонено від керування транспортним засобом.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо в діях особи відсутній склад адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, а також і те, що не зважаючи на виклик до суду, особа що склала протокол про адміністративне правопорушення у судове засідання не прибула, суд приходить до висновку про те, що органом, який склав протокол про адміністративне правопорушення в належній мірі не доведено факт наявності у ОСОБА_1 ознак наркотичного спяніння, а отже у діях останнього не встановлено ознак адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП.
На підставі викладеногота керуючись ст. 130, п. 1 ч. 1 ст. 247, ст.ст. 280, 283, 284 КУпАП, -
Провадження у справі відносно ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , (РНКОПП НОМЕР_1 ) - закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП.
На постанову суду по справі про адміністративне правопорушення може бути подана скарга до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення. У разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Суддя Є.В. Сидоров